מי מפעיל את הפאשיסטיים הכלכליים מהמרקר?

04/01/15   |   14 תגובות
מתוך קטגוריות:   TheMarker   מירי רגב   ישראל ביתנו
"מי פועל מאחורי מירי רגב? כך פועלת האשה מספר 1 בליכוד נגד הציבור", האשימה כותרת ראשית באתר המרקר. "בריאות, דיור, גז: כך הרסה ישראל ביתנו את הרפורמות שהיו אמורות לשפר את החיים שלנו", זעקה שבוע קודם כותרת אחרת על שער המהדורה המודפסת של היומון הכלכלי. (כתב רותם סלע)


אלא שמאחורי הכותרות העסיסיות לא הסתתרו תחקירים נוקבים ומעמיקים או כתבות עתירות מידע כי אם כתבי אישום פוליטיים. פשעיהם של רגב והפוליטיקאים של ישראל ביתנו (כלומר, אלו המוצגים בכתבה הרלוונטית, ולא בחקירה המתנהלת) אינם נוגעים לטוהר המידות או לדין הפלילי אלא לחטא חמור הרבה יותר: הם מעיזים לחרוג ממה שהמרקר חושב שמותר להם לעשות.


מה המרקר רוצים שחברי הכנסת יעשו?
שיהיו קורפוריטסטים טובים. המרקר הוא שופר הקורפורטיזם בישראל. או במילים אחרות, תועמלן של גרסה מסוימת של פאשיזם ...

עבודה בעיניים: כיצד הופך חיים כץ את הליכוד לסניף של ההסתדרות?.

25/12/14   |   3 תגובות
מתוך קטגוריות:   חיים כץ   הליכוד
הבחירות האמיתיות על האג'נדה הכלכלית-חברתית של מדינת ישראל לא התקיימו במרץ, אלא בשבוע הבא. ב-31.12, צפויים מתפקדי הליכוד לבחור את הרשימה שלהם לכנסת. במידה ויצליח חיים כץ, לשוב ולהתברג במקום ריאלי, המצביע הישראלי יאבד את האלטרנטיבה השלטונית היחידה לשליטת ההסתדרות והוועדים בדמוקרטיה הישראלית. (כתב: רותם סלע)


                           תשובה לא רעה אפשר למצוא בסרטון

אבל למה?
כי חיים כץ הוא הסוס הטרויאני המוצלח וההרסני ביותר בתולדות הפוליטיקה הישראלית. ראשית כל, מדובר בחבר הכנסת היחיד שמכהן באותו זמן כיו"ר ועד עובדים. ועד עובדי התעשייה האווירית בראשו הוא עומד, מייצג את האינטרסים הצרים של 13,000 עובדי חברה ממשלתית הזוכים לשכר ממוצע של 20,000 ...

לעצור את כחלון: כיצד חברי הכנסת הורסים את הדמוקרטיה בשביל סידור עבודה?

07/12/14   |   27 תגובות
מתוך קטגוריות:   משה כחלון   חוק מימון מפלגות
ביום שני הקרוב, רגע לפני שמתפזרים, מתכוונים חברי הכנסת מימין ומשמאל לשים לרגע בצד את המחלוקות, העוינות, השנאה, הבגידות והבחירות ולהעביר ביחד תיקון קטן לחוק מימון המפלגות. את הקונצנזוס המופלא הזה הולידו דאגות פרנסה: התיקון צפוי להקשות מאוד על מפלגות חדשות (ע"ע משה כחלון) להתמודד בבחירות, ובכך להוות עוד צעד קטן בדרך להפיכת הכנסת ממוסד המייצג את הציבור הישראלי לסידור עבודה. (כתב רותם סלע)

כדי להבין את התרגיל של נבחרינו יש לערוך הכרות קצרה עם השיטה הישראלית למימון מפלגות.
בישראל, כמו בחלק קטן ממדינות אירופה, גובה התרומות הפרטיות למועמדים, מפלגות וקמפיינים פוליטיים מוגבל בחקיקה לאלפי שקלים בודדים לאדם. הגבלות כאלו אינן מאפשרות לכסף פרטי להיות גורם משמעותי במערכת הפוליטית ולכן קבעה המדינה מימון ציבורי, שיאפשר למפלגות להתנהל באופן שוטף (קשר עם הציבור) ולנהל קמפיינים.

כמה ...

אנשי האתמול: הבגידה במעמד הביניים עולה ליאיר לפיד ביוקר

04/12/14   |   92 תגובות
מתוך קטגוריות:   יש עתיד
חבורת יש עתיד אורזת את הפקלאות, מפנה את המשרדים, ומשחררת את החברה הישראלית והבוחרים שלה מתוכניותיה להשיב את ישראל לתקופת הצנע. יאיר לפיד, שביקש להשתמש במנדט שניתן לו מהציבור הליברלי כדי להוציא לפועל תוכנית חומש סוציאליסטית, בגד בבוחריו, ולא צפוי כי יזכה שוב באמון הציבור. (כתב רותם סלע)
ההתפוטרות הקולקטיבית של שרי יש עתיד היא חדשות טובות לכל מי שאינו חפץ לשוב לשנות החמישים העגומות, והזדמנות לסכם את התופעה המשונה, המפתיעה והעצובה, הקרויה תפישת העולם של מפלגת יש עתיד.


ממש לא טומי

יאיר לפיד הגיע לפוליטיקה כבן של אבא שלו. הוא התיישב על אותו מקטע משובלל של הקשת הפוליטית, ביקש לייצג את אותו ציבור בוחרים, דיבר באותה לשון ועורר ציפיות כי יקדם את השקפת העולם של אביו.
במה האמין טומי לפיד? אדם נבחן במעשיו, ולפיד האב נתן גיבוי מלא לתוכניותיו של שר האוצר בנימין נתניהו בתחילת ...

כתוב מייל להקפיטליסט הקפיטליסט היומי

הבלוג הכלכלי של NRG מעריב. עורכים וכותבים רותם סלע ("מעריב") ואורי רדלר (כותב הספר "התמוטטות"). וגם אחרים מתארחים מפעם לפעם (כשאנחנו לא מתעצלים...)

לטענות, מענות ובעיקר רעיונות ניתן לשלוח דואר אלקטרוני אלינו.