ראשי > חדשות > פוליטי מדיני > כתבה
בארכיון האתר
"המו"מ בין אבו-מאזן לפלגים הפלשתיניים מתמקד בכסף"
קצין בכיר בצה"ל אומר ל-NRG‏: שהקושי העיקרי במשא ומתן בין אבו-מאזן ופעילי הטרור הוא פרנסתם אחרי שתיפסק ה"הקצבה" מחיזבאללה על פיגועים. "הסיפור האמיתי של המשא ומתן הוא הכסף"
לכתבה הקודמת דפדף בחדשות לכתבה הבאה
אמיר בוחבוט ומרואן עת'אמנה
24/1/2005 7:09
כסף, זה כל הסיפור: בעוד יו"ר הרשות הפלשתינית, אבו-מאזן, ממשיך לנהל את המו"מ עם ארגוני הטרור הפלשתיניים בדרך להפסקת אש, אומר אתמול בערב קצין בכיר בצה"ל כי המכשול העיקרי בדרך להסכם הוא הסכומים שאבו-מאזן יסכים לשלם להם כתחליף לכסף שהם מקבלים מחיזבאללה על פיגועים.
 
"יש אלפי פעילים שבשגרה מקבלים כספים בסיבוב מחיזבאללה שמכווין את הפיגועים ואף
פעיל חמאס או ג'יהאד איסלאמי לא ירצה לחיות מחר מפרוטות", אמר הקצין הבכיר בשיחה עם
NRG מעריב, "הם צריכים להתפרנס ולחיות. בעבור כל פיגוע כיום מקבל המחבל כסף מחיזבאללה ולכן מדדי הכסף הם מכשול עיקרי כעת".
 
לדברי הקצין, ארגוני הטרור מנסים לתמרן בין האינטרסים שלהם לבין הרצון של התושבים הפלשתינים לשקט. "ההצהרה של זכריה זביידי על
הפסקת פיגועים בשטחים נוצרה מכך שהוא מרגיש שהטבעת סביבו מתהדקת ולא בגלל רצון טוב", הוא מסביר, "ככל שיהיה שקט כללי, כך יהיה קשה למחבלים בודדים להוציא פיגועים. זה אומר שנדרש מאיתנו לעשות כמה שפחות טעויות כדי לתרום לשקט הזה".
חיזבאללה לא רוצה שקט
הקצין הבכיר מדגיש כי חיזבאללה, יחד עם איראן וסוריה, פועל כדי לשבש את ניסיונותיו של אבו-מאזן להשיג שקט מחשש שאז צה"ל יהיה חופשי לפעול בצפון. "אם נצליח לקטוע את הרגל שהוא דחף לשטחים כדי ליצור פיגועים, נפגע בחיזבאללה קשות", הוא אומר, "חיזבאללה, סוריה ולבנון לא רוצים שקט בשטחים מאחר שצה"ל יתפנה כול כולו לעסוק בבעיה בצפון. הם חוששים שיקטעו להם את הרגל. לכן, ניתן לראות את נסראללה והעיתונות הלבנונית זורעים שקרים בטענה כאילו באירועים האחרונים פתחה ישראל באש".
 
לדברי הקצין, מבחנו של אבו-מאזן בסופו של דבר יהיה מול איראן, חיזבאללה והנהגות החוץ של הארגונים הפלשתיניים בדמשק. "אחרי שהא יגיע להסכם עם ארגוני הטרור שבסופו של דבר, מקבלים הוראות מהמפקדות בדמשק, יהיה עליו לעמוד בלחצים של גורמי החוץ שבראשם עומדת איראן, שהיא 'ראש התמנון'. המבחן האמיתי יהיה השקט לאורך זמן ועמידה איתנה על האינטרסים הפלשתינים כשמנגד מנסים לערער את יציבותו סוריה, לבנון וחיזבאללה".
אבו-מאזן: מתקרבים להסכם
בראיון לטלוויזיה הפלשתינית אתמול בערב, אמר יו"ר הרשות הפלשתינית, אבו-מאזן, כי חלה התקדמות משמעותית בשיחות על הפסקת אש עם הפלגים הפלשתיניים. "איני יכול לומר שיש הסכם", אמר אבו-מאזן, "אבל אני יכול להגיד שנוכל להגיע להסכם בקרוב מאוד".  
 
לדבריו, לאחר שהצד הפלשתיני ימלא את חלקו במפת הדרכים, הכדור יתגלגל למגרש הישראלי והיא תיאלץ להפסיק את הפעילות הצבאית, להחזיר פליטים פלשתינים, לשחרר אסירים ולצאת מערי הרשות. "איננו מבקשים דבר מלבד מפת הדרכים", הדגיש.
גלעד חוזר הביתה
חוזרים לליל הרצח
טוקבק של סליחה
נבחרת העשור
אסף רמון
מותו של טופז
עד כאן!
חברה
בעולם
פוליטיקאים
בחירות 2009
תמונות
פוליטי מדיני
חדשות בארץ
  מדד הגולשים
נעצר חשוד בפרשת...
                  18.84%
היעלים הבורחים...
                  11.58%
רצח מרגריטה...
                  8.28%
עוד...

מופז: אבו-מאזן הצליח להשיג הפסקת אש

שרון: מקווה שחל שינוי אמיתי בקרב הפלשתינים


פוליטי מדיני
שטרית: השבוע נצביע על המאגר הביומטרי  
שטרסברג-כהן בוועדה לבחירת יועמ"ש לכנסת  
ברק ומיטשל דנים בהקפאת ההתנחלויות  
עוד...