בן-דרור ימיני

פיגוע זוחל

20/04/12   |   462 תגובות
הימין הקיצוני, באמצעות החוק להכשרת מאחזים, מוביל אותנו לאבדון לאומי, על ידי כפיית הפתרון הדו-לאומי * זהבה גלאון במיצג מדהים של היסטריה, גזענות ובורות * בזכות "הקרן החדשה" * תקשורת, מוסר כפול וסא"ל שלום אייזנר


שני פיגועים היו לנו השבוע. האחד זכה לכיסוי היסטרי. התקשורת פמפמה את הקצין המכה כאילו היה מדובר בטבח כפר קאסם. לפחות. הייתה הפגנה של חבורת פרובוקטורים. בהפגנות קורים דברים לא נעימים, לא רק ליד כביש הבקעה, אלא גם בלב קופנהגן. עוד נחזור לכך. אבל אצלנו העכבר הוליד הר. תמונה, אכן, שווה אלף מילים. אלא שקטע הווידאו הפסיק להיות תמונה. הוא הפך לשטיפת מוח עצמית, בעיקר בתקשורת הציבורית, בכל הערוצים. נסחפנו.

הפיגוע השני הוא "חוק ההסדרה", ששייך לסדרת הפיגועים הזוחלים. זה קורה לאט. שלב אחרי שלב. בית אחרי בית. הקצה הימני של המפה כופה עלינו את פלסטין הגדולה. חוק הכשרת המאחזים, שזכה השבוע לדיון חגיגי בכנסת, הוא עוד ציון דרך במסלול לאבדון לאומי, לרעת הפתרון הדו-לאומי. במפת הדרכים התחייבה הרשות הפלסטינית להיאבק בטרור, וישראל התחייבה לפנות את המאחזים. לפלסטינים לקח זמן. אפשר לטעון נגדם הרבה דברים, והדברים עלו בטור הזה, אבל בעניין הטרור הם עומדים בהסכם. הגדר חשובה. פעילות כוחות הביטחון חשובה. אבל גם פעילות הרשות נגד טרור חשובה. עכשיו, יסביר לנו בבקשה ראש הממשלה: איך בדיוק הוא מתכוון לדרוש מהפלסטינים "עמידה בהתחייבויות לפי הסכמים קודמים", כאשר הקואליציה שלו מקדמת חוק שכל כולו הפרה בוטה של הסכמים קודמים?

לימין יש טענות מצוינות בעניין המשפטי. הרי יש עוד מבנים שיש נגדם צווי הריסה. אז למה דווקא הם? משום שמדובר בעניין לאומי. לא משפטי. איזו מדינה אנחנו רוצים כאן? לאומית או דו-לאומית? אם וכאשר יהיה שלום, הוא יתבסס על הנוסחה של שתי מדינות לשני עמים. הסכמי השלום שלא הגיעו לכלל מימוש, ובכלל זה מתווה קלינטון, הסכם ז'נבה ותוכנית אולמרט - משאירים את רוב ההתנחלויות והמתנחלים בתוככי מדינת ישראל, ובצד המערבי של קו ההפרדה. המאחזים, לעומת זאת, מצויים ברובם בצד המזרחי של קו ההפרדה. אפשר לטעון שהרחבת התנחלויות בצד שבכל מקרה לא יוחזר - אינה מכשילה את הסיכוי להסדר. לא כך בעניין המאחזים. מדובר לא רק בהפרה בוטה של התחייבויות מפורשות של ישראל, ולא רק בהכשלה מודעת של הסיכוי להסדר, אלא גם, ובעיקר, חיסול החזון הציוני, על ידי יצירה של מציאות דו-לאומית.  

השמאל האנטי-ציוני, שמקדם את הרעיון של מדינה אחת, אינו צריך לעבוד קשה מדיי. הימין הקיצוני, בהתעקשותו על המאחזים, עושה עבורו את העבודה.   

 

הבלים מתוצרת גלאון

ליו"ר מרצ הייתה פליטת פה מעוררת חלחלה. היא קראה ליהודי ברוקלין "יהודונים", ומייד חזרה בה. בעניין הזה היא ראויה למחילה. אלא שבאותו ראיון לרזי ברקאי בגלי צה"ל היא אמרה דברים הרבה יותר חמורים. זה היה בשיחה בנוגע לחוק יסוד, האמור להסדיר את יחסי בית המשפט והכנסת בנוגע לפסילת חוקים. "אנחנו נמצאים היום ערב יום השואה", היא אמרה, "כבר ראינו מה כוחו של רוב עריץ ודורסני". ברקאי קלט את חומרת העניין, התפרץ ואמר: "אני מוחק את זה מהפרוטוקול". המחיקון לא עבד. 

דווקא מהחוגים של גלאון זוכה נתניהו לביקורת, כל אימת שהוא עושה השוואה כלשהי עם הימים הרעים ההם. כל השוואה כזו חורגת מכללי התקינות הפוליטית, שלפיהם איראן מקדמת את השלום העולמי וישראל היא סכנה לשלום העולם. אבל הנה, מתברר שלגלאון דווקא מותר לעשות השוואות מופרכות. גם חוק לגיטימי לחלוטין, שאפשר להתווכח עליו, היא ממהרת לקחת למשטר הנאצי. 

שיעור קטן בהיסטוריה ליו"ר ההיסטרית של מרצ: המפלגה הנאצית לא הגיעה לשלטון בזכות רוב. להפך. היא ביססה את שלטונה על רמיסת הרוב. המפלגה הנאצית לא ביקשה לחזק את בית הנבחרים (הרייסטאג), אלא שרפה אותו. המצב הנוכחי, ביחסי הרשויות, כולל את האבסורד שלפיו כל שופט שלום, צעיר עם חמש שנות ניסיון כעו"ד, הוא הריבון העליון, שבסמכותו לבטל חוק שהתקבל ברוב של שמונים חברי כנסת. יש חוסר אמון הולך וגובר בסמכות בג"ץ לבטל חוקים. החוק החדש, לראשונה, מעניק סמכות כזאת, רק לבג"ץ, באמצעות חקיקה. לא במחטף. אבל מרצ המליכה עליה יו"ר שפולטת לא רק "יהודונים", אלא בעיקר הבלים. בקצב הזה, מי היה מאמין, עוד נתגעגע לשולמית אלוני. 

ועוד משהו שגלאון לא יודעת: הרעיון של "התגברות" על פסיקת בימ"ש חוקתי על ידי בית הנבחרים קיים בקנדה. מי שהעלה את הרעיון להעניק לכנסת סמכות דומה הוא דווקא מי שהיה נשיא ביהמ"ש העליון, אהרן ברק. זה לא נשאר בתיאוריה. זה גם קרה, בעקבות בג"ץ מיטראל הראשון, שהתיר יבוא בשר לא כשר, הכנסת אישרה סעיף התגברות, ובג"ץ מיטראל השני כיבד את החלטת הכנסת. 

יש צורך בשינויים מסוימים בהצעת החוק הנוכחית. צריך להפריד בין עליונות וריבונות הכנסת בתחומים מדיניים, אזרחות והגירה וכד', לבין סמכות מבוססת יותר של בג"ץ בעניינים מובהקים של זכויות אדם. אבל כאשר גלאון היא זו שמציגה את טענות "השמאל", התוצאה היא למטה ממביכה. 

 

בגנות החרם נגד הקרן

בלונדון ובניו-יורק מתקיים בימים הללו דיון על חרם. בלונדון רוצים להחרים את התיאטרון הלאומי, "הבימה". בניו-יורק זה מגיע מהצד השני. לקראת מצעד ההצדעה השנתי לישראל לכבוד יום העצמאות, יש מי שמבקש לשלול מהקרן החדשה את זכות ההשתתפות במצעד.

חרם פוליטי, כלכלי ותרבותי איננו עניין פסול מעיקרו. מדובר באמצעי מחאה לגיטימי של אנשים פרטיים, גופים ציבוריים, מדינות והקהילה הבינלאומית. ובשני תנאים: ראשית, יש הצדקה לחרם; ושנית, החרם מופעל באופן הוגן, ולא לפי כללי המוסר הכפול.

עסקנו כבר בצביעות, במוסר הכפול, במניפולציות ובשקרים של מסע החרם נגד ישראל. אין צורך לעסוק בהם. הדרישה להחרמת הקרן החדשה מחייבת בדיקה לפי אותן אמות מידה. בעבר מימנה הקרן גופים שתומכים בחרם. העובדה הזו בלבד מצדיקה את הוצאתה אל מחוץ למחנה. אלא שהקרן שינתה מדיניות. הופסק המימון ל"קואליציית נשים לשלום", שתומכת בחרם נגד ישראל, וארגון "עדאלה" אינו מעורב יותר בקמפיין החרם.

לאחרונה נבחר בריאן לורי כמחליף לנשיאה הנוכחית, נעמי חזן. בריאן הוא יהודי חם, תומך ישראל לכל דבר ועניין. הבחירה של לורי, כשלעצמה, מהווה עוד נדבך במאמצי הקרן לשנות כיוון. צריך לברך על השינוי, וגם להמשיך בביקורת. חזקה על הקרן שהיא תספק סיבות.

כך שגם אם הטענות שהועלו נגד הקרן בניו-יורק הן טענות מבוססות, בנוגע לפעילות הקרן בשנים האחרונות, אין שום צורך לדחוף את הקרן החוצה. בוודאי לא בימים שבהם הקרן מנסה, לפחות מנסה, להיות חלק מהמחנה שתומך במדינת ישראל כמדינת הלאום של העם היהודי.

 

עשר שנים לעלילת ג'נין

זה קרה לפני עשר שנים. לאחר חודשים ארוכים של פיגועי טרור, לאחר ייאוש ואיפוק, החליטה ישראל להגיב. זה קרה רק לאחר הטבח במלון פארק. ישראל יצאה למבצע "חומת מגן". הקרב על ג'נין, העיר שסיפקה מתאבדים יותר מכל עיר אחרת, הפך לקרב עקוב מדם.  מייד לאחר הקרב נפוצה עלילת הטבח. טבח? ג'נין הפכה למוקד הטרור של הגדה המערבית. בדיוק כמו פלוג'ה בעיראק של שנת 2004. שני הצבאות יצאו לקרבות דומים של מאבק בטרור. בג'נין נהרגו 23 לוחמים ישראלים ובין 52 ל-56 מקומיים. רובם טרוריסטים. בפלוג'ה היו שני סיבובי קרבות, בסיבוב השני, העיקרי, נהרגו 95 חיילים אמריקאים, כ-1,300 טרוריסטים, ובין 900 לאלפי אזרחים. המספר המדויק אף פעם לא ייוודע. ההרס של פלוג'ה היה טוטלי. עברו ימים ושבועות, והעלילה על הטבח בג'נין התנפצה.

התנפצה? לא בדיוק. עיתון אחד בעולם, ה"גרדיאן", הריץ את העלילה הזאת שעות נוספות. מותר לעיתון לטעות. וכאשר התמונה האמיתית מתבהרת - זו לא זכותו של עיתון, אלא חובתו, לפרסם את האמת. לא בעיתון הבריטי לאנשים חושבים.

סטודנט בריטי, מיר (myrrh), ששמו המלא נותר חסוי פן יבולע לו, שלח מאמר ל"גרדיאן" שבו הוא מפרט, אחת לאחת, את טעויות והטעיות העיתון. העורכים הרלבנטיים, ובראשם בריאן וויטאקר, אישרו את קבלת המאמר. זה קרה לפני שבועיים. לפני ימים אחדים הם הודיעו לו רשמית: המאמר לא יפורסם. תקצר היריעה מלפרסם את הפרטים. עבודה יסודית ורצינית. מדובר במאמר חובה בחוגים לתקשורת. בצר לו, פרסם הסטודנט את המאמר בבלוג פופולרי.

עיקר העניין הוא שעיתון ה"גרדיאן", למעשה, גם פרסם עלילה, גם ניפח אותה לממדים מפחידים, וגם, ובעיקר, אף פעם לא חזר בו מהעלילה. היא בעינה עומדת. יש משהו עצוב בעובדה שעיתונים מסוימים מעדיפים את תרבות השקר. ה"גרדיאן" לא לבד. זו תופעה ידועה בקרב חוגים שמרבים לדבר בשם חופש הביטוי. הם חסידים של החופש הזה, ובתנאי שמדובר במונופול שלהם. ובתנאי שאף אחד לא יבלבל להם את המוח עם עובדות. ובתנאי שזכותם להסית ולשקר, ולא לתקן, תהפוך לזכות מוחלטת. ככה זה, לפעמים, עם עיתונים לאנשים חושבים.

 

מוסר כפול

בעקבות האירוע בבקעה, והעליהום התקשורתי על סא"ל שלום אייזנר, פרסמתי מאמר תמיהה, "השתגענו", על כך שהתקשורת הציבורית חורצת דין לפני שהתמונה המלאה נחשפה, ועל כך שאותה תקשורת התעלמה לחלוטין מהקונטקסט: הצעיר שהוכה הוא חבר בקבוצת ISM (תנועת הסולידריות הבינלאומית) שסייעה בעבר לטרור, המטרה שלה היא פרובוקציות, והמאבק שלה איננו בכיבוש, אלא בעצם קיומה של ישראל.

מה הקשר? שאלו אותי מגיבים שאני מוקיר את דעתם. וכי בגלל הדעות הפוליטיות שלהם מותר לנהוג בהם באלימות? טענה נכונה. אלא שבשום מקום לא טענתי שדמם או גופם מותר, רק משום דעותיהם. טענתי שהתמונה המלאה חשובה. הקונטקסט חשוב. ואם מדובר בקבוצה שמכוונת את חבריה לעסוק בפרובוקציות, מותר לחשוד שגם שם הייתה פרובוקציה. הסיכוי שחבורה כזו פעלה באלימות, שגררה אלימות, הוא מאוד גבוה.

אבל נישאר עם הטענה הנכונה על כך שדעות פוליטיות אינן מצדיקות תגובה אלימה. והיא הנותנת. משום שהתגובה התקשורתית ההיסטרית נבעה מהטיה פוליטית, ולא מתוך רגישות תמימה לזכויות אדם. לו היה מדובר באלימות נגד פרובוקציה של מישהו מנוער הגבעות, התגובה התקשורתית הייתה, אם בכלל, הרבה יותר רגועה. למעשה, אין צורך להמתין. זה כבר קרה. צריך להביט בצילומי הווידיאו מפינוי עמונה. התמונות הרבה יותר מצמררות מהקטע הקצר ששודר השבוע. צריך להיזכר גם בדברים שאמר מי שהיה אז תנ"צ ניסו שחם. הוא לא הסתפק ב"שיישרפו" המתנחלים, אלא העניק היתר להכות בהם.

אין לי שום דבר חיובי לומר על מתבצרי עמונה, ששייכים לאותה מחלקה אידיאולוגית, מימין ומשמאל, שמובילה אותנו למציאות דו-לאומית. זה לא מצדיק את האלימות נגדם. ובדיוק לפי אותו היגיון, הדעות הפוליטיות המתועבות של פעילי ISM אינן מצדיקות אלימות נגדם. ולמען הסר ספקות, האלימות של אייזנר, לפי השניות הבודדות ששודרו שוב ושוב ושוב - ראויה לגינוי.   

ניסו שחם לא הודח. הוא קודם. אף אחד מלובשי המדים שפינו את עמונה, באלימות מצולמת, שחלקה אף שודר, לא זכה לאלפית מהלינץ' התקשורתי שעבר השבוע על אייזנר. כך שהטפת המוסר היא עניין ראוי. ובתנאי שלא מדובר במוסר כפול.

 

ווידאו מקופנהגן

דנמרק איננה אויבת ישראל, והצעיר הדני שנפגע בפניו איננו שגריר דנמרק, וגם לא של צעירי דנמרק. שר החוץ של דנמרק, וילי סובנדאל, ביקש הבהרות מישראל. יפה מצדו, בהתייחס לעובדה שמדובר באיש שמאל, שחתם בעבר על תמיכה בחרם נגד ישראל, וגם הספיק להסיר את חתימתו.

לפני פחות מחצי שנה התקיימה בקופנהגן הפגנה של גלובליסטים. ואולי זו הייתה המהדורה המקומית של מחאת האוהלים (שגם שם דעכה). המשטרה פיזרה את ההפגנה. מישהו צילם. התמונות קשות. הכאה ברוטלית של מפגינים חסרי ישע. לפי סרט הווידיאו, מפגינים שוכבים על הקרקע, ושוטרים דניים מכים בהם ללא רחמים.

האם אלימות אחת מצדיקה אלימות אחרת? בוודאי שלא. אלא שיש הבדל בין מה שקרה בקופנהגן לעומת מה שקרה בישראל. המפגינים בקופנהגן לא השתייכו לקבוצת תמיכה בארגוני טרור. המדיניות הרשמית שלהם איננה שלילת זכות קיומה של דנמרק. שהרי יש הבדל בין סייעני טרור לבין מפגינים. ולמרות זאת הם הוכו ללא רחמים. דנמרק לא הגישה מחאה נגד ישראל. אפשר להניח שיש להם סיבה טובה.לקבלת עדכונים על מאמרים חדשים ועוד, 
הצטרפו לדף הפייסבוק של בן-דרור ימיני

 

תגובות

עד כה: 462 תגובות ב-232 דיונים

הוספת תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

אין לפרסם באתר nrg תגובות המפירות הוראות כל דין ובכלל זה תגובות גזעניות, תגובות המוציאות לשון הרע, תגובות בעלות אופי מיני, תגובות המעודדות לביצוע הסתה, תגובות הפוגעות בפרטיות, תגובות הפוגעות ברגשות הציבור ותגובות המפירות זכויות קניין רוחני. למען הסר ספק, הנושא באחריות הבלעדית לתוכן התגובה המפורסמת הוא כותב התגובה, ואתר nrg שומר לעצמו את הזכות שלא לפרסם את התגובה ו/או חלקה ו/או למחוק תגובות שפורסמו וכן למסור את פרטי כותב התגובה בהתאם לשיקול דעתו הבלעדי של האתר

סגור
מעדכן תגובות...
 • 232.

  התשובה לימיני

  איזבל השולמית , 29/04/12 21:39

  מהיום אגיב להגיגך אך ורק בתגובה אחת לא מתפשרת או הכל או כלום זו התשובה לשמאלנים כמוך או הכל או כלום

  הגב לתגובה זו

 • 231.

  אכזבה גדולה מאוד

  איזבל השולמית , 29/04/12 21:19

  ימיני אל לך לדבר על מוסר כפול דעותיך הם על גבול פיצול אישיות ??מצד אחד מדבר על צידקת העם ומיד מוכן לוותר עליה למען נחות למען אותה כתיבה אןמללה העיקר שישמעו. מה אתה טורח לכתוב על אירגוני השמאל ומתייסר מהונאה כביכול? רק כדי לכתוב על הצד שכנגד
  וזאת כדי לרצות

  אתה בדיוק מה ששר עליך אריק איינשטין עיתנאי קטן

  הגב לתגובה זו

 • 230.

  ותיסלח מראש על שגיאות הכתיב

  איזבל השולמית , 29/04/12 20:34

  די נימאס עלי לחשוף ולקרוע את המסכה מעל פניו של בן דרור ימיני אתה זה שמרצה בכשרון רב כבר המון זמן ושיודע כן מעיזה לומר שאתה יודע טוב מהרבה אחרים מה באמת נעשה בסיכסוך המתמשך.אתה זה שיודע מה בדיוק מה הממדים האמתיים של הסכסוך וכמוכן יודע על הלגיטמציה של העם היהודיועל זכותו להתקיים כעם בא וקורא כאן לוותר על כל הלגיטמציה הזו רק כי אתה חושב שזה ייתן פיתרון להיפך הוא הנכון ככל שהפלסטינים מתבכינם יותר כך הם משיגים יותר וההיסטוריה לצידי בעיניין הזה

  הדבר שמאוד מוזר לי בכיתבה של בן דרור ימיני היא הדו פרצופיןת האמיוולנטייות אם מישהו גוזל את ביתך כל דרך כשרה להחזיר לך בחזרה את ביתך ואני שואלת אותך ימיני אתה מבין?? יש חשש גדול שהכתיבה שלך מזוייפת שאתה לא באמת מאמין במה שאתה כותב אלא מנסה להשפיע לדרך מסויימת רק בגלל שזה לא נוח אתה למעשה שמאלני פשרן שמעדיף את הנוחות על פני הלגיטמציה שלך כעם מי כמוך לדעת שאת הזכות שלנו לקיום כאן לא ניתן לערער ואתה שמנסה לרצות כרגע אני לא יודעת מי מעז לבא להיטפל למתיישבים??

  הייתי מאוד שמחה להפגש איתך ימיני להחליף דעות אני לא ממש מצטיינת בכתיבה אבל טןבה בלקרוע מסכות אשמח מאוד לתגובה כלשהי

  הגב לתגובה זו

 • 229.

  ארץ- ישראל זה קודש קודשים

  איילה , 29/04/12 09:51

  תפסיקו לבייש אותה בבוגדנותכם בגסות- הרוח ובטמטום שעולה לנו בדמים.. לא למדתם דבר ממההסטוריה- בורים ונבובים וחסרי מוסר שכמותכם- נמאסתם!! ארץ- ישראל ניתנה לנו בברית בין- הבתרים והקב"ה הבטיח לאברהם אבינו כי יתננה לזרעו לעולמי-עד ומה אתם עושים איתה?! מוסרים שטחים לבני השטן ומגינים עליהם כאילו שהיו בשר מבשרכם- אתם בושה לאחדות העם ולנצח ישראל שלא ישקר- באהבה- איילה


  הגב לתגובה זו

 • 228.

  תוכנית נפתלי בנט שמעת?

  דני , 29/04/12 01:57

  אם לא זה מראה על בורות בנושא הצעות הימין.
  הימין הקיצוני המועט לא משפיע על רוב הימין שתומך בפתרון בנט מול השמאל הקיצוני שמושך ומשפיע על רוב העמדות של השמאל,
  ןאם שמעת זה סימן שאתה כמו הרבה סמולנים משקר או שמעוות את גישתך לעובדות כדי שיתאים
  להשקפת עולמך, חבל אם זה המצב אתה בין הבודדים בשמאל הלא קיצוני שלא עיוורים למציאות או נאייבים

  הגב לתגובה זו

 • 227.

  פתאום נזכרת ? חמש דקות לפני שסוגרים את הבסטה ?

  מיכאל , 28/04/12 16:44

  ההתנחלות תיזכר כסיבה לסופה של מדינת ישראל אבל עכשיו כבר מאוחר לצעוק "הצילו"

  הגב לתגובה זו

  • מיכאל היקר,

   יהודה , 28/04/12 19:31


   הסר דאגה מליבך,מפעל ההתישבות בכל ארץ ישראל רק ילך ויגבר,"מדינת פלשתין" (מה זה?) לא תקום ולא תהיה, עם ישראל הולך אט אט ומתפכח מהאשליה שהשמאל ההזוי מנסה לטוע שהנה עוד רגע השלום מגיע והוא מעבר הסיבוב ממש (בין חלון ההזדמנויות והמזרח התיכון החדש). לשמאל לא נותרו עוד הרבה אופציות והוא יצטרך בקרוב לבחור בין הקמת מדינה משלו בין שינקין לאלנבי או לעבור לדנמרק.

   הגב לתגובה זו

   • זה בסדר.

    משה , 29/04/12 02:07

    השמאל רואה מתוך הרהורי ליבו האפלים והדכאוניים. מה שהוא רואה למעשה הוא לא את סופה של מדינת ישראל אלא את קיצה של שיטת המחשבה הריקנית, התלושה והמתרפסת שלו עצמו (של השמאל). וזה נכון - השיטה הזו גמורה.

    הגב לתגובה זו

 • 226.

  מר ימיני הנכבד (לא בציניות)

  amir , 27/04/12 21:38

  האם אתה סבור שמדינה פלסטינית ריקה מיהודים לצד מדינת ישראל עם מיעוט ערבי ענק הוא מתכון לפתרון קבע?
  אודה לך אם תתיחס

  הגב לתגובה זו

 • 225.

  למה ימיני מקבל את אבו מאזן כאקסיומה?

  המתנחלים חופשיים והממשלה חופשית , 27/04/12 01:56

  נכון שהצורר האנטישמי הזה דרש מדינה נקיה מיהודים, אז מה?
  אני מאמין בזכותו של יהודי לגור באלון מורה, כמו שזכותי לגור בת"א.
  אם יהיה הסכם יצטרך לבחור אם לקבל אזרחות פלסטינית או יעזוב.
  למה להפוך נושא אזרחי כתנאי למו"מ?
  כי אבו מאזן אמר?

  הגב לתגובה זו

 • 224.

  ימיני תחליט : יש לנו ארץ נהדרת עם הישגים כבירים

  רמי , 27/04/12 00:24

  כפי שכתבת לא מזמן עו שאנחנו בדרך לאבדון ?

  הגב לתגובה זו

 • 222.

  מר ימיני, אין פטרון שלום וביטחון ע"י הקמת מדינה עוינת לצדנו.

  Boris Dobrovensky,26/04/12 22:21

  יש דברים נסיבתיים: פשוט - אין ברירה.
  סמול רק מושך עובד להשמדת מדינה יהודית.

  יש לך פטרון לכל בעיות ???


  הגב לתגובה זו

 • 221.

  לגבי הדו-לאומי.

  משה , 26/04/12 21:29

  אם אתם לא מתכוונים (וכרגע לא נראה שאתם מתכוונים) להחליף את ערביי ישראל ביהודי יו"ש, פשוט תהיה כאן מדינה ערבית ביו"ש ולצידה מדינה דו-לאומית עם כמות גדלה והולכת של גיס חמישי שקיבל חיזוק לנרטיב ההזוי שלו בכך שישראל ויתרה על נחלתה ההיסטורית ועל האזורים בהם חיו אבותינו. כלומר - הפיתרון שלכם דפוק ולא ישים. מקסימות תגרמו לכך שנצטרך לכבוש שוב את יו"ש ולשיפור טווחים עבור הערבים למלחמה הבאה. הסכם שחותם עליו מוסלמי לא שווה את הנייר עליו הוא חתום - תשאלו את יהודי חייבר ואת אנשי קורייש. הפיתרון האמיתי היחיד - 1. יצוב קו אחיד של כל יהודי העולם שטוענים שלמרות שערבים כפרטים זכאים ליחס הוגן והומני, אין ומעולם לא היה עם פלסטיני ואין לו שמץ של זכות על מולדת העם היהודי. 2. סיפוח סלקטיבי של כל שטח עליו יושב ישוב יהודי כיום. השארת שאר השטחים במצב הקיים. 3. תביעה בלתי פוסקת ממדינות ערב להשלים את חילופי האוכלוסין שהחלו עם גירוש יהודיהן. עידוד הגירה ערבית תמורת פיצוי כספי בדיוק כמו בהתנתקות רק הפוך - שימוש בכל משאב כספי אפשרי למען המטרה הזו. וחידוד הטענה שאי ביצוע החילופין פוגע בזכויות אדם של המתקראים פלסטינים 4. החמרה של כלל חוקי העונשין בעניין סיוע לטרור, עידוד טרור וניסיון לעשות במזיד שמדינת ישראל לא תוכל לזכות בשטח כלשהו בעתיד. מיצוי מלוא חומר הדין עם העוברים עליהם. תוך פחות מ-20 שנה - מדינה יהודית מן הים עד לירדן עם מיעוטים נאמנים בלבד שמזדהים עימה בגבולותיה ובא לציון גואל.

  הגב לתגובה זו

 • 220.

  לבן שמאליני

  עליתי לישראל אחרת , 26/04/12 18:21

  זה כבר מזמן לא מדינה דו-לאומית אלא רב לאומית. הסבר: כ2 מיליון ערבים, כמיליון גויים-נוצרים שבאו לפי חוק השבות (!) וחלק כיהודים עם מסמכים מזוייפים, כ300 אלף עובדים זרים עם משפחות שלא יזוזו מכאן ואם זה לא מספיק אז יש נהר של מסתננים שהמדינה לא מסוגלת לעצור.

  הגב לתגובה זו

 • 219.

  קשקשן

  ניר , 25/04/12 18:51

  טעית כשתמכת באוסלו, טעית כשתמכת בהתנתקות, המהלכים הללו הביאו עלינו אסונות. כעת אתה מטיף למדיניות אסונות נוספת.
  מה שיפה אצלך הוא שאתה לפחות תודה לאחר מעשה שזו היתה טעות. באמת תודה.

  הגב לתגובה זו

 • 218.

  תהיה חכם ואל תהיה צודק (ל''ת)

  החולה מת , 25/04/12 18:03

 • 212.

  ערבים רוכשים אדמות מיהודים בגליל /איילה חסון ערוץ 1

  מבט לחדשות ערוץ 1 25.08.09 מכירת קרקעות פרטיות לערבים , 25/04/12 11:15

  מקורות עלומים במדינות ערב מבקשים להשתלט על אדמות ובתי שכונת נוף ציון באמצעות הצעות של מאות מיליוני שקלים, בתיעוד שנחשף כאן לראשונה.השכונה היהודית, הניצבת מול נופו המרהיב של הר הבית וגובלת בכפר הערבי ג'בל מוכבר, ידעה עכבות ומכשולים משך שנים עד להגשמת חלומו של הקבלן, שהגה אותה כשראה לראשונה את המראה המיוחד הנשקף מההר.דירות היוקרה נותרו שוממות בשל המיקום על קו התפר, עד שהקהילה הדתית לאומית התגייסה לעניין, והיא מאכלסת כיום את עשרות הדירות שמכיל הפרוייקט.

  ירושלים ה'תש"ע. נשיא ארה"ב ברק אובאמה דורש מישראל להקפיא את הבניה במזרח העיר, ראש הממשלה בנימין נתניהו משיב לממשל האמריקאי בשלילה. רשויות המדינה פועלות לאכוף את החוק על מבנים יהודיים, וכל אותה העת מתרחשת מתחת לפני השטח מלחמה של ממש. גורמים עלומים במדינות ערב פועלים לרכישת קרקעות בבירה, כשהתקציב הגדול המגויס למטרה זו, מקורו בגורמים אסלאמיים עתירי ממון.

  במדינות המפרץ מוקצים מדי שנה תקציבי ענק לצורך 'גאולת קרקע פלשתינית'. במרוקו, בירדן, באיראן ובמדינות נוספות הוקמו עמותות ונוסדו קרנות מתוך מטרה מוצהרת לנסות ולשנות את מאזן הקרקעות בירושלים.

  תיעוד מיוחד, המוכיח לכל הסקפטיים שבינינו את עובדת קיומה של פעילות זו, הגיע לידי 'בשבע' ונחשף כאן לראשונה.

  השטח בוער

  זוג מתווכים ערבים משועפט יצרו בשבוע שעבר קשר טלפוני עם אביחי בוארון, האחראי מטעם חברת 'דיגל' על אכלוס בתי שכונת נוף ציון, וביקשו להיפגש עימו.

  המתווכים, חאכם וראסלן, באמצע שנות השלושים לחייהם, פנו לבוארון בבקשה לקנות את שטח הקרקע שבבעלות החברה "בכל מחיר". בוארון, שהיה משוכנע כי מדובר בשליחים זוטרים בלבד, נעתר לבקשתם לדון בעסקה, בתקווה לחשוף את שולחיהם. הוא זימן את אריה קינג, יו"ר הקרן לאדמות ישראל ופעיל מרכזי בגאולת קרקעות בירושלים, ואת אורי בן חמו, איש נדל"ן העובד עמו, כדי שיהיו לו לעזר. הפגישה כולה תועדה במצלמה נסתרת (ראה מסגרת).

  לאורך כל הפגישה התעניינו זוג המתווכים הערבים בקניית הקרקע, אך סירבו לחשוף בפני המשתתפים את המקור למזומנים הרבים שברשותם. על מנת להמחיש את גודל העיסקה שהוצעה, נספר כי הערבים ביקשו לרכוש את שטח השכונה כולה, על 91 יחידות הדיור שבה, העומד על 114 דונם. יודגש כי על שטח זה קיימות עתודות קרקע לבניית כ-500 יחידות דיור נוספות וכן בית מלון. הסכום שהוצע היה 350 מיליון שקלים במזומן.

  במהלך הפגישה יצא חאכם, אחד המתווכים, מחוץ לחדר כדי להתייעץ טלפונית עם אדם לא ידוע וקיבל הנחיות כיצד לנהוג ומה לומר. לאורך הפגישה הם חזרו ושאלו לגבי העברת הבעלות בטאבו, והדגישו שהם מעוניינים בשטח אדמה כמה שיותר גדול. חאכם אף התעניין בלא פחות מאשר אפשרות לפנות את התושבים היהודים שכבר גרים כיום בשכונה.

  אולי מדובר בשליחים של ארגון טרור או של מדינת אויב? לא חששת להיפגש איתם?

  "לא העליתי בדעתי לא להיפגש איתם", משיב בוארון "זה מספיק חשוב לעם ישראל כדי שניקח את הסיכון. זו מלחמה אמיתית. אסור להיות תמימים, הם פועלים גם במערב העיר ובכל הארץ. צריך להבין, השטח בוער".

  האם בסופו של דבר גיליתם מי שלח אותם?

  "בפגישה עצמה הם דאגו לא לחשוף את עצמם. הם היו זהירים מאוד. הם כנראה הבינו שאנחנו לא מעוניינים למכור אלא מנסים להתחקות אחרי המקורות שלהם, וכרגע הם מתחמקים מאיתנו ולא עונים לטלפונים".

  בוארון מבקש להצביע על מהות המאבק לדעתו: "האויבים שלנו חותרים להשתלט על הארץ לא רק מבחינה דתית אלא גם מבחינה טריטוריאלית ומקדישים לשם כך תקציבים אדירים. ידוע שסכומי הכסף שלהם גדולים לאין ערוך משלנו, אבל כאיש תנועת מעייני הישועה ברור לי שהכוח שלנו הוא ברוח. המאבק האמיתי הוא קודם כל בראש. אם הערכים יהיו רופפים אז יהודי יהיה מסוגל, ללא כל רגשות אשמה, למכור לערבים קרקעות או דירות בעד תשלום נאה. אבל אם נהיה מחוברים לשורשים, גם אחרון היהודים לא יעלה על הדעת למכור את ביתו לערבי בעד בצע כסף".

  http://www.kr8.co.il/BRPortal/br/P102.jsp?arc=65178

  מכירת אדמות לערבים בגליל - יומן ערוץ 1, חלק 1

  http://www.youtube.com/watch?v=N3p7ysvP03E&feature=related

  מכירת אדמות לערבים בגליל - יומן ערוץ 1, חלק 2

  http://www.youtube.com/watch?v=WPDlkeBT4-w&feature=related

  חלק 3 - דיון ב"יומן" על מכירת הקרקעות לערבים בגליל

  http://www.youtube.com/watch?v=HSj-jeHP198&feature=related

  ***************

  מבט לחדשות ערוץ 1 25.08.09 מכירת קרקעות פרטיות לערבים

  http://www.youtube.com/watch?v=yJiB94Sm8IU&feature=related

  ***************

  http://rotter.net/forum/gil/20031.shtml#16

  הגב לתגובה זו

 • 211.

  ביבי חוסם הקמת ועדות חקירה לבדיקת כל המימון הזר!

  השינויים הנדרשים חייבים להיעשות בחקיקה עוקפת ביבי ועכשיו! , 25/04/12 11:12

  ביבי חוסם הקמת ועדות חקירה לבדיקת כל המימון הזר הזורם בישראל!
  ביבי הוא פקק שמשאיר את המים העומדים על עומדם, ומונע ניקוז המים המעופשים מהאמבטיה הישראלית. לכן אנחנו חיים בצחנת ריקבון ותחושת חוסר אונים שלא תתואר.


  ביבי מונע באמצעות 4 שמאלנים בועדת השרים לחקיקה - סער, בגין, איתן, מרידור, חקיקה כלשהי והקמת ועדות חקירה פרלמנטריות שתחקורנה את כל מעשי האירגונים הלא ממשלתיים בישראל, ואת מעשי הקרן החדשה הזרה מארה"ב שממומנת במיליונים על ידי אירגוני ביון זרים, אירוערביה, וסעודיה.

  ביבי מונע כל שינוי במתכונתו הנוכחית של בג"צ המתפקד כממשלת על המאפשרת את פעילות כל אירגוני "זכויות האדם" שמטרתם גניבת זכויות היהודים על הארץ, והענקתן לערבים ומסתננים מוסלמים ונוצרים מכל העולם.

  בג"צ הוא חומת המגן לכל מסע החיסול שמתנהל נגד המדינה היהודית.

  איש לא מדבר על חיסול תוכנית המשפטנים שהקים הרמן שווארץ עם הקרן החדשה, בה משפטנים לומדים על חשבון הקרן הזרה NIF, ואח"כ מוחדרים לתוך הפרקליטות ומערכת המשפט בשיטת חבר מביא חבר, (כבר חבר הביא חבר), על מנת לפעול מבפנים לחיסול המדינה היהודית. (תבדקו כמה מהמוחדרים למערכת המשפט ולמינהל האזרחי ביו"ש הם בוגרי התוכנית).

  איש לא מדבר על אהרון ברק שפרץ את הדרך לערבים להשתלט על יישובים יהודיים באמצעות בג"צ קעדאן.

  אהרון ברק הוא ניצול שואה. מי שעבר את השואה אינו ראוי לשמש בתפקיד ציבורי על פי היהדות. נכות נפשית או גופנית מייצרת ראיית עולם מעוותת.

  איש לא מדבר על כך! אבל אהרון ברק אמר זאת בעצמו בראיון בתוכנית על משפט אייכמן ביום השואה בשבוע שעבר. השואה ייצרה ממנו אדם שמסקנתו היא שיש להעניק זכויות אדם לטרוריסט.

  אלה האנשים שיש לסלק את כל טביעות אצבעותיהם מכל הזירה הציבורית שלנו, מכל הפסיקה המשפטית שלנו. לבטל לבטל לבטל!

  אהרון ברק מודה ששינה את שיטת המישטר בישראל ללא הרשאה ובאופן לא חוקי. בראיון לארי שביט המופתע הוא אומר שהפך את ישראל על דעת עצמו ובעורמה מדמוקרטיה פרלמנטרית לדמוקרטיה חוקתית בה הכנסת כבר לא כל יכולה! כך ראוי לדבריו שיהיה!

  איפה ועדת החקירה למעשה הלא חוקי שלו? מי הרשה לו? מי נתן לו אישור כלשהו? מדוע כולם שותקים על שינוי שיטת המישטר בישראל שביצע שלא כחוק איש אחד, ניצול שואה, המאמין שלטרוריסט יש זכויות אדם?

  ביבי הוא פקק שמשאיר את המים העומדים על עומדם, ומונע ניקוז הטינופת מהאמבטיה הישראלית.

  לכן אנחנו חיים בצחנת ריקבון ותחושת חוסר אונים שלא תתואר.

  למרות שלביבי זכויות רבות בשטחי חיים אחרים בארץ, החסימה הזו לא תיסלח לו ומובילה לאסון!

  ועדות החקירה והחקיקה המתקנת חייבות לקרום עור וגידים!

  יש לחסל את בג"צ במתכונתו הנוכחית כפעולת הצלה ראשונה. רק אחרי שבג"צ יהיה תערובת של שופטים שנבחרו על ידי הממשלות בישראל לאחר שעברו שימוע מקיף בכנסת במהלכו תובררנה עמדותיהם באשר למדינה יהודית, והוא ייצג את הציבור המגוון, רק אז תהיינה לו פסיקות נורמליות ומסונכרנות עם העם היהודי בישראל.

  יש לפצל מיידית את תפקיד היועץ המשפטי לממשלה שהוא נציגו של בג"צ בקרבי הממשלה וקובע לממשלה מה מותר לה ומה אסור לה.

  פקידון קטן נופח על ידי אהרון ברק ומפלגת בג"צ כהגדרת פרופ' מאוטנר, לממדי מפלצת השולטת מטעמה של המפלגה הזאת על ממשלה נבחרת.

  כנ"ל היועץ המשפטי לכנסת, עוד שמאלן קטן שנופח לממדי מפלצת המונעת מהכנסת הנבחרת לחוקק מה שהיא רואה לנכון.

  אייל ינון הביתה!

  ייבחר יועץ ימני שייעץ, ולא יוכל לאלץ! ממתי יועץ מאלץ? יועץ הוא רק יועץ, כשמו!

  תרצה הכנסת או הממשלה ייעוץ חיצוני, יחוקק חוק שייסדיר זאת! אפילו בקופות החולים ניתן היום על פי חוק לקבל חוות דעת של רופא נוסף. מה זה המצאת היועצים הדביקים האלה?

  השינויים הנדרשים חייבים להיעשות בחקיקה עוקפת ביבי ועכשיו!

  http://www.kr8.co.il/BRPortal/br/P102.jsp?arc=325496

  http://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&forum=gil&om=19982&omm=251&viewmode;=

  הגב לתגובה זו

 • 210.

  הנזק המצטבר שהמפלגה הקיצונית-שמאלנית "מרץ" עשתה לישראל הוא מחריד כל מי

  דוד נגב , 25/04/12 10:38

  שישראל יקרה לו. הגב' גלאון הולכת בדרכם הקיצונית-אובדנית של קודמיה האידאולוגיים, ש' אלוני, י' שריד, י' ביילין וגם י' תמיר (למרות שהיא במפ' העבודה וההבדל בין מרץ-עבודה לא תמיד ברור). מפלגה "מוסרית" זו לא ציפצפה מילה אחת כאשר התברר שרבין בכדי לקנות קולות שילם שוחד וניסה למנוע ב"חרוף נפש" הגשת כתב אישום נגד שר פנים פלילי ועוד ועוד. אפשר לסכם את כל תוצאות מאמצי ה"שלום" של מפלגות הגוש "מרץ-עבודה-ערבים" ברבים וטובים מבני עמנו השוכבים ב"שלום" על משכבם בגלל אותו טרור ערבי שלא פסק גם תוך כדי תהליך "השלום" והלגיטימציה לאויב. היו שכינו פעם את "מרץ" כ-"שרץ".

  הגב לתגובה זו

 • 208.

  לבן דרור, המדינה הדו-לאומית היא לצערנו כבר כאן בתוך תחומי ישראל. רק צר

  דוד נגב , 25/04/12 09:31

  רק צריך לפקוח את העיניים והאוזניים ולראות/לשמוע מה עושים ואומרים ערביי ישראל הן ישירות והן באמצעות מנהיגיהם בצורה של אין ספור ארועי אלימות פלילית-לאומנית שכל מטרתה היא להמאיס ודחוק אותנו מכאן. למרבית המיליון וחצי הערבים בישראל אין נאמנות לישראל אלא נאמנות והיזדהות למנעמי הדמוקרטיה שלנו מחד, ועם אחיהם הפלסט-מוסלמים ועם מטרותיהם הלאומיות, מאידך. כך שחלוקת הארץ על פי הקו הירוק היא כבר לא רלבנטית (היא "פסה" כמו שאומרים) והגיע הזמן לראות באומץ את המציאות החדשה הכולל את השאיפות הלאומניות של הערבים הפלסט-מוסלמים משני עברי הקו הירוק!

  הגב לתגובה זו

 • 207.

  במקום המנטרה המוזרה, עשֵׂה נפשות לרעיון שמונה ערי־המדינה של ד"ר קידר

  יערה, תל אביב , 25/04/12 01:58

  או לרעיון של נפתלי בנט - שניהם רעננים ומפוכחים וראויים לבמה.

  ואני מצטרפת לאחרים כאן:

  די, ימיני, די להיצמדות האובססיבית והמוזרה (והמשעממת) שלך לעניין מדינה דו לאומית.

  חבר, הרעיון הזה לא מחזיק מים עוד כרעיון, ועל אחת כמה וכמה כמציאות. בטח ובטח כשמתעלמים מהמצב המשפטי בנושא הגבולות, מצב שאפשר להגדיר אותו ציוני נלהב.


  הגב לתגובה זו

 • 206.

  כשתתחיל לסלק ערבים מיישובים מעורבים בישראל - אז נדע שאתה רציני

  רק לסלק יהודים זה פשע!!! , 25/04/12 00:06

  אני חושב שלא טוב לערבב ערבים ויהודים ביחד
  וזה נכון לחיפה יפו רמלה לוד ב"ש

  אם תהיה מגמה של הפרדת יהודים וערבים שתתחיל בערים בישראל ותמשיך לשאר המקומות אז נדע שמתחילים לטפל בבעיה ברצינות

  רק למנוע מיהודים לגור ביו"ש זה גימיק ולא רציני!!!  הגב לתגובה זו

  • צודק צריך להחליף מתנחלים בתושבי טמרה למשל

   uutkv/// , 25/04/12 00:22

   נלך עד הסוף ... מליון מתנחלים יעברו לגור במקום מליון ערבים ישראלים...
   למשל כל קרית ארבע עם ג'לג'וליה - אלקנה עם בקע אל גרביה גילה עם אבו גוש וכו'....
   גבולות 48 ללא ערבים וגבולות הגדה ללא יהודים
   החלפות אוכלוסייה כמו ב 1921 בין יוון לתורכיה

   הגב לתגובה זו

 • 205.

  מר ימיני, מתברר שדנים הבחינו יותר טוב ממנהגנו בין מוטר ואסור.

  Boris Dobrovensky,24/04/12 22:13


  לא נשווה הפגנה שמאל או סמול או אחר במדינה כנגד פעולה עוינת אנשים זרים שהסתננו למדינתך בניגוד להוראות כגנבים למדינה זרה למטרה הפרת סדר בכוונות אנטישמיות וכדי לעודד התנגדות לשלטון מדינה זרה.
  כי לא מדובר על הפגנה של אזרח על הפרת זכויות אדם.
  גם הייתי קורה לך להתייחס בפרופורציה נכונה כאשר אתה אומר "הם הוכו ללא רחמים".
  כי אף על פי נאמר לאיש מתפרים פיזי-מעשי לא קלקלו דבר.
  כוח שהופעל היה שכול והמשיך סה"כ כמה דקות עד שמתפרים נכנעו. והפסיקו להתנגד.

  כאשר אנטישמים באו מחו"ל למדינה שלך כדי להפר סדר במדינה לא שלהם כדי בוז ליהודים, הסתננו כגנבים ???,

  מלבד מהבדל עקרוני. צבא לא פעלה על יזמתה , אלא מילאה פקודה ועיקר מטרה להפסיק ולכשל הפגנה עוינת.

  ראית וידיו מה התרחש בשטח לפני שהופעל כוח של צה"לי ???
  חברה, כולל סגן אלוף הנ"ל פעלו על המופת!!
  תודה להם מכולנו.


  הגב לתגובה זו

 • 204.

  ימיני, אתה חושב הגיוני להשוואה הפגנה סוציאלי בשבדיה עם הפגנה אנטישמי

  Boris Dobrovensky,24/04/12 21:42

  אתה בטוח שעד כה רק אלה מתנחלים הפריעו להגיעה לשלום באזור?
  בילדם היף-הוף והיו מגעים לשלום???
  לדעתי אתה ממגזים ואפילו מסית שווא.
  כי לא בגללם (מתנחלים) "פלסטינים" לא מסכימים שמדינת ישראל היא מדינה של עם יהודי וכך הלה וכ.
  אז מה, נעצור בניה ירושלים ובכול מקום אחר בגלל קונצים של מנהגים של ...

  תחשוב שהקמת מדינה עוינת לצדנו - לא פטרון טוב ממדינה דו-לאומית. אלא יש פטרונות אחרות.
  אין שום סיבה לערער בוז נגד מתיישבים.
  --

  כאשר אנטישמים באו מחו"ל למדינה שלך כדי להפר סדר במדינה לא שלהם כדי בוז ליהודים, הסתננו כגנבים וחו' ???,

  מלבד מהבדל עקרוני. צבא לא פעלה על יזמתה , אלא מילאה פקודה ועיקר מטרה להפסק ולכשל הפגנה.

  ראית וידיו מה התרחש בשטח לפני שהופעל כוח של צה"לי ???
  חברה, כולל סגן אלוף הנ"ל פעלו על המופת!!
  תודה להם מכולנו.


  הגב לתגובה זו

 • 203.

  חבל, בן דרור, חבל

  שאול א. , 24/04/12 21:11

  לחוק אין ולא כלום עם אבדון לאומי או הכשלת תוכנית מדינית כל שהיא. מסתבר שלעיתים גם עיתונאים הגונים, משווקים איוולת וכזב להמונים.
  מדובר בישובים קיימים. וגם אם יעותקו הם ישארו ביהודה ושומרון. במובן זה היותם ישוב נפרד או קיבוצם לישוב קיים לא ישנה את הדמוגרפיה ואת הגיאוגרפיה הקיימת.
  אילו היה מדובר בהקמת ישוב חדש, הרי שהתמונה היתה שונה וגם התגובה דנן. אך לא זה המקרה.


  הגב לתגובה זו

 • 201.

  הסמאל הרס את השלום והאחווה בין העמים

  מתושלח , 24/04/12 20:06

  מאז שהם שמעו לסמאל הישראלי הפלסטינים הפסידו הרבה למשל היום הם חיים בעוני
  פועל בניין פלסטיני היה מרוויח בין 300 ל500 ש"ח
  והיום בין 100 ל200 ש"ח
  כי סמאל = לשמאל הישראלי

  הגב לתגובה זו

 • 200.

  מר ימיני, אתה בטוח שיש שנס להגיע לשלום עמיד עם שכננו?

  Boris Dobrovensky,24/04/12 19:10

  אתה בטוח שעד כה רק אלה מתנחלים הפריעו להגיעה לשלום באזור?
  בילדם היף-הוף והיו מגעים לשלום???
  לדעתי אתה ממגזים ואפילו מסית סרק.
  כי לא בגללם (מתנחלים) "פלסטינים" לא מסכימים שמדינת ישראל היא מדינה של עם יהודי וכהלה וע.
  אז מה, נעצור בניה ירושלים ובכול בקום אחר בגלל קונצים של מנהגים של ...

  תחשוב שהקמת מדינה עוינת לצדנו - לא פטרון טוב ממדינה דו-לאומית. אלא יש פטרונות אחרות.
  אין שום סיבה לערער בוז נגד מתיישבים.


  הגב לתגובה זו

 • 199.

  ימיני: די לשטיפת המוח בעניין המדינה הדו-לאומית

  ל רפי , 24/04/12 18:50

  לא תהיה מדינה דו-לאומית אם ישראל לא תרצה זאת. בדורים חסרי היסוד שלך אתה מסייע לערבים וליהודים ההזויים שבתוכנו לתת יסוד ולגיטימציה לפתרון עיוועים זה.
  קווי שביתת הנשק מ- 1949, אינם תנאי הכרחי להסדר מדיני עם הפלשתינאים, יש גם קוים אחרים... . אם הם אינם רוצים הסדר, אין סיבה שאנו נחייה כמו חורנים. לא ניתן לקיים סטטוס קוו פיקטיבי בשטח, משום שהחיים תמיד חזקים ממנו. אם חייבים לקדם באופן חד-צדדי תהליכים המשרתים את האינטרסים הביטחוניים והלאומיים של ישרארל, מוטב נהיה אנו היוזמים והמכוונים אותם. לא רק הערבים בני-אדם (אפילו אם הם אויבים) גם היהודים בני-אדם (ובוודאי שאינם אויבים) ואי-אפשר לעשות מהם צחוק. תמיד אפשר יהיה לחזור לפתרון של תכנית האוטונומיה מ- 1979, או לרעיון הטיבעי הרבה יותר, שאת התושבים של איו"ש יש לשלב פוליטית במדינה שבה קיים ממילא רוב פלשתינאי, לאמור: ירדן ועל מקומות מגוריהם לנהל מו"מ. אם מותר להציע ליהודים תכניות של פינוי-בינוי, מדוע אי אפשר להציע זאת לערבים? ומכיוון שאפשר ואין עושים זאת, אם יש לך טענות, פנה למחדלניקים שאינם פועלים בהיגיון עפ"י המציאות במקום להמציא מציאות התואמת את ההגיון שלך. אנא, אל תהלך איימים ועל תספר סיפורי בדים.

  הגב לתגובה זו

 • 198.

  אייזנר עכשיו באחים המוסלמים

  ככדגכדג , 24/04/12 08:55

  הוא עפו על הקליפ שלו

  הגב לתגובה זו

 • 196.

  הערבי ממילא לא יוכל להשתמש בקרקע של גבעת האולפנה!

  בואו נניח שנדרוס עם סוסים את מתיישבי הגבעונת הזאת , 23/04/12 09:45

  הקרקע בגבעת האולפנא ממילא מובלעת קטנטונת בתוך יישוב יהודי, והערבי לא יוכל להשתמש בה!
  מצחיק כמה מילים ריקות מתוכן שופך בני בגין החלול על שלטון החוק והשופטים שלו בבג"צ ובירושלים. מה יעשה הערבי עם פיסת הקרקע הזו אם תימסר לו? האם יבנה שכונה ערבית בבית אל היהודית? זו בדיחה, כמו שבגין הוא בדיחה, כמו שבג"צ הוא מפלגת שמאל, וכמו שהפרקליטות ואהוד ברק מייצגים את החוק. חוקים? זה דבר גמיש שיש לשנות לפי הצורך!

  המהומה המגוחכת שמייצרים שלום עכשיו, אירגוני הקרן שחובה לחסל אותה ולשלוח אותה לארה"ב מולדתה וביתה, הפרקליטות, המינהל האזרחי, ובג"צ ופסיקותיו - שכולם יודעים שהוא פועל כמפלגת שמאל בישראל, לא תאומן!

  בואו נניח שנדרוס עם סוסים את מתיישבי הגבעונת הזאת, ונעיף בלילה את יושביה, תוך הכאת נשותיה ובנותיה, נגיעה באיבריהן המוצנעים, דרישה להתפשטות ועמידה משפילה בפני שוטרות, שליחת מפגינים מדממים עם גולגלות מפוצחות לבתי החולים, ויצירת חוויה טראומטית אצל בניה ותינוקותיה.

  נו?

  ואז?

  ואז, למחרת היום אתם חושבים שהערבי הזה הטוען לבעלות על פיסת הקרקע הזעירה הזאת יבנה שם את ביתו?

  בתוך בית-אל היהודית?

  אז לשם מה כל המהומה הזאת?

  ומהו הטיעון המופרך שנמאס על כולנו בשתי המילים האוויליות האלה: קיום החוק?

  איזה חוק?

  חוקים חוקקו על ידי חברי כנסת.

  הם גם אלה שאמורים לחוקק חוקים אחרים כאשר החוקים הקודמים אינם מתאימים למציאות עוד.

  מדוע נצמדים לחקיקה כאילו זו תורה כלשהי?

  לשנות את החוקים כך שיתאימו לפתרונות ההגיוניים במצב הנוכחי!

  הגיע הזמן להחיל את החוק הישראלי על יהודה ושומרון!

  http://www.kr8.co.il/BRPortal/br/P102.jsp?arc=324446
  הגב לתגובה זו

 • 195.

  תחקיר: עשרות גששים בדואים מעורבים בהברחות סמים וריגול

  http://news.nana10.co.il/Article/?ArticleID=891609 , 23/04/12 09:03

  אין למסור את אדמות הנגב לבדואים ללא משאל עם!

  מי לעזאזל החליט שעלינו לפחד מהבדואים כל הזמן, ולהעביר לבעלותם את אדמות הנגב שלנו?
  הבדואים הפכו ממטרד לבעיה לאומית.

  אין דין ואין דיין אל מול אוכלוסייה שפועלת ללא הרף בשיטות של גניבה, חטיפה, וגזל של כל מה שנקרא רכוש יהודי ולאומי.

  מהלכים על ביצים ופוחדים להשליט עליהם את החוק, ובמקום זאת, נותנים לשופט זה או אחר, לשבת על מדוכה שלא קיימת, ולהחליט שיש לתת להם את אדמות הנגב שלנו!

  לפני שמעבירים את אדמות המדינה לידי הבדואים, יש לערוך משאל עם!!!

  לא שופט יקבע שעלינו למסור להם את הבעלות על הנגב.

  רק הסכמת העם כולו שתיבדק בעריכת משאל עם, יכולה להחליט דבר כזה.

  לא די לנו שלבג"צ הועתקה הפעילות הפוליטית של השמאל שאיבד את כוחו בכנסת.

  לא די לנו בכל פעילות ההרס והחיסול של אנשי ואירגוני גולדסטון והקרן האמריקנית הזרה NIF.

  לא די לנו שהאקדמיה הפכה למרכזי מפלגות שמאל קיצוניות ופלטפורמות לפעילות פוליטית פושעת נגד המדינה, עכשיו התבשרנו שיצירי כפיה של הקרן הזאת, וגדודיה, מקימים חמ"ל (חדר מלחמה)למען תושבי הנגב ו"זכויותיהם".

  תושבי הנגב?

  זכויותיהם?

  ברור למי שעיניו בראשו שמדובר בעוד מבוגרי "תוכנית המשפטנים" של הקרן האמריקנית הזרה NIF ושל הרמן שווארץ, היהודי האמריקני שהגה את התוכנית להכשרת ישראלים בארה"ב, שתוצאתה גל אנטישמי חסר תקדים וחובק עולם נגד המדינה.

  בוגרי תוכנית המשפטנים של הקרן האמריקנית הם שמביאים חבר ועוד חבר, והציפו סופית באנשי שלומם את הפרקליטות, את בג"צ, את כל מערכת המשפט, ואת הקליניקות המשפטיות, שצצות כפטריות רעל לאחר הגשם.

  בוגרי התוכנית של הרמן שווארץ ושל הקרן הסוכנת האמריקנית הזרה, מקימים או מתמקמים בכל האירגונים הצעקניים והממומנים בזרם אדיר מאירוערביה ומה-CIA, ועוזרים לבטל את זכויות היהודים בארץ, ולהעבירן לידי הערבים.

  העובדות הן, שכל בתי המשפט, בכל הערכאות, דחו את טענות הבעלות של הבדואים על הקרקע בנגב.

  באיזו רשות ומי החליט שלמרות שבתי המשפט קבעו שאין אמת בטענות הבדואים, הקימו פוליטיקאים אלה ואחרים ועדות שונות ומשונות וגם רבות מספור, והלכו עוד ועוד לקראתם, בתקווה לרצות אותם.

  עכשיו, לפי ההסדר החדש שמוצע להם, בהתאם להמלצות דו"ח פראוור, יזכו הבדואים לחמישים אחוז מהקרקע, למרות שהיא לא שלהם, ולפיצויים על המחצית הנוספת, שגם היא לא שלהם.

  אלא שגם הכניעה הזאת אינה מספקת את הבדואים. והיא אינה מספקת גם את אנשי ופעילי הקרן הזרה שעומדים לפתוח במלחמה חזיתית נגד ממשלת ישראל הממאנת למסור לבדואים את כל השטח שהפורעים דורשים לקבל בניגוד לחוק.

  "רק חמישים אחוז"? הם מתקוממים!

  לשמוע ולא להאמין!

  אני פותחת את האשכול הזה מאחר ותוכנית הממשלה אינה אלא כניעה לאלימות, המציגה את המנהיגות היהודית כמי שמוכן למכור את המדינה עבור שקט תעשייתי.

  יש לערוך דיון ציבורי בו תידון הדרישה הלא מתפשרת של העם היהודי בארץ לקיום משאל עם בנושא מסירת האדמות לפורעים אלה.

  האשכול יציג את מעשיה של האוכלוסיה הבדואית בישראל, את תביעותיה ואת כניעת המנהיגות היהודית בניגוד לצדק ולאמת, שאין שום סיבה שהציבור הרחב ישלים עימה.

  זו אינה החלטה הרובצת לפתחו של מנהיג זמני זה או אחר. זו החלטה שרק העם בכללותו יכול לקבלה.

  http://www.kr8.co.il/BRPortal/br/P102.jsp?arc=258794

  http://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&forum=gil&om=23558&omm=0&viewmode=threaded

  הגב לתגובה זו

 • 194.

  אלוף הפיקוד ידע אך קידם מרגלי חיזבאללה בדואים בצה''ל

  כל צמרת צה"ל בידי הקרן החדשה! , 23/04/12 09:02

  תחקיר: עשרות גששים בדואים מעורבים בהברחות סמים וריגול
  המקרה של סא"ל עומר אל-הייב, שישב עשר שנים בכלא על הברחת סמים ומסירת מידע לחיזבאללה, הוא רק קצה הקרחון.

  "בתקופתי נעצרו מעל ל-35 גששים שהיו מעורבים פיזית בהברחות", אומר שמי כהן, מפקד המשטרה הצבאית לשעבר.

  הגששים המעורבים בהברחות נדרשים גם למסור מידע על צה"ל, מידע ששימש את חיזבאללה במלחמת לבנון השניה.

  בשבוע שעבר שוחרר מהכלא סגן אלוף עומר אל-הייב, שגורש מצה"ל אחרי שהורשע בסחר בסמים וריגול למען חיזבאללה. תחקיר "המגזין" חושף, כי פרשת אל-הייב היא רק קצה הקרחון. עשרות גששים בדואים מעורבים בסחר בסמים והעברת מידע לחיזבאללה, והצבא מעלים עין.

  מדי שנה מתגייסים לצה"ל בין 300 ל-400 בדואים, רובם מגיעים ליחידת הגששים. תרומתם של החיילים האלה לא תסולא בפז. תמיד ראשונים, לא פעם הקריבו את חייהם למען המדינה, אלא שבתוך היחידה צמחו בעשורים האחרונים לא מעט עשבים שוטים.

  עומר אל-הייב

  "צריך לשאול את מפקדיו של אל-הייב מדוע הוא המשיך להתקדם בדרגות", אומר עו"ד שמי כהן, לשעבר מפקד מצ"ח. "מספר שבועות לפני הקידום שלו לדרגת סא"ל, קודמי בתפקיד הניח את המידע הזה על שולחנו של אלוף הפיקוד וראה זה פלא, כמה שבועות לאחר מכן, למרות הידיעות המודיעיניות, הוא מקבל את הדרגה".

  "בתקופתי נעצרו מעל ל-35 גששים שהיו מעורבים פיזית בהברחות", מוסיף כהן. "בגבול מצרים, במשולש הגבולות מול ירדן ובעיקר בגזרת לבנון. לדעתי, יש עוד עשרות רבות שלא תפסנו".

  שיטת הפעולה פשוטה ומסוכנת. סוחרי הסמים הלבנונים יוצרים קשר עם הגששים, המכירים היטב את אזור הגבול ונקודות התורפה במערך ההגנה הצה"לי. חיזבאללה, ששולט בכל מה שקורה בדרום לבנון, מתנה את הסכמתו לסחר בסמים באספקת מידע מודיעיני על צה"ל. כך, נדרש הגשש להעביר לסוחרי הסמים ידיעות, כ"מס" לחיזבאללה. אל מול התופעה הזאת, צה"ל מעדיף להפנות את המבט לצד השני.

  לוחמי חיזבאללה בלבנון. "המידע הגיע מתוך צה"ל"

  "יש פה כישלון מאוד גדול ברמה הפיקודית של המפקדים של אותן גזרות", קובע כהן. "אנחנו לאורך שנים אפשרנו את התהליך הזה, טיפחנו את העשבים השוטים האלה".

  "ידעתי שראשי פיקוד הצפון, שחוגגים איתם בחאפלות ובמקומות כאלה, יודעים שעל האנשים שאיתם הם חוגגים יש הצטברות של מידע קשה ביותר", מספר ד"ר רונן ברגמן, לשעבר חוקר מצ"ח. "חשבתי שהחיבור הזה הוא לא ראוי. הקורבן האמיתי של הגששים ומשפחותיהם, למען מדינת ישראל, והקיפוח המתמשך של העדה הבדואית, נכנסו לתוך הקלחת הפוליטית הזאת והרתיעו במידה רבה את הגורמים הבכירים ביותר בצה"ל, במשטרה, בדרג הפוליטי מלעסוק בנושא הזה".

  ב-12 ביולי 2006 התברר המחיר הכבד של עצימת העין. ישראל חוזרת לסיבוב לחימה נוסף בלבנון, אלא שהפעם הצד השני הגיע הרבה יותר מוכן.

  "פיסות המידע תורגמו מבצעית על ידי חיזבאללה"

  "צה"ל מופתע מאוד מהיקף הידע המודיעיני שיש לחיזבאללה אודות צה"ל", אומר ברגמן. "המידע הזה מופק מהאזנות, תצפיות וגם משורה של סוכנים שחיזבאללה הפעיל בישראל. יש מסמך שלם שיחידת המודיעין של חיזבאללה מפיקה עלינו, מסמך מדהים שמי שקורא אותו אומר: לא יכול להיות שזה בא סתם מהאוויר, זה חייב לבוא מתוך סוכנים חיים. לדעת קהילת המודיעין הישראלית חלק מהסוכנים האלה גויסו מתוך צה"ל".

  "פיסות המידע שהצטברו לאורך כל שנות ההברחה האלה הבשילו לכדי איזושהי תמונה שבסוף תורגמה מבצעית על ידי חיזבאללה", מחזק אותו כהן.

  מדובר צה"ל נמסר בתגובה כי "כל ניסיון להכפיש ולהכליל את יחידת הגששים או כל יחידה אחרת בגלל מקרה חריג כזה או אחר הינו פסול ומקומם. גששי צה"ל משרתים את המדינה שנים ארוכות ותורמים רבות לביטחונה וימשיכו לפעול למען ביטחון ישראל".

  לצפייה בשידור הכתבה בערוץ 10

  http://news.nana10.co.il/Article/?ArticleID=891609

  תגוביות:

  1.לגרש אותם לא רק מהצבא אלא מכל מערכת הבטחון, הרי הם כבר שולטים בתפקידי מפתח במשטרה, ותיקים נגד מוסלמים נסגרים על ימין ועל שמאל, ועבריינים מסתובבים חופשי בגלל פרוטקציות! וזה משהו שחוויתי על בשרי פעמיים. אין אחד שיכול לומר לי שאני הוזה!

  2.אובדן רציונאל השכל היהודי עד כדי עקמת בעמוד השדרה!

  "בוגד מוכר מדינה שלמה בנזיד כמה חופני עשבים מביא עלינו מלחמה והרג לא מבוטל של חיילים ואזרחים במלחמת לבנון השנייה".

  "מדיניות רופסת מביאה לשחרורו. התשקורת מעניקה לו כבוד ובמה נכבדה בטלוויזיה הישראלית".

  כשל רב מערכתי חמור מאין כמותו של צה"ל ושל המדינה אל מול עבירות של בגידה ומסירת מידע לאויב כמו מקרה זה שלפנינו, של סא"ל עומר אל-הייב, ועוד רבים, בנושא כה רגיש. עו"ד שמי כהן, לשעבר מפקד מצ"ח אומר מדוע הוא המשיך להתקדם בדרגות?

  הוא התקדם בצה"ל בגין מסירות הנפש שלו בעבודתו למען החיזבאללה ימח"שו. מה לא ברור?

  התשקורת "הנאורה" בישראל אינה דשה בזה חזור ושוב עם אלפי שעות שידור תוך נגיעה באמת בחומרתו של נושא זה. לא אז ולא היום כי זה לא חרדי וזה לא מתנחל.

  בנוסף הבוגד הפושע הזה עוד מקבל מהתשקורת פרס ובמה תשקורתית בטלוויזיה הישראלית!

  3.נורא ומפחיד!

  http://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&om=20135&forum=gil&omm=221&viewmode=threaded

  הגב לתגובה זו

 • 193.

  מקומות בילוי שאוכפים את איסור העישון -הרשימה בפנים

  http://www.facebook.com/NonSmokingPlaces?sk=wall , 22/04/12 17:12

  http://www.facebook.com/NonSmokingPlaces?sk=wall

  הגב לתגובה זו

1 2 3 4 5 6  
עד כה: 462 תגובות ב-232 דיונים

כתוב מייל לבן-דרור בן-דרור ימיני

נולד בערב ליל הסדר, ולכן שמו בן-דרור. עיתונאי ומשפטן. פרסם את הספר "אגרוף פוליטי" והיה עורך העיתון הלוחמני "הפטיש" 
 
מאמרים של בן-דרור ימיני מהעבר, וכן מאמרים מתורגמים לאנגלית ולשפות נוספות ניתן למצוא בלחיצה על הקישור כאן.