X

בצל הפגנת המיליון: הציבור החרדי הוא מנוע הצמיחה של הכלכלה הישראלית

02/03/14   |   103 תגובות
מתוך קטגוריות:   החרדים   הפגנה
ששש.... אתם שומעים? אלו הם גלגלי ההיסטוריה. קשה לשמוע אותם מבעד להיסטריה; לרעש-רחש-בחש-בלע הבוקע מהטרנזיסטורים, מהסמאטרפונים ומהטמבלויזציות; הזועק מכותרות אדומות בעיתונים ומפיהם של מאות אלפי חרדים שהתאספו ביום ראשון, ל' אדר ה'תשע"ד, בכדי למחות כנגד חוק הגיוס שמאיים לזרוק לכלא לומדי תורה. 
כתב: רותם סלע

לערב אחד הם נראים מובסים, מושפלים, רמוסים, חלשים ובעיקר – אחרים. מנותקים. מנוכרים ומודרים מהחברה הישראלית: אלו שראש הממשלה לא ספר שהרכיב קואליציה; שפוליטיקאי חדש מהניילונים הצליח לכפות עליהם גיוס; שסבלו בשנה האחרונה קיצוץ בציפורי נפשם הישיבות וקצבאות הילדים, ואשר צפויים – ככל הנראה יותר מכל ציבור אחר בישראל – לתרום לצמיחתה ושגשוגה של המדינה בעשורים ובדורות הקרובים. 
סיפור פריצתו הבלתי נמנעת של הציבור החרדי בסדרת נתונים קצרה שכל ישראלי ...

העסקה המפוקפקת של פייסבוק: רכישת ווטס-אפ ודעיכתה של הכלכלה האמריקאית

23/02/14   |   34 תגובות
שתי ידיעות עסקיות עדכניות מעניקות לנו מסגרת נוחה לבחון את העיוותים והיעדר התפקוד של כלכלת ארצות־הברית. הידיעה הראשונה, שזכתה לתשומת לב נרחבת, היא הקנייה של חברת המסרים המידיים ווטס-אפ על־ידי פייסבוק, במחיר של 19 מיליארד דולר. הידיעה השנייה, שרק מעטים הבחינו בה, הייתה התוצאות הכספיות הנוראיות שפרסמה רשת הקמעונאות קונ'ס (Conn's) שבסיסה בטקסס. על פניו, אין קשר רב בין שתי ההתפתחויות, אך ביחד הן שופכות אור לא מחמיא על המצב הכלכלי של ארצות־הברית.
כתב: פיטר שיף

בהתחשב בגודלה ובראוותנותה של עסקת פייסבוק, ייתכן כי בעתיד נזכור את העסקה כאירוע המגדיר תקופה (תחשבו, לדוגמה, על עסקת אמריקה-אונליין וטיים-וורנר). פייסבוק שילמה 19 מיליארד דולר עבור חברה שלה רק 55 עובדים, עם מודעות מותג נמוכה, הכנסות בהיקף זניח, וסיכויים דלים לרווחים של ממש בעתיד. תמורת אותו סכום הייתה פייסבוק ...

פצצת הזמן הדמוגרפית האמיתית: השמאל הישראלי הולך ונעלם

16/02/14   |   189 תגובות
ההכרה של השמאל העולמי ובעיקר של השמאל הישראלי בכך שזמנו הולך ואוזל, מובילים אותו להתקפה היסטרית כנגד ישראל. חזונו אותו היטיב לצייר ג'ון לנון בשירו "Imagine" (דמיין), בו אין מדינות או דתות, מתפוגג כמו ערפילי סיגריית החשיש של ליל אמש.
כתב: דיוויד גולדמן
פצצת הזמן הדמוגרפית המטרידה את השמאל אינה העלייה היחסית בגודלה של האוכלוסייה היהודית אל מול האוכלוסייה הערבית בין הים לירדן - עלייה המוצגת באופן מסולף בידי ג'ון קרי וחבורה של אוטופיסטים אנכרוניסטיים - אלא הצמיחה האבסולוטית בגודל האוכלוסייה היהודית עצמה בד בבד עם הפיכתה של ישראל למדינה הדתית ביותר בעולם.

כפי שכותב הבלוגר יוסף בלוך מטיימס אוף ישראל, רוב האוכלוסייה היהודית בישראל היא למעשה דתית:

על פי הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה 43% מהיהודים בישראל מגדירים את עצמם כחילונים, 9% כחרדים ו-48% הנותרים כ: מסורתיים (23%), ...

כתוב מייל להקפיטליסט הקפיטליסט היומי

הבלוג הכלכלי של NRG מעריב. עורכים וכותבים רותם סלע ("מעריב") ואורי רדלר (כותב הספר "התמוטטות"). וגם אחרים מתארחים מפעם לפעם (כשאנחנו לא מתעצלים...)

לטענות, מענות ובעיקר רעיונות ניתן לשלוח דואר אלקטרוני אלינו.