ראשי > חדשות > פוליטי מדיני > כתבה
בארכיון האתר
רוצה נשק – תחתום כאן בבקשה
דיווח: שר הפנים הפלשתיני העביר למבוקשים חוזה עליו צריך לחתום כל פעיל שמעוניין להחזיק בנשק
לכתבה הקודמת דפדף בחדשות לכתבה הבאה
ברק רביד
22/3/2005 9:40
מנקים את הרחובות מהנשק: שר הפנים הפלשתיני, נאסר יוסוף, ממשיך לפעול לשמירה על הרגיעה. העיתון "אל-קודס אל-ערבי", המתפרסם בלונדון, מגלה שבימים האחרונים דרש יוסוף מפעילי הטרור החמושים לחתום על חוזים המגבילים את השימוש בנשק שבידיהם.

יוסוף, שפרסם אתמול צו ממשלתי רשמי האוסר על שימוש בנשק ללא רישיון ועל נשיאת נשק בציבור, ביקש מהחמושים לחתום על החוזים, כדי שלא ינקטו נגדם צעדים מצד מנגנוני הביטחון. המבוקשים שקיבלו לידיהם את החוזים לא התלהבו.   

החוזים כוללים עשרה סעיפים, כאשר כל מבוקש צריך למלא את שמו, מספר תעודת הזהות שלו ומקום המגורים. בראש הטופס מופיעה ההתחייבות למלא אחר חוק הנשק ברשות משנת 1998 ונספחיו.   

הסעיף הבא אחריו נוסח בצורה מעורפלת, ככל הנראה
כדי להקל את התלבטויות החותמים. לפי סעיף זה אסור למבוקשים להפר את ההסכמים עליהם חתמה הרשות עם ממשלות אחרות בעולם, או במילים אחרות – אין להפר את הפסקת האש.  

הסעיפים הבאים כוללים התחייבויות כגון – איסור על העברת הנשק או התחמושת לגורמים אחרים, התחייבות לחדש את רישיון הנשק כל שנה ואיסור על החזקה ביותר מכלי נשק אחד. כמו כן, מנסה החוזה לתת מענה ל"אנרכית הנשק" ברחוב הפלשתיני וקובע כי לחותמים אסור לשאת נשק באירועים ציבוריים.  

חמושים פלשתינים חוגגים את פינוי טול-כרם, אתמול. צילום: אי-פי
הועברה השליטה על טול-כרם
צעד זה של יוסוף מגיע בשעה שישראל מעבירה את השליטה הביטחונית בעיר נוספת לידי הרשות. אתמול בערב נחתם סופית ההסכם להעברת האחריות על טול-כרם בין מפקד חטיבת אפרים, אלוף-משנה תמיר היימן, למפקד הביטחון הלאומי בעיר, סעיד אבו-פשה.      

בפגישה שקיימו השניים אתמול בצהריים נפתר המשבר שגרם לעיכוב בהעברת העיר וגובשה פשרה, לפיה ההחלטה לגבי העברת הכפרים צפונית לעיר תתקבל רק בעוד חודש. הפגישה הראשונה בין השניים 
התפוצצה בשל חילוקי דעות סביב העברת השליטה בכפרים הצפוניים לעיר טול-כרם - אשר מאחד מהם יצא המחבל למועדון הסטייג'.     

ביום רביעי שעבר הושלמה 
העברת העיר יריחו לשליטה פלשתינית, כאשר כביש הבקעה, כביש מספר 90, נשאר בשליטה ישראלית. העיר השלישית שצפוייה לעבור לשליטה פלשתינית תהיה קלקיליה, אולם ההעברה תלויה בדיונים מדיניים וביטחוניים בין שני הצדדים.      
סעיד אבו-פשה עם מח"ט אפרים, אלוף-משנה תמיר היימן. צילום: אי-פי
הקצינים חזרו מאימונים במצרים
במקביל, ממשיכים מנגנוני הביטחון הפלשתינים להתחזק. אתמול שבו מאימונים ממצרים 40 קצינים שיהוו חלק מסגל הפיקוד על כוחות הביטחון של הרשות בעת נסיגת כוחות צה"ל מעזה.

בנוסף, השר לעניינים אזרחיים ברשות, מוחמד דחלאן, יערוך בקרוב סדרת פגישות עם גורמים ישראלים במטרה להתחיל ולתאם את הנסיגה מהרצועה. 
גלעד חוזר הביתה
חוזרים לליל הרצח
טוקבק של סליחה
נבחרת העשור
אסף רמון
מותו של טופז
עד כאן!
חברה
בעולם
פוליטיקאים
בחירות 2009
תמונות
פוליטי מדיני
חדשות בארץ
  מדד הגולשים
נעצר חשוד בפרשת...
                  18.84%
היעלים הבורחים...
                  11.58%
רצח מרגריטה...
                  8.28%
עוד...

טול-כרם עברה לידי הפלשתינים


פוליטי מדיני
שטרית: השבוע נצביע על המאגר הביומטרי  
שטרסברג-כהן בוועדה לבחירת יועמ"ש לכנסת  
ברק ומיטשל דנים בהקפאת ההתנחלויות  
עוד...