צדקנות קטלנית: הפללת לקוחות הזנות תפגע בנשים חלשות

17/02/15   |   22 תגובות
מתוך קטגוריות:   זנות
צדקנות יכולה להרוג. מתנגדי הזנות מימין ומשמאל חוטאים לנשים החלשות עליהן הם מבקשים להגן.  מחקרים מראים כי מיסוד הזנות מפחית את האלימות כנגד נשים העוסקות בתחום, מסייע ליצירת סביבת עבודה נקייה ובריאה יותר, ובכך מרים תרומה חשובה למיגור מחלות מין. אז למה אף אחד לא מרים את הכפפה? אולי כי את אף אחד הן לא באמת מעניינות. (כתב דוקטור אמיר שני)

אחד המודלים למלחמה בזנות שזוכה לתשבחות בקרב שמרנים ופמיניסטיות רדיקליות כאחד מכונה "המודל השבדי". הצעות חוק המבוססות על החוק השבדי להפללת לקוחות הזנות הוגשו כבר על ידי ח"כ אורית זוארץ (קדימה) בכנסת ה-18 וח"כ זהבה גלאון (מרצ) בכנסת ה-19. כתבת "הארץ" ורד לי, הקוראת אף היא לאימוץ המודל השבדי, מציינת כי הצעת החוק "מתבססת על ההבנה שזנות היא פשע ושכדי למגר את התופעה יש להטיל אחריות פלילית על הלקוח". לי ...

קריסת שוק הספרים והסוד הקטן של רחלי אידלמן

06/02/15   |   7 תגובות
מתוך קטגוריות:   החוק להגנה על הספרות
במאמרה "כששטרסלר שכח את תורת החשבון" (05.02, הארץ) תקפה יו"ר התאחדות המו"לים רחלי אידלמן את נחמיה שטרסלר, שטען במאמר שפורסם יומיים קודם לכן, כי חוק ההגנה על הספרות פגע אנושות בשוק הספרים. (כתב: רותם סלע)
"עצוב לראות, שכלכלן שוכח את תורת החשבון", כתבה אידלמן, בחיבור מביך, מופרך וחסר מודעות עצמית שביקש לטייח מציאות עצובה, וחסר גילוי נאות הנוגע לאינטרס האישי שלה.


"תורת החשבון"בשנת 2014 נרשמה קריסה במכירות ספרים חדשים. הסיבה: החוק האוסר מתן הנחות על ספרים כ-18 חודשים מצאתם לאור העלה את המחירים והבריח את הקונים מהחנויות. רשתות הספרים מדווחות על ירידה של 35%, ואילו ההוצאות על קריסה של 50% במכירת ספרים חדשים. אידלמן, האמורה לייצג את האינטרסים של עולם המו"לות המתמוטט בוחרת להרגיע ...

מי מפעיל את הפאשיסטיים הכלכליים מהמרקר?

04/01/15   |   17 תגובות
מתוך קטגוריות:   TheMarker   מירי רגב   ישראל ביתנו
"מי פועל מאחורי מירי רגב? כך פועלת האשה מספר 1 בליכוד נגד הציבור", האשימה כותרת ראשית באתר המרקר. "בריאות, דיור, גז: כך הרסה ישראל ביתנו את הרפורמות שהיו אמורות לשפר את החיים שלנו", זעקה שבוע קודם כותרת אחרת על שער המהדורה המודפסת של היומון הכלכלי. (כתב רותם סלע)


אלא שמאחורי הכותרות העסיסיות לא הסתתרו תחקירים נוקבים ומעמיקים או כתבות עתירות מידע כי אם כתבי אישום פוליטיים. פשעיהם של רגב והפוליטיקאים של ישראל ביתנו (כלומר, אלו המוצגים בכתבה הרלוונטית, ולא בחקירה המתנהלת) אינם נוגעים לטוהר המידות או לדין הפלילי אלא לחטא חמור הרבה יותר: הם מעיזים לחרוג ממה שהמרקר חושב שמותר להם לעשות.


מה המרקר רוצים שחברי הכנסת יעשו?
שיהיו קורפוריטסטים טובים. המרקר הוא שופר הקורפורטיזם בישראל. או במילים אחרות, תועמלן של גרסה מסוימת של פאשיזם כלכלי. על פי ...

עבודה בעיניים: כיצד הופך חיים כץ את הליכוד לסניף של ההסתדרות?.

25/12/14   |   3 תגובות
מתוך קטגוריות:   חיים כץ   הליכוד
הבחירות האמיתיות על האג'נדה הכלכלית-חברתית של מדינת ישראל לא התקיימו במרץ, אלא בשבוע הבא. ב-31.12, צפויים מתפקדי הליכוד לבחור את הרשימה שלהם לכנסת. במידה ויצליח חיים כץ, לשוב ולהתברג במקום ריאלי, המצביע הישראלי יאבד את האלטרנטיבה השלטונית היחידה לשליטת ההסתדרות והוועדים בדמוקרטיה הישראלית. (כתב: רותם סלע)


                           תשובה לא רעה אפשר למצוא בסרטון

אבל למה?
כי חיים כץ הוא הסוס הטרויאני המוצלח וההרסני ביותר בתולדות הפוליטיקה הישראלית. ראשית כל, מדובר בחבר הכנסת היחיד שמכהן באותו זמן כיו"ר ועד עובדים. ועד עובדי התעשייה האווירית בראשו הוא עומד, מייצג את האינטרסים הצרים של 13,000 עובדי חברה ממשלתית הזוכים לשכר ממוצע של 20,000 ...

כתוב מייל להקפיטליסט הקפיטליסט היומי

הבלוג הכלכלי של NRG מעריב. עורכים וכותבים רותם סלע ("מעריב") ואורי רדלר (כותב הספר "התמוטטות"). וגם אחרים מתארחים מפעם לפעם (כשאנחנו לא מתעצלים...)

לטענות, מענות ובעיקר רעיונות ניתן לשלוח דואר אלקטרוני אלינו.