ראשי > חדשות > חדשות בארץ > כתבה
בארכיון האתר
"אל סם" סוגרת את שעריה
אל סם תסגור את שעריה אחרי 30 שנות פעילות. 30 העובדים יקבלו מכתבים פיטורים בקרוב
לכתבה הקודמת דפדף בחדשות לכתבה הבאה
מאיר סויסה
26/7/2004 7:00
אחרי 30 שנות פעילות שבכל אחת מהן טופלו כ-1,000 ילדים - אגודת אל-סם סוגרת את שעריה בגלל קשיים כלכלייים. לדברי אנשי האגודה, הממשלה הפסיקה להעביר תקציבים באופן שוטף, וכספי התרומות אינם מספיקים עוד להמשיך את הפעילות.

אגודת אל סם, שנוסדה ב-1974, מפעילה כיום עשרה סניפים בערים הגדולות ברחבי הארץ, ופעילותה מבוססת על מתנדבים. האגודה נוסדה ביוזמת עדה מכנס כדי לפתח את המודעות הציבורית והפרטית לבעיית הסמים בישראל, לפעול למניעת השימוש בסמים, ולתת ייעוץ וטיפול לבני נוער, להורים, למחנכים ולאנשי מקצוע. לשם כך הנהלתה של האגודה מורכבת מרופאים, פסיכולוגים, אישי ציבור, ח"כים ואזרחים.

ואולם באחרונה נקלעה האגודה למשבר כלכלי. לאחר שגם הרשויות המקומיות שבהן פעלו סניפים של האגודה "סגרו את הברז" הוחלט לסגור את שערי אל סם. "התנערות כל הגורמים הממסדיים מהעמותה ועצירת התקציבים לא הותירה לנו כל ברירה", אומרת יו"ר האגודה, ליאורה עופר.
 
"האמנו שנצליח להתקיים מכספי תרומות, אבל גם זה לא הספיק", אומר מנכ"ל אל סם, ד"ר בני אברהמי. "לא חשבתי שהמדינה תיתן יד לסגירת האגודה. בימים הקרובים נשלח מכתבי פיטורים ל-30 העובדים שלנו, ולכל מאות המתנדבים ניתן מכתבי תודה והוקרה.
 
"אני פשוט לא מצליחה להבין איך תיראה החברה שלנו ללא תמיכתה של 'אל סם'", אומרת עופר. ואילו ד"ר אברהמי מוסיף: "אל סם היתה המחסום האחרון של אותם ילדים, רגע לפני הצניחה שלהם לתהום והתמכרות".
 
 

גלעד חוזר הביתה
חוזרים לליל הרצח
טוקבק של סליחה
נבחרת העשור
אסף רמון
מותו של טופז
עד כאן!
חברה
בעולם
פוליטיקאים
בחירות 2009
תמונות
פוליטי מדיני
חדשות בארץ
  מדד הגולשים
נעצר חשוד בפרשת...
                  18.84%
היעלים הבורחים...
                  11.58%
רצח מרגריטה...
                  8.28%
עוד...

חדשות בארץ
הרופא קבע שהפגה מתה; בקבורה גילו שהיא חיה  
בן 21 טבע למוות בחוף הים בחיפה  
נעל את אמו הקשישה במכונית - ויצא לקניות  
עוד...