ראשי > חדשות > פוליטי מדיני > כתבה
בארכיון האתר
בעקבות הפיגועים: יותר חיסולים
בתום התייעצות ביטחונית שכינס ראש הממשלה אחרי הפיגוע הכפול בבאר-שבע, שבו נרצחו 16 בני אדם, הוחלט על שורת צעדים, ובהם איסור כניסת פועלים פלשתינים וכתר על חברון
לכתבה הקודמת דפדף בחדשות לכתבה הבאה
אילאיל שחר ואמיר בוחבוט
31/8/2004 22:47
איסור על כניסת פועלים פלשתינים לישראל עד להודעה חדשה, הגדלת מספר "הסיכולים הממוקדים" של בכירי החמאס והג'יהאד האיסלאמי, הטלת כתר על חברון והידוק הכתר על רצועת עזה - אלה הצעדים שיהוו ככל הנראה את תגובת ישראל לפיגוע הכפול בבאר-שבע, שבו נהרגו 16 בני אדם.

16 נהרגו ועשרות נפצעו בפיגוע כפול בלב באר-שבע
עדי הראייה מספרים: "בחיים לא ראינו תמונות כאלה
הפועל ב"ש ביטלה את האימון: "זה פיגוע קשה לנגב"
 
בעקבות הפיגוע כינס אמש ראש הממשלה, אריאל שרון דיון ביטחוני בקריה בתל-אביב בתגובת צה"ל. בדיון השתתפו שר הביטחון, שאול מופז, השר לבטחון הפנים צחי הנגבי, הרמטכ"ל רב-אלוף משה (בוגי) יעלון, ראש המוסד מאיר
דגן, מפכ"ל המשטרה ניצב משה קראדי וראש השב"כ אבי דיכטר. ראש הממשלה קיבל את המלצתם של שר הביטחון והרמטכ"ל ואישר לבודד את העיר חברון ולבצע בה פעילות צבאית נרחבת נגד תשתית החמאס. גורם ביטחוני אישר ל -
NRG מעריב שבקרוב נראה עליה בכמות הסיכולים נגד מבוקשים בעיר חברון.
 
 
מוקדם יותר נועד מופז עם יעלון, עם נציגי השב"כ ועם ראש אמ"ן, האלוף אהרן זאבי-פרקש, וגיבש עמם את "חבילת הצעדים" שהוצעו לראש הממשלה. בהערכת מצב זו עלה לדיון, בין השאר, האירוע שבו נתפס אתמול בבוקר
מחבל כשהוא לובש "תחתוני נפץ". מחבל זה לא עונה על "פרופיל המחבל המתאבד הממוצע", מפני שהוא בן 41, נשוי ואב לילדים.

גורם ביטחוני אמר שהשר מופז דוחף להאיץ את תכנון ובניית גדר ההפרדה על קו התפר. עם זאת, לדבריו, "הכל תקוע בגלל הבג"צים ולפיכך צריך לבצע שינוי בתוואי הגדר שנקבע מראש".      
פינוי גופות מזירת הפיגוע הכפול בבאר-שבע. צילום: אי-פי
"לפיגוע אין קשר להתנתקות"
מיד לאחר הפיגוע שוחח שרון עם שר הביטחון, ראש השב"כ אבי דיכטר והרמטכ"ל רב-אלוף משה (בוגי) יעלון בנוגע לתגובה אפשרית לפיגוע ושיטות למלחמה בטרור. 
 
שרון הבהיר הערב: "ישראל תמשיך להילחם בטרור במלוא הנחישות. לנושא הזה אין שום קשר לתוכנית ההתנתקות אלא רק לדבר אחד - לרצחנות של אנשי הטרור הפלשתיני. ובטרור הזה אנחנו ניאבק בכל כוחנו.
 
"קיימתי שיחות עם שר הביטחון, עם הרמטכ"ל, עם ראש שירותי הביטחון לגבי המשך הפעילות ושיטות הפעולה במלחמה בטרור", הוסיף שרון לפני כינוס הדיון הביטחוני הערב, "ועכשיו אני יוצא להמשך השיחות בנושאים האלה". ראש הממשלה שב והדגיש: "בטרור צריך להילחם, זאת מדיניות הממשלה והמדיניות שלי. המאבק בטרור יתקיים במלוא עוזו". 

בתוך כך, תגובה נקודתית של צה"ל ניכרת כבר בשטח. שישה ג'יפים של צה"ל הגיעו לביתו של המחבל המתאבד אחמד עבד קוואסמה, בן 26, בדרום הר חברון. בכפר יטא שבדרום הר חברון מכתרים כוחות צה"ל את ביתו של מוחמד עלי ג'ברי, המחבל המתאבד השני. 
כוחות ההצלה פועלים בזירת הפיגוע הכפול בבאר-שבע, היום. צילום: אי-פי
גינוי פלשתיני
מכל העולם זרמו לירושלים גינויים לפיגוע. מזכיר המדינה האמריקני, קולין פאוול התקשר לשר החוץ שלום והביע תנחומים בשם הממשל בוושינגטון והעם והאמריקני. שר החוץ הספרדי, מיגל מורטינוס, ושר החוץ הגרמני, יושקה פישר, שוחחו אף הם עם שלום, וגינו את  "הפיגוע הנתעב" בבאר-שבע. בשיחות עם עמיתיו הבהיר שר החוץ שישראל תמשיך בבניית גדר ההפרדה.

גם חבר הקבינט הפלשתיני, סאיב עריקאת, גינה את הפיגוע הכפול בבאר-שבע. "הרשות הפלשתינית מגנה כל התקפה על אזרחים, פלשתינים או ישראלים", אמר עריקאת.

 
בהכנת הידיעה השתתף אורי גליקמן
גלעד חוזר הביתה
חוזרים לליל הרצח
טוקבק של סליחה
נבחרת העשור
אסף רמון
מותו של טופז
עד כאן!
חברה
בעולם
פוליטיקאים
בחירות 2009
תמונות
פוליטי מדיני
חדשות בארץ
  מדד הגולשים
נעצר חשוד בפרשת...
                  18.84%
היעלים הבורחים...
                  11.58%
רצח מרגריטה...
                  8.28%
עוד...

באר-שבע: שני האוטובוסים התפוצצו - 12 בני אדם נהרגו


פוליטי מדיני
שטרית: השבוע נצביע על המאגר הביומטרי  
שטרסברג-כהן בוועדה לבחירת יועמ"ש לכנסת  
ברק ומיטשל דנים בהקפאת ההתנחלויות  
עוד...