ראשי > חדשות > פוליטי מדיני > כתבה
בארכיון האתר
האב נעדר, הבת חיילת מצטיינת
טקס קבלת הפנים ל-120 חיילים מצטיינים בבית הנשיא היה מלא סמליות. אחת המצטיינות היתה סמלת יובל ארד, בתו של הנווט השבוי רון ארד. הרמטכ"ל: "אנו מחויבים להחזיר את נעדרי צה"ל"
לכתבה הקודמת דפדף בחדשות לכתבה הבאה
אפרת פורשר
12/5/2005 19:10
עצב ושמחה התערבבו יחדיו: קבלת הפנים לחיילים מצטיינים שנערכה בבית הנשיא לבשה מימד סמלי מרגש. אחת החיילות המצטיינות היתה לא אחרת מאשר סמלת יובל ארד, בתו של הנווט השבוי רון ארד.

יובל ארד המשרתת באחת מהיחידות המובחרות בצה"ל זכתה למחיאות כפיים סוערות מצד הקהל. אמה תמי ארד לא נכחה בטקס, וליוו אותה שני דודיה. יובל ארד היתה בת שנה כשמטוס הפנטום של אביה הופל מעל שטח לבנון בשנת 1986. גורלו נותר עד היום בגדר תעלומה.

הרמטכ"ל היוצא רב-אלוף משה (בוגי) יעלון לחץ פעמיים את ידה של יובל ארד. מאוחר יותר נשא יעלון דברים. הוא ברך את 120 החיילים המצטיינים והתייחס לגורל הנעדרים. "נזכיר את נעדרי צה"ל שאנו מחויבים להחזירם", הדגיש.

ראש הממשלה שרון פנה לאלופי צה"ל לדורותיהם שהגיעו לטקס והביע תקווה לקידום
תהליך השלום. "גמרתי אומר לנסות ולהביא את מדינת ישראל למצב אחר", הדגיש. "אני מקווה שאצליח ונתקדם בהסדר המדיני ואולי אף נגיע לשלום". למרות ההצהרה האופטימית, הוסיף שרון הסתייגות: "אינני בטוח שבעיותיה של ישראל יסתיימו אם נגיע ליעד שאני חותר אליו".

נשיא המדינה משה קצב נשא גם הוא דברים בטקס. הוא הודה לרמטכ"ל היוצא יעלון ואיחל הצלחה לרמטכ"ל הנכנס, דן חלוץ.

בטקס השתתפו גם המשנה לראש הממשלה שמעון פרס, שר הביטחון, שר התשתיות, הרמטכ"ל ואלופי צה"ל לדורותיהם. בסיום הטקס, ערכו מטוסי חיל האוויר מטס מרשים מעל שמי בית הנשיא.
יובל ארד ואביה רון ארד. העתק
קצב מזהיר מפני איראן
בשעות הערב, ערכו הנשיא קצב ושר החוץ, סילבן שלום, קבלת פנים לראשי העדות ולחברי הסגל הדיפלומטי בישראל בהשתתפות כ-600 אורחים. בין המשתתפים היו שגריר ארה"ב בישראל דן קרצר, קונסול הכבוד של מאוריטניה, מאמן הכדורגל שמעון שנהר, שגרירים, קונסולים, נספחים צבאיים ואף הפטריארך היווני-אורתודוקסי אירינאוס השני, שרק לפני שבוע הודח מתפקידו.

בטקס התייחס הנשיא קצב למחוות השונות שביצעה ישראל כלפי הפלשתינים בחודשים האחרונים.  "למרות זאת, איומי הטרור עדיין נמשכים", אמר. "צה"ל וגורמי הביטחון נאלצים להיאבק עם הטרור ולצערנו הרשות הפלשתינית לא ממלאת את מחוייבותה על פי מפת הדרכים".

קצב אף מתח ביקורת על יו"ר הרשות, אבו-מאזן, שנכשל באיחוד מנגנוני הביטחון ברשות והתריע מההתחמשות הגרעינית של איראן. "אם יהיה לאיראן נשק גרעיני, היא תהווה סכנה ממשית לכל מדינות האזור וליציבות בעולם כולו", הדגיש. "זו סכנה גדולה אם מדינה טוטאליטרית המשתפת פעולה עם הטרור תחזיק נשק להשמדה המונית".
גלעד חוזר הביתה
חוזרים לליל הרצח
טוקבק של סליחה
נבחרת העשור
אסף רמון
מותו של טופז
עד כאן!
חברה
בעולם
פוליטיקאים
בחירות 2009
תמונות
פוליטי מדיני
חדשות בארץ
  מדד הגולשים
נעצר חשוד בפרשת...
                  18.84%
היעלים הבורחים...
                  11.58%
רצח מרגריטה...
                  8.28%
עוד...

פוליטי מדיני
שטרית: השבוע נצביע על המאגר הביומטרי  
שטרסברג-כהן בוועדה לבחירת יועמ"ש לכנסת  
ברק ומיטשל דנים בהקפאת ההתנחלויות  
עוד...