יו"ר איגוד הפחחים לסילבן שלום: "אני מאחל לכל הורה בישראל שבנו יהיה פחח"

22/10/14   |   138 תגובות
מתוך קטגוריות:   סילבן שלום   ממשלת ישראל
במסגרת דיון ממשלתי הנוגע לחשיבות קיומם של בתי הספר מקצועיים התפרץ השר סילבן שלום (המתנגד לקיומם) על ראש הממשלה (התומך): "שהבן שלך יהיה פחח". אלא שמבירור שלנו עולה כי מילותיו של שלום, שביקשו להציג את נתניהו מנהיג מנותק ושבע, פגעו דווקא בציבור עובדי הכפיים. (כתב רותם סלע) 

ישראל צרפתי, יו"ר ועד הפחחים, הוא פחח ומבסוט עד הגג כבר 31 שנה. בשיחה איתו ממושבו במוסך יהודה וישראל צרפתי שבחולון, הוא הביע צער על דבריו של השר, ופרס דבר הגנה על המקצוע, "פחחות איננה רק בעבודת כפיים אלא גם עבודת אמנות שהבוחרים בה משתכרים טוב", ציין צרפתי, "פחח מיומן מרוויח בממוצע משכורת נטו של בין 10-12 אלפי שקלים בחודש, כאשר פחחים מצויינים יכולים להגיע גם ל-15 אלף" - משכורת שהיא אגב למעלה מכפולה מהממוצע במשק.
לדברי צרפתי ועד הפחחים עושה מאמצים גדולים בכדי לגייס דור ...

הצילו! לימור לבנת מנסה לחסל אותי

21/10/14   |   28 תגובות
שלום, נעים להכיר, אני מו"ל צעיר - רק שנה בביזנס. להקים עסק, בטח עסק בתעשיית המילים ובוודאי אחד שפועל במדינת היהודים זה עניין מענג ולא פשוט. במשך רוב שעות ערותי, אני מנסה למצוא דרכים להפוך את העיסוק החשוב והמשמעותי למטה לחמי למרות השוק הקטן, המיסים, התחרות הפראית ו...לימור לבנת. (כתב רותם סלע)

כן, קראתם נכון - לימור לבנת. בחודש האחרון הכריזה שרת התרבות באופן רשמי על מלחמה בעולם הספר העברי. אם עד כה ניתן היה לטעות ולחשוב כי פגיעתו הרעה של החוק להגנה על הספרות נובעת מכשל בקריאת המציאות, הבהירה לבנת בראיון כי לא מדובר ברשלנות אלא בזדון:
 


"לפי הנתונים הראשוניים, הוצאות הספרים לא הפסיקו להוציא ספרי ביכורים. נכון שהכמות ירדה. ההוצאות יהיו אולי יותר בררניות בהוצאות כותרים חדשים. אולי לא יאהבו את מה שאגיד עכשיו: אני לא בטוחה שאם ההוצאות יוציאו פחות ...

כיפת ברזל כאשליה מתוקה: ישראל צריכה לסיים את העבודה.

24/07/14   |   42 תגובות
מתוך קטגוריות:   ציביליזציות גוועות
ישראל עוד תחטוף אינספור התראות, נזיפות, תוכחות ואזהרות מממשל אובמה, מהאו"ם ומגורמים נוספים, הקוראים לה לסיים במהרה את המלחמה המתרחשת כעת בעזה. אלא שצרכיה הביטחוניים של ישראל שונים: עליה לנצל את מעגל הלחימה הנוכחי בכדי לסיים את העבודה, ולעקור את החמאס מהשורש. (כתב דיוויד פ. גולדמן, תרגם רותם סלע) 


               לחצו כאן או על התמונה בכדי ללמוד על ספרו של גולדמן                "ציביליזציות גוועות: מדוע אירופה והאסלאם נעלמים?" מלבד מטחי הטילים הבלתי פוסקים, הרגישה בשבוע שעבר תל אביב כאחת מהערים הבטוחות בעולם. במקלט של מלון הדיוויד אינטרקונטיננטל, התבדחנו על המחסור הקיים לכאורה במשקאות ובטאפאס במזנון שעובדי המלון הזדרזו להקים במקום. טראסות בתי הקפה ברחוב דיזינגוף המו אדם. ...

ציביליזציות גוועות כתוכנית מציאות: משאלת המוות של החמאס

16/07/14   |   61 תגובות
מתוך קטגוריות:   חמאס   צוק איתן   ציביליזציות גוועות
סבב הלחימה הנוכחי בין ישראל לחמאס מזכיר לי בדיחה ישנה: מדוע גברים יהודים מתים לפני הנשים שלהן? כי הם רוצים למות. בקליפת אגוז זו התזה של ספרי "ציביליזציות גוועות: מדוע האסלאם ואירופה נעלמים?".
 
ציביליזציות שמפסיקות להאמין בעתיד שלהן מסיחות את דעתן מהכחדתן הבלתי נמנעת בכל דרך אפשרית. יוון ההלניסטית חוותה את השואה הדמוגרפית הראשונה; היא נתנה לעולם את אבי הטיפוס של מנוע הבעירה הפנימית, המחשב והכתיבה הספרותית, אך אנשיה המוצלחים והעשירים בחרו להזניח את משפחותיהם והובילו את עמם לקריסה דמוגרפית.(כתב: דיוויד גולדמן, תרגם: רותם סלע)
 
אריסטו לימד כי בני האדם תרים באופן טבעי אחר הטוב, אלא שהמציאות מוכיחה שרוב בני האדם אינם תרים אחרי דבר. למעשה, בקרוב יעלמו השרידים האחרונים של העולם הקלאסי שאריסטו סייע ליצור. דור מהיום, מספר דוברי העברית יעלה על מספר דוברי ...

כתוב מייל להקפיטליסט הקפיטליסט היומי

הבלוג הכלכלי של NRG מעריב. עורכים וכותבים רותם סלע ("מעריב") ואורי רדלר (כותב הספר "התמוטטות"). וגם אחרים מתארחים מפעם לפעם (כשאנחנו לא מתעצלים...)

לטענות, מענות ובעיקר רעיונות ניתן לשלוח דואר אלקטרוני אלינו.

  • תגובות אחרונות