X

לעצור את כחלון: כיצד חברי הכנסת הורסים את הדמוקרטיה בשביל סידור עבודה?

07/12/14   |   27 תגובות
מתוך קטגוריות:   משה כחלון   חוק מימון מפלגות
ביום שני הקרוב, רגע לפני שמתפזרים, מתכוונים חברי הכנסת מימין ומשמאל לשים לרגע בצד את המחלוקות, העוינות, השנאה, הבגידות והבחירות ולהעביר ביחד תיקון קטן לחוק מימון המפלגות. את הקונצנזוס המופלא הזה הולידו דאגות פרנסה: התיקון צפוי להקשות מאוד על מפלגות חדשות (ע"ע משה כחלון) להתמודד בבחירות, ובכך להוות עוד צעד קטן בדרך להפיכת הכנסת ממוסד המייצג את הציבור הישראלי לסידור עבודה. (כתב רותם סלע)

כדי להבין את התרגיל של נבחרינו יש לערוך הכרות קצרה עם השיטה הישראלית למימון מפלגות.
בישראל, כמו בחלק קטן ממדינות אירופה, גובה התרומות הפרטיות למועמדים, מפלגות וקמפיינים פוליטיים מוגבל בחקיקה לאלפי שקלים בודדים לאדם. הגבלות כאלו אינן מאפשרות לכסף פרטי להיות גורם משמעותי במערכת הפוליטית ולכן קבעה המדינה מימון ציבורי, שיאפשר למפלגות להתנהל באופן שוטף (קשר עם הציבור) ולנהל קמפיינים.

אנשי האתמול: הבגידה במעמד הביניים עולה ליאיר לפיד ביוקר

04/12/14   |   92 תגובות
מתוך קטגוריות:   יש עתיד
חבורת יש עתיד אורזת את הפקלאות, מפנה את המשרדים, ומשחררת את החברה הישראלית והבוחרים שלה מתוכניותיה להשיב את ישראל לתקופת הצנע. יאיר לפיד, שביקש להשתמש במנדט שניתן לו מהציבור הליברלי כדי להוציא לפועל תוכנית חומש סוציאליסטית, בגד בבוחריו, ולא צפוי כי יזכה שוב באמון הציבור. (כתב רותם סלע)
ההתפוטרות הקולקטיבית של שרי יש עתיד היא חדשות טובות לכל מי שאינו חפץ לשוב לשנות החמישים העגומות, והזדמנות לסכם את התופעה המשונה, המפתיעה והעצובה, הקרויה תפישת העולם של מפלגת יש עתיד.


ממש לא טומי

יאיר לפיד הגיע לפוליטיקה כבן של אבא שלו. הוא התיישב על אותו מקטע משובלל של הקשת הפוליטית, ביקש לייצג את אותו ציבור בוחרים, דיבר באותה לשון ועורר ציפיות כי יקדם את השקפת העולם של אביו.
במה האמין טומי לפיד? אדם נבחן במעשיו, ולפיד האב נתן גיבוי מלא לתוכניותיו של שר האוצר בנימין נתניהו בתחילת ...

יו"ר איגוד הפחחים לסילבן שלום: "אני מאחל לכל הורה בישראל שבנו יהיה פחח"

22/10/14   |   138 תגובות
מתוך קטגוריות:   סילבן שלום   ממשלת ישראל
במסגרת דיון ממשלתי הנוגע לחשיבות קיומם של בתי הספר מקצועיים התפרץ השר סילבן שלום (המתנגד לקיומם) על ראש הממשלה (התומך): "שהבן שלך יהיה פחח". אלא שמבירור שלנו עולה כי מילותיו של שלום, שביקשו להציג את נתניהו מנהיג מנותק ושבע, פגעו דווקא בציבור עובדי הכפיים. (כתב רותם סלע) 

ישראל צרפתי, יו"ר ועד הפחחים, הוא פחח ומבסוט עד הגג כבר 31 שנה. בשיחה איתו ממושבו במוסך יהודה וישראל צרפתי שבחולון, הוא הביע צער על דבריו של השר, ופרס דבר הגנה על המקצוע, "פחחות איננה רק בעבודת כפיים אלא גם עבודת אמנות שהבוחרים בה משתכרים טוב", ציין צרפתי, "פחח מיומן מרוויח בממוצע משכורת נטו של בין 10-12 אלפי שקלים בחודש, כאשר פחחים מצויינים יכולים להגיע גם ל-15 אלף" - משכורת שהיא אגב למעלה מכפולה מהממוצע במשק.
לדברי צרפתי ועד הפחחים עושה מאמצים גדולים בכדי לגייס דור חדש ...

הצילו! לימור לבנת מנסה לחסל אותי

21/10/14   |   28 תגובות
שלום, נעים להכיר, אני מו"ל צעיר - רק שנה בביזנס. להקים עסק, בטח עסק בתעשיית המילים ובוודאי אחד שפועל במדינת היהודים זה עניין מענג ולא פשוט. במשך רוב שעות ערותי, אני מנסה למצוא דרכים להפוך את העיסוק החשוב והמשמעותי למטה לחמי למרות השוק הקטן, המיסים, התחרות הפראית ו...לימור לבנת. (כתב רותם סלע)

כן, קראתם נכון - לימור לבנת. בחודש האחרון הכריזה שרת התרבות באופן רשמי על מלחמה בעולם הספר העברי. אם עד כה ניתן היה לטעות ולחשוב כי פגיעתו הרעה של החוק להגנה על הספרות נובעת מכשל בקריאת המציאות, הבהירה לבנת בראיון כי לא מדובר ברשלנות אלא בזדון:
 


"לפי הנתונים הראשוניים, הוצאות הספרים לא הפסיקו להוציא ספרי ביכורים. נכון שהכמות ירדה. ההוצאות יהיו אולי יותר בררניות בהוצאות כותרים חדשים. אולי לא יאהבו את מה שאגיד עכשיו: אני לא בטוחה שאם ההוצאות יוציאו פחות ...

כתוב מייל להקפיטליסט הקפיטליסט היומי

הבלוג הכלכלי של NRG מעריב. עורכים וכותבים רותם סלע ("מעריב") ואורי רדלר (כותב הספר "התמוטטות"). וגם אחרים מתארחים מפעם לפעם (כשאנחנו לא מתעצלים...)

לטענות, מענות ובעיקר רעיונות ניתן לשלוח דואר אלקטרוני אלינו.