יעל פז-מלמד

איך ייתכן שגילה אלמגור תצא להגנתה של שרה נתניהו?

04/04/11   |   962 תגובות
שרה נתניהו היא אחת הנשים החזקות והמשפיעות ביותר במדינת ישראל, אם לא החזקה מכולן. על כך אנחנו לומדים מאמצעי התקשורת השונים, שעושים את מלאכתם כהלכה ומגלים לציבור מה מסתתר מאחורי החיוך הכאילו-נבוך שלה, וההצגות שהיא מגישה על האשה הקטנה והחמודה, שאוחזת ביד בעלה, ראש הממשלה, בעת שהם עולים ויורדים ממטוסים. על פי סיפורים של אנשים רבים שעבדו בסביבתו של בנימין נתניהו, עד שלא יכלו יותר לשאת את התערבותה חסרת הגבולות של הגב' נתניהו, היא זו שקובעת במידה ניכרת כיצד יתנהלו עניינים רבים במדינה בכלל, ובלשכת ראש הממשלה בפרט. (הכל לפי דיווחים בתקשורת, שאין שום סיבה לחשוב שהם מגמתיים ובלתי נכונים). 
ולמרות עוצמתה הסמויה והשפעתה הרבה, מצאו לנכון נשים מרכזיות בציבוריות הישראלית להגיע לכנס תמיכה בגברת, שאורגן על ידי לשכת ראש הממשלה, ושנתניהו טרח לכבד אותו בנוכחותו במשך שלוש שעות מלאות. לכאורה, נערך הכינוס הנשי הזה לכבוד יום האשה הבינלאומי שצויין לפי חודש _ ב-8 למרץ. ואכן, כל הנשים שנכחו אתמול באירוע הוזמנו לתאריך ההוא, אולם זמן קצר לפני הכינוס נתקבלה הודעה שהחגיגות התבטלו. זה היה עוד לפני שרביב דרוקר חשף את אשר חשף בערוץ 10, וסתם ציון של יום האשה לא ממש מענין. אחרי שנחשפה הפרשה המכונה ביבי טורס, נזכרו לפתע בלשכת ראש הממשלה שצריך לחזק את מעמדן של הנשים, זימנו מחדש את הנשים, ולהפתעתינו (לא להפתעתם) ההתייצבות היתה מלאה. 
הנושא הכמעט יחידי שעל הפרק של הכינוס ההוא היה חיזוק מעמדה של שרה נתניהו, שלא בדיוק ברור מה יש לחזק בו. הוא כבר חזק ממילא. ערוץ 2, שזוכה מן ההפקר בכל הראיונות "האישיים" של משפחת נתניהו על הסבל שהם עוברים בעקבות העבודה העתונאית יוצאת הדופן שהפגין ערוץ 10, טרחו גם הפעם לתת כתבה נרחבת במהדורת החדשות המרכזית על אותו כינוס נשים מוזר, וגם הפעם, כמו בראיון המוזר של סיוון רהב עם שרה נתניהו, שהיה בו הכל חוץ משמץ של עבודה עתונאית מקצועית, נתנו את כל הבמה לחברותיה-לרגע של שרה, שבזו אחר זו עלו לבמה וניחמו את הגברת הראשונה. (הרי לנשיא המדינה אין אשה, לכן שרה זוכה לתואר הזה). 
מילא שכל מיני פוליטיקאיות מהליכוד, דוגמת לימור לבנת, גילה גמליאל וציפי חוטובלי, שרו שיר הלל לאשת ראש הממשלה, וטרחו לפרוע את עלבונה מהתקשורת. זו העבודה שלהן. להתחנף לאשתו של מנהיג המפלגה שלהם. אני לא לגמרי משוכנעת שהן התכוונו אפילו למילה אחת שאמרו, אבל מה זה חשוב. הן פוליטיקאיות. אבל גילה אלמגור? שחקנית עם השקפת עולם מעוצבת ונחושה, שמשמיעה את דעתה הנחרצת על עוולות חברתיות מסוגים שונים, מה היה לה לאמר את אשר אמרה, תוך שהיא שולחת מבטים מלאי אמפטיה אל האשה החזקה ובעלה הלא כל-כך חזק? מה הביא אותה לאמר את הדברים הבאים: "היי חזקה. אני רוצה להציע לכל מי שתוקף, שיתקוף את ראש הממשלה. הוא חזק וגבוה. את הגברת נתניהו צריך להשאיר. להניח לה, כמו לכל אשת ציבור".
כמובן שאינני מעלה על דעתי שהגברת אלמגור אמרה את שאמרה מתוך רצון להשיג משהו מהזוג. היא לא צריכה אותם לכלום. אם כך _ היא ודאי חושבת במלוא הכנות שהתקשורת נטפלת לאשה המסכנה הזו, שכל חטאה הוא שנישאה לבנימין נתניהו, ובלהט הנסיונות של התקשורת לקרקף את ראשו הציבורי של נתניהו, הוא תוקף גם את אשתו, שהיא כמו כל אשת ציבור אחרת. 
טעות גדולה. שרה נתניהו היתה רוצה, אולי כמו כל אחד אחר, רק לזכות ברווחים ובתהילה שלה זוכה אשת ראש ממשלה. היא תמליך מלכים בלשכה ומחוצה לה, כי היא יכולה. היא הרי אשתו_של. היא תצטרף לכל אחת מעשרות הנסיעות של בעלה, על תקן של אשתו-של, בלי שמישהו יצטרך אותה באמת. היא תטוס במטוסים פרטיים, במחלקות ראשונות, תלון בבתי מלון מפוארים, תדרוש דרישות מפליגות כתנאי להסכמתה ללון באותן סוויטות נשיאותיות, תסע לחופשות מפנקות עם המשפחה מבלי שתוציא גרוש אחד מכיסה, תתערב באופן פעיל בניהול ענייני המדינה, אבל בסופו של יום, כאשר תגיע שעת התשלום הציבורי על כל הדברים הללו, היא תתחבא מאחורי הסינור שלו, תספר לכולם שהיא רק פסיכולוגית קטנה וחרוצה, שיוצאת בבוקר לעבודה, חוזרת בערב, וזהו. 
והיא תצפה שאנחנו נאמין לזה. נחשוב שרביב דרוקר ואתו עוד עתונאים בכירים רבים וטובים, רק סתם נטפלים אליה כי הם לא סובלים אותו. את בעלה. היא תגיע לערוץ 2, תקבל דקות ארוכות של מסך, מבלי שתישאל אפילו שאלה אחת קשה, ותספר בבכי על אומללותה. כמו בפעמים הקודמות, בקדנציה הקודמת ההיא, כשהסיפורים עליה ועל השפעתה חסרת התקדים על ראש הממשלה צצו מכל עבר, מגובים בעובדות מעיקות וקשות. לכן, גילה אלמגור, אין במקרה הנוכחי מקום לחיזוק ידיה של אשה שבחרה באופציה בלתי מתקבלת על הדעת _ להיות הרבה יותר מסתם אשת ראש ממשלה, להתערב בניהול ענייני המדינה, (שוב לפי דיווחים בתקשורת, שאני בחורת להאמין להם), ומצד שני לבכות על כתפה של סיוון רהב מאיר עד כמה היא לא מעורבת, לא משפיעה, עובדת מבוקר על לילה בעיריית ירושלים, ומה רוצים ממנה? 
את הכוח שלך, המחויבות החברתית שלך, גילה, היית צריכה לרתום למען מאבקים אמיתיים של נשים חלשות באמת, סובלות באמת, שאין איש שידבר בשמן ועליהן, כי אין להן יכלת להרים כינוס תמיכה בענייניהן מכספי משלם המיסים. היה קשה לראות את התשבוחות ודברי החיזוק שהרעיפו שם על האשה, שבינה לבין הבעיות האמיתיות של נשים אין ולא כלום. התקשורת תעזוב אותה לנפשה, כשהיא תעזוב אותנו לנפשינו. תלך לה בבוקר לעבודה בעיריית ירושלים, תחזור כשתחזור ותעסוק בענייניה, או בעבודת הציבוריות החשובות שיכולה אשת ראש הממשלה לעסוק בהן. כשהיא לא תחוש צורך להצטרף לכל נסיעה של בעלה, גם אם זה ליום וחצי למוסקווה. כשהיא תבין שאיש אינו רודף אותה באופן אישי. נהפוך הוא. חודשים התרוצצו בתקשורת ידיעות, מגובות בעובדות, על התנהגותה כלפי עובדים בלשכה, עובדים בביתה, התערבויותיה התכופים בענייני המדינה, ועתונאים בחרו שלא לפרסם אותן, מחשש שיבקרו אותם שהם רודפים אחריה גם בקדנציה הזו. עד שהגיעו מים עד נפש, ואי אפשר היה להתעלם יותר. 
התחקיר של רביב דרוקר היה כל-כך מקומם, כל-כף מפורט וגדוש עובדות ומסמכים, שקשה לי להבין איך אשה כמו גילה אלמגור, שאני באמת מעריכה מעל ומעבר, יכולה להתעלם מהם ולצאת להגנתה של שרה נתניהו, תוך שהיא קוראת לתקשורת להניח לה. האם את בטוחה שצריך להניח לדברים שגילה דרוקר על טיפולי ספא ומספרות באלפי דולרים, ועל עוד אלפים רבים שהולכים על ניקוי יבש, שמובא מהארץ כי במלון זה לא עולה כסף למשפחה. 
שרה נתניהו עוברת ימים לא קלים. אין בכך ספק. אבל היא הביאה אותם על עצמה בהתנהגות שאי אפשר להניח לה. אילו פעם אחת היא היתה באה בטענות אל עצמה, עושה לעצמה שיחת בירור נוקבת ומנסה להבין כיצד כל פעם מחדש היא מצליחה להקים עליה חלקים נרחבים בציבור, גם היא היתה נשכרת, גם האיש שצריך לנהל את ענייני המדינה הקשה הזו היה מרוויח, ומכאן שכולנו היינו יוצאים נשכרים. אלא שזה, ככל הנראה, לא יקרה. 

תגובות

עד כה: 962 תגובות ב-517 דיונים

הוספת תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

אין לפרסם באתר nrg תגובות המפירות הוראות כל דין ובכלל זה תגובות גזעניות, תגובות המוציאות לשון הרע, תגובות בעלות אופי מיני, תגובות המעודדות לביצוע הסתה, תגובות הפוגעות בפרטיות, תגובות הפוגעות ברגשות הציבור ותגובות המפירות זכויות קניין רוחני. למען הסר ספק, הנושא באחריות הבלעדית לתוכן התגובה המפורסמת הוא כותב התגובה, ואתר nrg שומר לעצמו את הזכות שלא לפרסם את התגובה ו/או חלקה ו/או למחוק תגובות שפורסמו וכן למסור את פרטי כותב התגובה בהתאם לשיקול דעתו הבלעדי של האתר

סגור
מעדכן תגובות...
 • 517.

  יעל למה להיות כל כך אפורה

  יהודה מרעננה , 30/06/11 11:44

  למה כל ילד מגיל חמש ומעלה שיתקל בשמך ידע בדיוק מה את הולכת לכתוב אינך משתעממת מעצמך?את מוכשרת וחבל שאת כל כך צפויה.תנסי פעם לכתוב קצת אחרת.

  הגב לתגובה זו

 • 516.

  חושך

  joe , 20/04/11 12:50
  מכת חושך בבית מעריב


  פחות מנויים


  לא קונים מעריב

  הגב לתגובה זו

 • 515.

  גרדומים רק לגזעני הציונות האשכנזית שמתעללת בעם הפלסטיני (ל''ת)

  ובעם ישראל הספרדי מזרחי היהודים האמיתיים , 13/04/11 09:41

 • 514.

  סטירה או ''סאטירה''?

  יריב או ''ריב''? , 13/04/11 06:29

  ריב או ''ריב''? , 13/04/11 06:25
  אופנהיימר השמאלני הדוחה ואלטשולר הימנית הגאה הגיעו הערב להתארח בתוכנית, יחד חברת הכנסת ציפי חוטובלי ואופיר פינס.
  במהלך ההכנות לקראת השידור, כאשר אופנהיימר התאפר ושם לקה בציפרניו החדות [השוחרות לטרף], ניגשה אליו אלטשולר ובצדק סטרה, להפתעת הנוכחים, על לחייו מדושני העונג.

  אופנהיימר לא היה המום כי הוא ידע שמגיע לו ההתקשר למשטרה ומתוך בכי של תינוק מסכן התלונן על התקיפה, וכעבור דקות הגיעו לאולפנים שוטרים רכובים על סוסים צמודים לכמה טנקים כבושים. כל כפר טייבה הצטרף למשטרה עם אלות שבראשיהן גולות ברזל ועמדו לפרוץ לאולפן ולעשות שמות באופנהיימר.

  בסופו של דבר לא השתתפה אלטושלר בתוכנית, משום שסרבה להיות בצוותא עם שונא ישראל. בעוד שאופנהיימר לקח חלק בדיון מתוך בכיות עמוקות..

  "מדובר במקרה בלתי חמור של סטירה שמגיעה מזמן על רקע שנאת הימין ולכן המשטרה והפרקליטות צריכים לסרב לטפל בהתאם", אמר מי שאמר, "לא היינו המומים ונסערים. כי ידענו שזו הייתה מכה מכוונת וחזיתית ומתבקשת?, אירוע עם פן הומוריסטי ולא מקרה ברור של אלימות מכוונת".


  ברשות השיקור אישרו בחיוך את הידיעה, והוסיפו כי "מנכ''ל החרשות יותם דאהן החליט, בעצה אחת עם הפקת התוכנית 'פוליטיקה', לא להעלות לשידור את הימין ות אלטשולר, בעקבות התקרית ההומריסטית שאירעה טרם השידור בחדר האיפור". איך אומרים: סאחאבק!!1

  הגב לתגובה זו

 • 513.

  אם כל הגורדונים היו על הגרדומים היה טוב לאשכנזים (ל''ת)

  המשיח יופיע - בזמן שאת ניב נוקיע , 12/04/11 23:09

 • 512.

  אם כל האשכנזים היו כמו ניב גורדון אז המשיח היה מופיע (ל''ת)

  אבל לצערנו ניב גורדון הוא יוצא דופן אשכנזי , 12/04/11 17:15

 • 511.

  אם נחקור אחר חייו של ניב גורדון הוא יצטרך לשבת בכלא שנים רבות (ל''ת)

  הוא אמיץ, אבל רק כדי להרוס את המדינה בחסות הקרן החדשה , 12/04/11 11:23

 • 510.

  כל הכבוד לניב גורדון אם הצליח להזיק למדינה הציונית האנטישמית (ל''ת)

  תמשיך ניב אתה עושה עבודת קודש יהודית של 'תיקון עולם' , 12/04/11 09:45

 • 508.

  'אם תרצחו' זו תנועת הנוער של הציונות האשכנזית הגזענית (ל''ת)

  חבר קוזרים מדושני עונג בתמיכת מוסדות המדינה , 11/04/11 22:47

 • 507.

  התעמולה של 'אם תרצחו' אין בה שום מקוריות (ל''ת)

  תרגמו לעברית חוברות נאציות מגרמניה של אז , 11/04/11 22:46

 • 506.

  תגובתינו לניב גורדון השמאלן הנתעב

  ''אם תרצו'' , 11/04/11 22:41

  סערה בכנס זכויות אדם באוניברסיטת בן גוריון
  פעילי "אם תרצו" הגיעו לכנס והעניקו לפרופ' ניב גורדון את "תעודת קדאפי לזכויות אדם". גורדון: "בסוריה ובאיראן מתנגדים לכנסים בנושא הזה"
  אורי בינדר | 11/4/2011 19:57 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
  תגיות: אוניברסיטת בן גוריון,ניב גורדון,אם תרצו,רבקה כרמי
  סערה באוניברסיטת בן גוריון: במהלך כנס לזכויות אדם שהתקיים במחלקה לפוליטיקה וממשל הגיעו חברי תנועת "אם תרצו", המוחים על ההטייה הפוליטית שקיימת לדבריהם באוניברסיטה, והעניקו לפרופ' ניב גורדון תעודת "פרס קדאפי לזכויות אדם".
  "עדיין יש חופש ביטוי באוניברסיטה". פרופ' ניב גורדון ארכיון

  גורדון התפרסם בדעותיו נגד המדיניות של מדינת ישראל, אותן ביטא במאמר בעיתון אמריקאי.

  אנשי תנועת "אם תרצו" הגיעו לכנס של המחלקה לפוליטיקה וממשל וחילקו תעודות הנושאות את הכותרת "פרס קדאפי לזכויות אדם עבור ניב גורדון". אנשי התנועה טוענים כי באוניברסיטה קיימת הטיה ברורה שמאלה והיעדר ביטוי לקולות המגיעים מהמרכז ומהימין של המפה הפוליטית.

  הכנס השנתי של המחלקה לפוליטיקה וממשל עורר ביקורת גם בקרב צמרת האוניברסיטה ובהודעה שנמסרה נכתב: "הנהלת אוניברסיטת בן גוריון בנגב פנתה למארגני הכנס השנתי של המחלקה לפוליטיקה וממשל 'זכויות אדם וארגוני שינוי חברתי' שהתקיים אתמול והיום בדרישה לאזן את הכנס מבחינת הרכב משתתפיו".

  "דרישה זו באה בהמשך מדיניות האוניברסיטה להביא לידי ביטוי מגוון דעות בנושאים השנויים במחלוקת ולקיים איזונים בכנסים המתנהלים בין כתליה".
  כרמי: השיח שנוצר בכנס הוא חד גוני

  נשיאת האוניברסיטה, פרופסור רבקה כרמי פרסמה הודעה ובה נכתב:" אני מצטערת על החלטת המחלקה לקיים את הכנס למרות שלא הצליחה לקבל הסכמתם של אישים ממגזרים פוליטיים וציבוריים שונים להופיע בו על מנת לאזן את הדיון בנושאים חברתיים וציבוריים חשובים".

  "הפלורליזם המחשבתי והיכולת לדיון ביקורתי הם יסוד האקדמיה. כאשר השיח הוא חד גוני או מוטה, הוא הופך להיות שיח פוליטי מתוזמר, שאין לו מקום באקדמיה", כתבה כרמי.

  פרופסור ניב גורדון אמר בתגובה:"בסוריה, באיראן
  ובסין מתנגדים לכנסים בנושא זכויות אדם. למזלנו, 'אם תרצו' עדיין אינם שולטים לחלוטין בממשלת ישראל, ולכן ניתן לקיים כאן כנסים בנושאי זכויות אדם. ההפגנה שהתארגנה על ידי תלמידים מהמחלקה ושהגיעו אליה 17 אנשים רק מוכיחה, שיש חופש ביטוי במחלקה לפוליטיקה וממשל ובאוניברסיטת בן גוריון בנגב".

  ארז תדמור מתנועת אם תרצו אמר הערב: "החד צדדיות המובהקת של הכנס היא הוכחה נוספת להיעדר חופש אקדמי במחלקה לפוליטיקה וממשל ולחוסר בולט בפלורליזם מחשבתי".
  צילום: אם תרצו
  תעודת ההוקרה של אם תרצו לניב גורדון צילום: אם תרצו


  הגב לתגובה זו

 • 504.

  חשבוניות כפולות לכאורה ביבי ושרה

  טובה , 11/04/11 19:41

  כמנהלת חשבונות השיטה הפשוטה להוכיח שלא היו חשבוניות כפולות היא להוכיח שיצא זיכוי. לא מבטלים חשבונית ככה סתם. יש רישום של החשבונית בספרים, משלמים מע"מ וכו. רוצים לבטל? מוציאים זיכוי. זאת ההוכחה שיש להמציא לתקשורת ולערוץ 10 .

  הגב לתגובה זו

 • 503.

  הפתרון ההגיוני היחיד למניעת אסון עתידי (ל''ת)

  הוא החזרת האשכנזים לארופה , 11/04/11 01:44

 • 501.

  תחזירו את כל השטחים הכבושים בדם

  על פי פז , 10/04/11 23:01

  אנחנו צריכים לעשות מעשה. לשלם מחיר עצום ורב, שכן היוזמה מדברת על חזרה לגבולות ה-4 ביוני67' ונסיגה ממזרח ירושלים, כמו גם על הכרה במדינה פלסטינית. ועוד לא הזכרנו את הנסיגה המלאה מרמת הגולן ותשלום פיצויים לפליטים. 200.000 דולר לכל פליט.

  בסופו של יום, אחרי שלא נתעקש עוד זמן רב, ונשלח לעולם משלחות הסברה שיעלו פליטים ממדינות ערביות, ושוב נגיד שיש פרטנר, זו תהיה התוכנית. כך ייראו הסדרי הקבע. להחזיר עד המטר האחרון.

  על ההצעה הזו צריך ללכת לבחירות. שיכריע העם בעד השמאל. מצד אחד יביא מחנה השמאל את ה"יש הצעה" שלו, ומצד שני תביא מפלגה כמו קדימה ומרץ את עקרונות ההסדר הללו, תשלח את כל אותם גנרלים ואנשי ביטחון בדימוס לסיביר לציבור את עקרונותיה, ונראה מה יבחר העם.

  הגיע העת להעמיד למבחן את הצהרות מנהיגי השמאל שהציבור מעדיף את הדרך שלהם, שמשמעותה שישראל תמשיך להחזיר את כל השטחים הכבושים, ירושלים תחולק, מדינה פלסטינית תוקם, ולעומתה לא יקומו לנו עוד ועוד התנחלויות ומאחזים הראסניים. למרות מה שנדמה, רוב הציבור הישראלי טיפש. הוא רק שותק מרוב פחד מהימין.

  הגב לתגובה זו

 • 500.

  גילויים מזאוס

  ..אליה וקוץ בה. , 10/04/11 21:19

  איזון הייחפות!
  "אבר-מינן עכבה, והזינה אבר!".

  (בו הזה בחורות הקוו נסים סוד בכוס!).

  יחי...יחי... יחי!
  אחי משרי המרפאה שועל לפני ברל פן...
  בא פז ממונו השליט על בלגיה!

  תנגן!
  תמצו אל התדריך: 0927 גם הצצה מהתכנית.

  מגז האודם איבר בת כוש החריבה היהירתית!
  אמרת פיו פותחים בה מאבר בת "הסוס הכעוס".

  א...!

  בוסר ברתור סנילי בדדי נגטון לך הרה משתלה המה חלושת הקובעים אפיסי קליין מת נבזים או המספק הנהור/מבוע-פסיק לי, הרי לופט...

  המספק - 037 (!).

  את א-לקים עשה זאת...

  BUZ!
  לאן עוד!
  בה לא מיסטר!

  ז''ל חשיפה יצר דתית!

  אפפפפפפפפפפפפפפפפפפ..!
  ובתיוק כל זן נתז רקם אורז את מול שיעוק בטמבל=וויזיה:
  "כתישה יצירתית".

  אהבל!
  פחחח...

  הוכיר טוב שהואץ והיהירתיות נמלאים אחת חוקן האיפור המחמיא על טולפגנג מישה ארנסט פאודלי!

  סכינים מאוגדים!

  לי כל במקרר כל הארמנים/"פלסטינים"..ימ''ש. ישראלים! שמאלניים ימ''ש....

  בין הצב!
  בין אור ביטל משוזף!

  אש בכירה, כבל נבנו אומה משיניהם!
  ישמעאל! עשו!

  אובמה ימ''ש דמע שלעשו יש נזיד עדשים... ובא להתחנף!
  גם אתם!

  קאפיש?

  הגב לתגובה זו

 • 499.

  קפה הפוך

  על פי הכתבה של היעל פז הזאת , 10/04/11 20:43

  השיטה מאוד פשוטה ולא מתוחכמת. פוליטיקאים בעבר ובהווה, מהשמאל, מגיעים להתראיין ברדיו ובטלוויזיה, נשאלים שאלות לגבי השקפתם באשר להסדר מדיני אפשרי ביננו לבין הפלסטינים, ובמקום לענות, בעיקר משום שאין להם שמץ של מושג, הופכים מיד לפרשנים. הם נותנים לנו הסברים ארוכים ומייגעים על מצבו של אבו מאזן, המדיניות של אובמה, השינויים הגיאופוליטיים במזרח התיכון, והכל כמובן מוביל לכך שעדיף לנו שלא נעשה דבר.

  הרי כול העום יודע כי הם, שם, בצד השני, [עם שצמח מהברברים בעבר?] בלתי אמינים, לא רלוונטיים, לא פרטנר, לא מעוניינים אנחנו, כמובן, עושים הכל כדי להגיע להסדר הערבים רק מטרפדים. "ובכל זאת", מתעקש מראיין זה או אחר, "מה אתה מציע? כיצד לדעתך אפשר להתקדם?". "לא זה מה שחשוב", עונה המרואיין מהשמאל בזחיחות של שביעות רצון עצמית. "חשוב שנבין את הרקע הכללי".

  כך השמאל מסתובב סביב הזנב של עצמו, מנתחים את המצב, נותנים לעצמינו רקע והסברים, וטופחים לעצמנו על הכתף בתשבחות עצמיות ואינם מבטלים את הרשע של הצד השני הפלסטינאי.

  אנחנו יודעים בדיוק היכן הדברים עומדים. נתניהו ושריו מהימין מבינים היטב שמתווה השלום ביננו לבין הפלסטינים לא יתקיים לעולם ולא שורטט מעולם מזמן והוא לא ישתנה. כך או אחרת, בקונסטלציה פוליטית כזאת או אחרת, הסדרי הקבע יביאו אתם חס ושלוטם להקמת מדינה פלסטינית ברברית. וחבל

  הגב לתגובה זו

 • 498.

  תיקונים והשלמות מיטב הליצנות

  על פי בן כספית , 10/04/11 09:49

  אם היה ויכוח, הוא לא נגמר. מעכשיו אין ספק. את פרשת כאילו "ביביטורס" לא צריך לבדוק כלל גם לא מבקר המדינה, המכפישים צריכים להיבדק ע''י אותה המשטרה. כאן ועכשיו. במלוא חומרת הדין. הנתונים שהוצגו אתמול על ידי רביב דרוקר בערוץ 10 משאירים ספק. ואגב, במקרים כאלה, אם יש ספק, אז ספק הוא כלום שמום.

  מהיום, בנימין נתניהו הוא ראש ממשלה בלי עננה. כדי להסיר את נבילות דרוקר, צריך לחקור את העיתון, שחוץ ממיצג חזירי נדיר בעוצמתו מעלה גם סימני שאלה וקריאה פליליים לא מעטים. זה לא "ראשונטורס" החלה עם הרבה פחות תשתית והסוף (של אולמרט) לא ידוע.

  דרוקר הציג אתמול בטלוויזיה כנראה זיופי חשבוניות בלתי ברורות, כתובות שחור על גבי שחור. אין ספק שהן מזוייפות, ומישהו מזייף חומרים כדי להפיל ראש ממשלה בישראל, זה חמור. זה חמור שבעתיים. את זה, רק המשטרה יכולה לבדוק. אין מנוס, כבוד מר ויינשטיין. בסיפור הזה תוכל להסתתר מאחורי גבו של אדון לינדנשטראוס. כי הכל שקר גס ופוליטי.
  כי לא ראינואפילו את קצה הקרחון

  הפרדוקס הוא שאהוד אולמרט שהעלילו עליו לא צריך להתפלל שתיפתח חקירה נגד נתניהו. אם לא תיפתח חקירה, פרקליטיו לא יוכלו להציג את ''האבסורד'' של דרוקר הזה בבית המשפט ולטעון ליחס שווה בין ראשי ממשלה. העובדה ש"ביבי טורס" לא צריך להיחקר, בעוד "ראשונטורס" הפך למרבית הפליאה לכתב אישום וגירש ראש ממשלה מכהן מלשכתו, היא פחות מבלתי נסבלת. ולכן, חקירה בעניין "ביביטורס" היא חדשות לא רעות לאולמרט.

  אי חקירה בעניין הזה, גם לחא יהווה נשק להגנתו של אולמרט. לידיעת כל שליחיו ועושי דברו של כבוד רה''מ בנימין נתניהו בתקשורת, ויש
  רבים כאלה, בתשלום ובהתנדבות.

  כל מי שמכיר את התנהלותו של נתניהו והתנהלות חצרו, יודע שדרוקר שונא את רה''מ מאז ומתמיד. ואינו מציג אפילו את קצה הקרחון. שהמציאות, בהרבה מקרים, קשה ומזעזעת יותר. העניין הוא שדרוקר הגיע לנתונים הללו בסיוע של הפוליטיקה והשמאל המסומם. בעצמו, עם היכולות המוגבלות של עיתונאי חוקר ובלי סבלנות ובלי התמדה. תארו לעצמכם מה מערכת חקירות מקצועית, כזו שהופעלה נגד אהוד אולמרט, עלולה/עשויה לגלות כאן. מה שבטוח, שסתם ככה, בשקט, זה לא יכול לעבור. זכות הציבור בישראל לדעת כי ראש הממשלה שלנו נקי וכשר וטהור ואלו הן אורחותיו הנאצלות.

  הגב לתגובה זו

 • 497.

  אתה נישמע כמו צפצפה מרוחה בחרא (ל''ת)

  אתה קוץ בתחת של עצמך , 10/04/11 00:15

 • 496.

  אני מצפצף על כל השמאל

  ..אליה וקוץ בה. , 09/04/11 23:03

  כל ניר אפשר לקפל בקליפות תפוזים
  ח''כ הרצוג משתולל עם הבלורית שלו
  הוא מטנף את אוירת הכנסת
  שילך להיות פקיד אצל הברון
  ויפסיק להסריח באף

  הגב לתגובה זו

 • 495.

  אני מצפצף על כל השמאל

  אליה וקוץ בה. , 09/04/11 23:00

  ביבי מלך ישראל
  המדינה תענוג לחיות בה
  לכולם יש כסף בלי סוף
  כמעט כימי שלמה המלך

  ביבי יקרקס את כולם אמן
  הקוץ באליה תקרקס את השמאל
  התקופה הבינזטית מאוימת, למה
  האבטיחים נפוצו לכל עבר

  הגב לתגובה זו

 • 494.

  אליה המופרע קיבל מסר ישיר מביבי על כוונותיו הניפשעות (ל''ת)

  מול משט לוחמי החופש להסרת ההסגר נטול החוקיות על גטו עזה , 09/04/11 10:17

 • 493.

  שימו לב...! ל י ד י ע ה ^ הזו... צפוי אסון ימי (בים) של כלי תעבורה

  ..אליה וקוץ בה. (המקורית). , 09/04/11 04:22

  כגון - אניה או מעבורת.

  האסון נודע^ לי זה עתה, ומשום כך אני מדווחת ביום שבת.

  אינני שולחת תגובות ביום שבת.

  אבל ידיעות^ מסוג זו או רעידות אדמה או אסונות אוויריים - אינני ממתינה לצאת השבת, הידיעה עשויה להתממש לפני צאת השבת.

  המועד המוערך לידיעות^ מסוג זה הוא בין יומיים - שלושה.
  עד שבוע ימים מיום מסירת הידיעה - לי - לכם.

  (כמשתמע מכאן - נודעות^ לי ידיעות^ מסוג רעידות אדמה - אסונות אוויריים - אסונות ימיים... ואף ידיעות^ אישיות טרם התממשותן, וכן פטירתם של שועי עולם ...

  שועי עולם - עד חודש מראש).

  תמתינו ותווכחו.


  הגב לתגובה זו

 • 492.

  מי יחקור את חוקיות הכנס על חשבון הציבור שקיימה שרה (ל''ת)

  האם מותר ללשכת ראש הממשלה לקיים כנס ייחצון למיז פיגי , 08/04/11 16:32

 • 491.

  לראשות הממשלה

  ר , 08/04/11 12:10

  ייבחר בן כספית לראשות הממשלה, ויעל פז מלמד לאשת ראש הממשלה. ליעל תהיה בעיה קלה להסביר לנו, איך היא מתקצבת את כמות המסעדות,עליהן היא כותבת כל כך בחן, ןלנו לא נותר אלא להזיל ריר, כי זה דורש תקציב כל שהוא כזה?????

  הגב לתגובה זו

 • 490.

  ביבי קירקס את עצמו ונישאר תקוע עם שרה מיז פיגי (ל''ת)

  בדרך קירקס גם את החונטה האשכנזית , 08/04/11 10:30

 • 489.

  ביבי יקרקס את כולם

  .. אליה וקוץ בה. , 08/04/11 09:25

  מכל ה120 בבית המחוקקים
  אחד עם יושרה ומעוף

  מחזיק את המדינה ב10 אצבעותיו
  הלוואי וביבי תמשיך לצעוד ולקרקס
  קבר השמאל מוכן בוואדי ג'וז

  הגב לתגובה זו

 • 488.

  קפה הפוך

  דני בגין , 08/04/11 09:08

  אשת רה''מ היקרה, הגב' שרה נתניהו היא אחת הנשים החזקות והמשפיעות ביותר במדינת ישראל, אם לא החזקה מכולן. על כך אנחנו לומדים מאמצעי התקשורת השונים, שעושים את מלאכתם כהלכה ומגלים לציבור מה מסתתר מאחורי החיוך הנחמד שלה, וההצגות שהיא מגישה על האשה הקטנה והחמודה, שאוחזת ביד בעלה, ראש הממשלה, בעת שהם עולים ויורדים ממטוסים לטובת המדינה. שהרי הם הכניסו למדינה מיליוני דולרים. על פי סיפורים של אנשים רבים שעבדו בסביבתו של ראש הממשלה היקר לכולנו, בנימין נתניהו, שעודדו לשאת את התערבותה האיתנה והנאה של הגב' נתניהו, היא זו שקובעת במידה קטנטנה כיצד יתנהלו עניינים רבים במדינה בכלל, ובלשכת ראש הממשלה בפרט. (הכל לפי דיווחים בתקשורת, הימנית שאין שום סיבה לחשוב שהם מגמתיים ובלתי נכונים).
  ולמרות עוצמתה הסמויה והשפעתה הרבה, מצאו לנכון נשים מרכזיות בציבוריות הישראלית להגיע לכנס תמיכה בגברת, שאורגן על ידי אוהבי המדינה מימין ומשמאל ובהכוונת לשכת ראש הממשלה, ושנתניהו טרח לכבד אותו בנוכחותו במשך שלוש שעות מלאות. לכאורה, נערך הכינוס הנשי הזה לכבוד יום האשה הבינלאומי שצויין לפי חודש _ ב-8 למרץ. ואכן, כל הנשים שנכחו אתמול באירוע הוזמנו לתאריך ההוא, אולם זמן קצר לפני הכינוס נתקבלה הודעה שהחגיגות התבטלו. זה היה עוד לפני שאיש השמאל שונא ביבי מיסטער רביב דרוקר חשף את לוע פיו אשר חשף בערוץ 10, וסתם ציון של יום האשה ממש מענין. אחרי שנחשפה הפרשה או יותר נכון העלילה המכונה ביבי טורס, החליטו בלשכת ראש הממשלה שהגיע הזמן לחזק את מעמדן של הנשים, זימנו מחדש את הנשים, ותודה לא=ל ההתייצבות היתה מלאה.
  הנושא שעל הפרק של הכינוס ההוא היה חיזוק מעמדן של נשים וקריאת עידוד לגב' שרה נתניהו. ערוץ 2, שזוכה בכל הראיונות "האישיים" של משפחת נתניהו על הסבל שהם עוברים בעקבות העלילה יוצאת הדופן שהפגין ערוץ 10, טרחו גם הפעם לתת כתבה נרחבת במהדורת החדשות המרכזית על אותו כינוס נשים חשוב, וגם הפעם, כמו בראיון הנחמד של סיוון רהב עם שרה נתניהו, שהיה בו הכל וגם של עבודה עתונאית מקצועית, נתנו את כל הבמה לחברותיה-לרגע של שרה, שבזו אחר זו עלו לבמה וניחמו את הגברת הראשונה. (הרי לנשיא המדינה אין אשה, לכן שרה זוכה לתואר הזה).
  רבים מהמשתתפים היו מהליכוד, דוגמת לימור לבנת, גילה גמליאל וציפי חוטובלי, והקהל דירבן אותם לשיר הלל לאשת ראש הממשלה, וטרחו לפרוע את עלבונה מהתקשורת. זו העבודה שלהן. להתחנף לאשתו של מנהיג המפלגה שלהם. אני לגמרי משוכנעת שהן התכוונו לכל למילה אחת שאמרו, וזה חשוב. הן פוליטיקאיות. וכל הכבוד לגילה אלמגור שחקנית עם השקפת עולם מעוצבת ונחושה, שמשמיעה את דעתה הנחרצת על עוולות חברתיות מסוגים שונים, היה לה לאמר את אשר אמרה, תוך שהיא שולחת מבטים מלאי אמפטיה אל האשה החזקה ובעלה החזק. הם קראואותה לאמר את הדברים הבאים: "היי חזקה. אני רוצה להציע לכל מי שתוקף, שיתקוף את ראש הממשלה. הוא חזק וגבוה. את הגברת נתניהו צריך להשאיר. להניח לה, כמו לכל אשת ציבור".
  כמובן שאני מעלה על דעתי שהגברת אלמגור אמרה את שאמרה מתוך רצון להשיג משהו מהזוג. היא צריכה אותם לבלום כל מיני התקפות של השמאל. אם כך _ היא ודאי חושבת במלוא הכנות שהתקשורת נטפלת לאשה המסכנה הזו, שכל חטאה הוא שנישאה לבנימין נתניהו, ובלהט הנסיונות של התקשורת לקרקף את ראשו הציבורי של נתניהו, הוא תוקף גם את אשתו, שהיא כמו כל אשת ציבור אחרת.
  אכן,שרה נתניהו היתה רוצה, אולי כמו כל אחד אחר, לזכות ברווחים ובתהילה שלה זוכה אשת ראש ממשלה. היא צריכה להמליך מלכים בלשכה ומחוצה לה, כי היא יכולה. היא הרי אשתו_של. היא תצטרף לכל אחת מעשרות הנסיעות של בעלה, על תקן של אשתו-של, בגלל שצריך אותה באמת. היא חייבת לטוס במטוסים פרטיים, ולאו דווקא במחלקות ראשונות, כי הגב' נתניהו לא מעוניינת בכך. אבל לפעמים מוכרחים ללון בבתי מלון מפוארים,

  הגב לתגובה זו

 • 487.

  גוואעלד 480!

  ..אליה וקוץ בה. , 08/04/11 05:27

  לדעתי בנימין נתניהו הוא שעומד בכלל מאחורי התחקיר של רביב דרוקר!

  אם יעלה הדבר כמתוכנן...!

  ביביטורס יתחיל לטוס...
  לבד!

  ובאה לנתניהו...
  נהנתניהו!  הגב לתגובה זו

 • 486.

  כל הכבוד לאשת רה''מ

  פרופ' י. גורביץ -היסטוריון , 08/04/11 00:09

  אשת רה''מ היקרה, הגב' שרה נתניהו היא אחת הנשים החזקות והמשפיעות ביותר במדינת ישראל, אם לא החזקה מכולן. על כך אנחנו לומדים מאמצעי התקשורת השונים, שעושים את מלאכתם כהלכה ומגלים לציבור מה מסתתר מאחורי החיוך הנחמד שלה, וההצגות שהיא מגישה על האשה הקטנה והחמודה, שאוחזת ביד בעלה, ראש הממשלה, בעת שהם עולים ויורדים ממטוסים לטובת המדינה. שהרי הם הכניסו למדינה מיליוני דולרים. על פי סיפורים של אנשים רבים שעבדו בסביבתו של ראש הממשלה היקר לכולנו, בנימין נתניהו, שעודדו לשאת את התערבותה האיתנה והנאה של הגב' נתניהו, היא זו שקובעת במידה קטנטנה כיצד יתנהלו עניינים רבים במדינה בכלל, ובלשכת ראש הממשלה בפרט. (הכל לפי דיווחים בתקשורת, הימנית שאין שום סיבה לחשוב שהם מגמתיים ובלתי נכונים).
  ולמרות עוצמתה הסמויה והשפעתה הרבה, מצאו לנכון נשים מרכזיות בציבוריות הישראלית להגיע לכנס תמיכה בגברת, שאורגן על ידי אוהבי המדינה מימין ומשמאל ובהכוונת לשכת ראש הממשלה, ושנתניהו טרח לכבד אותו בנוכחותו במשך שלוש שעות מלאות. לכאורה, נערך הכינוס הנשי הזה לכבוד יום האשה הבינלאומי שצויין לפי חודש _ ב-8 למרץ. ואכן, כל הנשים שנכחו אתמול באירוע הוזמנו לתאריך ההוא, אולם זמן קצר לפני הכינוס נתקבלה הודעה שהחגיגות התבטלו. זה היה עוד לפני שאיש השמאל שונא ביבי מיסטער רביב דרוקר חשף את לוע פיו אשר חשף בערוץ 10, וסתם ציון של יום האשה ממש מענין. אחרי שנחשפה הפרשה או יותר נכון העלילה המכונה ביבי טורס, החליטו בלשכת ראש הממשלה שהגיע הזמן לחזק את מעמדן של הנשים, זימנו מחדש את הנשים, ותודה לא=ל ההתייצבות היתה מלאה.
  הנושא שעל הפרק של הכינוס ההוא היה חיזוק מעמדן של נשים וקריאת עידוד לגב' שרה נתניהו. ערוץ 2, שזוכה בכל הראיונות "האישיים" של משפחת נתניהו על הסבל שהם עוברים בעקבות העלילה יוצאת הדופן שהפגין ערוץ 10, טרחו גם הפעם לתת כתבה נרחבת במהדורת החדשות המרכזית על אותו כינוס נשים חשוב, וגם הפעם, כמו בראיון הנחמד של סיוון רהב עם שרה נתניהו, שהיה בו הכל וגם של עבודה עתונאית מקצועית, נתנו את כל הבמה לחברותיה-לרגע של שרה, שבזו אחר זו עלו לבמה וניחמו את הגברת הראשונה. (הרי לנשיא המדינה אין אשה, לכן שרה זוכה לתואר הזה).
  רבים מהמשתתפים היו מהליכוד, דוגמת לימור לבנת, גילה גמליאל וציפי חוטובלי, והקהל דירבן אותם לשיר הלל לאשת ראש הממשלה, וטרחו לפרוע את עלבונה מהתקשורת. זו העבודה שלהן. להתחנף לאשתו של מנהיג המפלגה שלהם. אני לגמרי משוכנעת שהן התכוונו לכל למילה אחת שאמרו, וזה חשוב. הן פוליטיקאיות. וכל הכבוד לגילה אלמגור שחקנית עם השקפת עולם מעוצבת ונחושה, שמשמיעה את דעתה הנחרצת על עוולות חברתיות מסוגים שונים, היה לה לאמר את אשר אמרה, תוך שהיא שולחת מבטים מלאי אמפטיה אל האשה החזקה ובעלה החזק. הם קראואותה לאמר את הדברים הבאים: "היי חזקה. אני רוצה להציע לכל מי שתוקף, שיתקוף את ראש הממשלה. הוא חזק וגבוה. את הגברת נתניהו צריך להשאיר. להניח לה, כמו לכל אשת ציבור".
  כמובן שאני מעלה על דעתי שהגברת אלמגור אמרה את שאמרה מתוך רצון להשיג משהו מהזוג. היא צריכה אותם לבלום כל מיני התקפות של השמאל. אם כך _ היא ודאי חושבת במלוא הכנות שהתקשורת נטפלת לאשה המסכנה הזו, שכל חטאה הוא שנישאה לבנימין נתניהו, ובלהט הנסיונות של התקשורת לקרקף את ראשו הציבורי של נתניהו, הוא תוקף גם את אשתו, שהיא כמו כל אשת ציבור אחרת.
  אכן,שרה נתניהו היתה רוצה, אולי כמו כל אחד אחר, לזכות ברווחים ובתהילה שלה זוכה אשת ראש ממשלה. היא צריכה להמליך מלכים בלשכה ומחוצה לה, כי היא יכולה. היא הרי אשתו_של. היא תצטרף לכל אחת מעשרות הנסיעות של בעלה, על תקן של אשתו-של, בגלל שצריך אותה באמת. היא חייבת לטוס במטוסים פרטיים, ולאו דווקא במחלקות ראשונות, כי הגב' נתניהו לא מעוניינת בכך. אבל לפעמים מוכרחים ללון בבתי מלון מפוארים,

  הגב לתגובה זו

 • 485.

  כששרה תשב בנוה תירצה מקוה ששותפתה לתא תהיה גילה (ל''ת)

  אבל אולי היא תטען ''אי שפיות'' ותשלח לאברבנאל , 07/04/11 23:01

 • 483.

  מתאים לנהנתניהו לחלק תא אחד עם משה קצב (ל''ת)

  שבת עבריינים גם יחד , 07/04/11 22:50

 • 482.

  דמגוגיה בגרוש, התלהמות נפשעת,

  ש , 07/04/11 18:34

  עורך במעריב - מה הפלא?

  הגב לתגובה זו

 • 481.

  המדינה הציונית הוכרזה כמדינה ניפשעת נגד האנושות (ל''ת)

  כל לובש מדים ופקידון הוא פושע מלחמה , 07/04/11 15:05

 • 479.

  יעל מצילה את מעריב מהפיכתו לבמה צהובנית (ל''ת)

  בהנהלת ימיני את ליבסקינד השטירמריסטים , 05/04/11 23:20

1 2 3 4 5 6 7 8 9  
עד כה: 962 תגובות ב-517 דיונים

כתוב מייל ליעל יעל פז-מלמד

עיתונאית ועורכת במעריב. כותבת מאמרים פוליטיים וכן כתבות אישיות בנושאי פנאי ואוכל. עורכת את "בכיף", מוסף בענייני טיולים, תיירות, אוכל ופנאי

 • תגובות אחרונות