ליאור דיין

שי גולדן, הגבר של חורף 2010/ פוסט אורח

01/09/10   |   39 תגובות
מתוך קטגוריות:   שי גולדן   מחוברים
 

שי גולדן, הגבר של חורף 2010/ פוסט אורח מאת נטע אטלסוביץ', לרגל עליית התוכנית "מחוברים".

 

הצמצם יפרפר והעינית תפתח, אתם תביטו בו מביט בכם מהמסך והוא לא ימצמץ. יש לו את היכולת הזו, לחשוף מבלי להיחשף, לשמוע את הקולות הדוברים ולפסוק ברגע המתאים. אם תשתקו הוא יציג את עצמו, קוראים לו שי גולדן והפרצוף היפה שלו יטעה וישטה בכם. אם אינכם מכירים אותו מחכה לכם הנאה צרופה של גילויים, מועקות, מחשבות שחצניות ועוצמה שאי אפשר להתנגד לה. אתם תספגו הכול ותבקשו עוד. אני כבר מצפה לו בשקיקה אבל מדובר במשוחדת- סטודנטית תמימה שמסתכלת על המרצה שלה לעיתונות בערגה וזה לא מספיק לה. שנתיים שאני לומדת עיתונות ב"מנשר" (בית הספר לאמנות) ושי גולדן הוא המרצה שלי. שנתיים אני חורקת בין הכיסאות באלגנטיות השמורה לסטודנטית לא מן המניין, מתיישבת קרוב אך לא מידי, שולפת בקבוק מים וגומעת את השיעור לאט ובאדיקות, ועדיין אין לי תשובה מיהו.

 

בתחילה תרצו עיניים כמו שלו ואז ג'וב זהה לג'וב שלו, בית שקט מחוץ לעיר עם גג רעפים כמו שיש לו, זקיקי שיער איכותיים כמו שלו, שני ילדים, אישה שמבינה אותך לפני שהבנת את עצמך, פאסון מתוחזק היטב, גינה מינוס כלב, ובדיוק ברגע הזה הוא ינחית עליכם את הפצצה. אתם תתחרטו, תגידו לעצמכם שאתם לא רוצים להתחלף עם בעיות של אחרים, ויותר מהכול אתם תשאלו את עצמכם: "מי יכול היה לנחש, עם בלורית כמו שלו?". זה לא קל לנחש אותו. לחשב אותו.

גם כשנתתי בו מבט שכזה, המבקש להיכנס לתוך ראשו ולהוציא משם את מה שלא עבר צנזורה, מה שנשאר על רצפת חדר העריכה, לא הצלחתי לחדור את הזכוכית המשוריינת שחוצצת בין שי גולדן לעולם.
אתם תתרגלו אליו במהרה
, לנוכחות הנינוחה שלו שמסתירה בערה, למבט הדוקר, לבדיחה החדה, לשפתיים אדומות הדם, למחשבה שלא עלתה בראשכם לפני, או שכן. הוא יפתיע אתכם ברגישות שאינה דומה לשום דבר וכשילך אתם תרצו שישוב. הוא ישאיר בכם טעם שלא הכרתם, ומעכשיו לא תוכלו לוותר עליו. פתאום יהיה קאט חד ויעברו לישי גרין ולעלילותיו בביצה הרדודה והטובענית של מדינת תל-אביב. ואתם תגמגמו בפה פעור, ותחכו לרגע בו הוא ישוב. בלי גולדן, זה פחות מעניין, פחות "מחובר".  

 

"מחוברים" מוכיחה שריאליטי לא חייב להיות ז'אנר נמוך ורעיל. יצר המציצנות אמנם בא על סיפוקו, בדיוק כמו בכל ריאליטי טוב, אבל רק ב"מחוברים" אפשר לחוש בנוכחותו של מסר כלשהו, ור ב"מחוברים" האמת נושמת עלייך מהמסך: הפחדים מוצגים חשופים ואתה מרגיש קרוב לדמות על המרקע, לבלגאן בסלון, וחייך האומללים פתאום נראים לך נסבלים, לפחות לרגע (ואז עוברים לישי גרין שבדיוק נפרד משניים ורבע מיליון שקלים לטובת דירה ברוטשילד). פתאום אתה "מחובר".

 

"מחוברים" מושתת על ליהוק מדויק. כל אחד מארבעת הגברים של הסדרה יכול לשפוך אור על הגבריות כולה, אך עם זאת אף אחד מהם אינו קלישאת "הגבר" לכשעצמו. שי גולדן לצורך העניין הוא בהחלט לא "הזיין" של החבורה, אלא זה שבצעירותו כבש בחורות בזכות עבודת לשון משוננת וחדה. אם תתחברו בסתיו הזה זה עלול לקרות, אתם עלולים להתאהב.כמה מחשבות לסיום:

                                                    

האם רק אני חשבתי שרן שריג ואשתו הם מודל מציאותי של התל אביבי המזדקן של שנות ה-90 ועדיין שובה לב? שדודו בוסי מצטייר כחזיר רודף נשים ורדוף אדי אלכוהול ואלכוהוליזם לכשעצמו זה טרן אוף רציני? שישי גרין שייך לקהילה הגאה? שלואיס אדרי + שנתיים= עוז זהבי ושכנראה דורון צברי ורם לנדס, יוצרי הסדרה הם גאונים מקומיים?


 

                                         *   *   *


 

(הערה: הטקסט הנ"ל נכתב ע"י נטע אטלסוביץ' ולא ע"י ליאור דיין, בעל הטור הרשמי אשר עדיין מנסה להתאושש מפוסט הטראומה של כמה טוקבקים אכזריים במיוחד. עמכם הסליחה).   


 

תגובות

עד כה: 39 תגובות ב-24 דיונים

הוספת תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

אין לפרסם באתר nrg תגובות המפירות הוראות כל דין ובכלל זה תגובות גזעניות, תגובות המוציאות לשון הרע, תגובות בעלות אופי מיני, תגובות המעודדות לביצוע הסתה, תגובות הפוגעות בפרטיות, תגובות הפוגעות ברגשות הציבור ותגובות המפירות זכויות קניין רוחני. למען הסר ספק, הנושא באחריות הבלעדית לתוכן התגובה המפורסמת הוא כותב התגובה, ואתר nrg שומר לעצמו את הזכות שלא לפרסם את התגובה ו/או חלקה ו/או למחוק תגובות שפורסמו וכן למסור את פרטי כותב התגובה בהתאם לשיקול דעתו הבלעדי של האתר

סגור
מעדכן תגובות...
1
עד כה: 39 תגובות ב-24 דיונים

כתוב מייל לליאור ליאור דיין

בן 28, כותב במעריב. אביה המאמץ של החתולה עליזה סגמן ושל השרקניות שביט ולאה דיין. מעריץ את "טרמיט" דוב הנמלים של הספארי ברמת-גן, ואת שמואל פלאטו-שרון. חולם להתחרות באולימפיאדת לונדון 2012 בשחייה צורנית, אבל מוכן להתפשר גם על יידוי פטיש.

  • תגובות אחרונות