גרור את לוגו מעריב אל סימן הבית שבסרגל הכלים בראש הדפדפן
  1. גרור את לוגו מעריב אל סימן הבית שבסרגל הכלים בראש הדפדפן (ראה תמונה).
  2. בחר "כן" (או Yes) בתיבת הדו-שיח שמופיעה.
  3. זהו, סיימת!

סגור


חיפוש בתנאים בלתי אפשריים

החיפוש אחר טייס אל-על הנעדר מתמקד עתה בקרחון באלפים בסיוע צוות חילוץ שמתמחה בשלג

עמי אטינגר | 11/7/2005 12:59 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
יותר משבוע עבר מאז היעלמותושל טייס אל-על קובי יונגרמן, באלפים הצרפתיים ומאמצי החיפוש אחריו נמשכים במלוא המרץ, בינתיים ללא תוצאות.­החיפושים, במימונה המלא של חברת אל-על,מתרכזים עתה בקרחון "קול רואה" באלפים הצרפתיים. בין המחפשים ישנם גם מתנדבים חברי מועדון אקב"ן (ארגון קבוצות בודו נין ג'טסו), וכן צוות מיוחד המתמחה בחיפושים באזורים מושלגים.

באל-על החליטו בתחילת השבוע להגביר את מאמצי החיפוש אחר יונגרמן. בנוסף לצוות המונה שלושה מטייסי החברה, שיצא לאלפים מייד כשנודע על היעלמותו של יונגרמן, גייסה החברה חמישה סיירים, חברי מועדון אקב"ן, העוסקים בלימוד אומנויות לחימה עתיקות, שהתנדבו לסייע בחיפושים.

אתמול שלחה אל-על לאזור החיפושים צוות "אלפיני" המתמחה באיתור נעדרים באזורים מכוסי שלג.
החיפושים מתמקדים כעת, בקרחון "קול רואה", לאחר שמשפחה של מטפסים צרפתיים דיווחה כי ראתה את יונגרמן יום לפני היעלמו למרגלות הקרחון, שגובהו כ-3,400 מטר.

"לא מצאנו אותו גם היום והדאגה לשלומו רבה מאוד", סיפר אתמול יוסי, חבר מועדון אקב"ן שהצטרף לחיפוש ל-NRG מעריב. "היה מזג אוויר סוער מאוד, כולל שלג באזורים הגבוהים, כפי שהיה גם בימי החיפושים הראשונים. אנחנו לא מומחים בחיפוש באזור כזה, למרות שאתמול שהינו שבע שעות על הקרחון.

"זו הסיבה שאנחנו מחפשים את הטייס עד קו השלג, הנמצא בגובה של כ-2,300 מטר. מעל הקו הזה יחפשו אותו חברי הצוות האלפיני, שמתמחים בחיפושים בשטחים כאלה", ציין יוסי. לדבריו, היום יחודשו החיפושים, בתקווה שמזג האוויר ישתפר.

התקשורת באזור החיפושים באמצעות טלפונים סלולאריים בלתי אפשרית. לכן, את תוצאות החיפושים היומיים מעביר צוות החיפוש לארץ רק בשעות הלילה המאוחרות באמצעות טלפון-רדיו. הנהלת אל-על מסרה כי היא ממשיכה "לעשות כל שביכולתה בשיתוף מלא עם המשטרה והכוחות הצרפתיים המשתתפים בחיפושים עד לחזרתו של קובי ארצה".

ירון שמעוני, ראש אגף המבצעים של אל-על והטייס הראשי שלה, מציין כי היענותה של אל-על לאתר את אנשיה, חוצה גבולות. "אנחנו מהווים בית חם לכל עובדינו וזוהי הדרך בה אנחנו פועלים".

ליאור כץ, מארגון אקב"ן, סיפר ל-NRG‏ מעריב: "מהארגון שלנו יצאו חמישה חברים שיש להם הכשרה בשטח זה, הכוללת אימונים רבים, מסעות וטיולים. הם מחפשים מאוד קשה, סורקים את השטח נכנסים לנקיקים, ומסכנים את חייהם על הקרחון".

עדכון אחרון : 11/7/2005 14:17
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...
לאייטמים קודמים לאייטמים נוספים
  • פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים