גרור את לוגו מעריב אל סימן הבית שבסרגל הכלים בראש הדפדפן
  1. גרור את לוגו מעריב אל סימן הבית שבסרגל הכלים בראש הדפדפן (ראה תמונה).
  2. בחר "כן" (או Yes) בתיבת הדו-שיח שמופיעה.
  3. זהו, סיימת!

סגור


"ייתכן שמוחמד א-דורה חי"

ממצאים שהציג יו"ר הוועדה לחקר מותו של הילד הצליחו לעורר ספק אצל ראש המועצה לביטחון לאומי

עמיר רפפורט | 8/12/2005 9:45 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
"הילד מוחמד א-דורה בכלל לא מת, והוא חי בעזה", כך טוען הפיזיקאי ואיש הימין נחום שחף, שהציג את ממצאיו באחרונה בפני ראש המועצה לביטחון לאומי האלוף במיל' גיורא איילנד. התחקיר טוען כי הצילומים המתעדים את מותו של אדורה בוימו על ידי הפלשתינים לצורכי תעמולה.

ראש המועצה לביטחון לאומי איילנד אמר אתמול למעריב כי הוא אינו שולל את הממצאים, לאחר שבחן אותם. הפיזיקאי הימני אף ניסה לשכנע את איילנד שישראל תקבע כעמדה רשמית שמוחמד א-דורה לא מת. אך לדברי איילנד: "קשה להישאר אדישים לאור הממצאים של שחף, אולם אין שום הוכחה חותכת שממצאי התחקיר נכונים".

מוחמד א-דורה הפך לסמל האינתיפאדה, כאשר נקלע עם אביו לחילופי אש בין חיילי צה"ל שהיו לכודים במוצב ליד צומת נצרים, לבין המון פלשתיני שצר עליהם. הילד תפס מחסה מאחורי גבו של אביו, ובצילומים שתועדו על ידי הטלוויזיה הצרפתית הוא נראה מנופף בידיו עד שנורה ונהרג.

על עצם השאלה אם מוחמד א-דורה נהרג, לא היתה עד כה מחלוקת, ונחום שחף בעצמו עמד בראש צוות מטעם אלוף פיקוד הדרום לשעבר יום טוב סמיה, שחקר כבר בשנת 2001 את השאלה אם א-דורה נפגע מאש חיילי צה"ל או מאש פלשתינית. ועדת שחף קבעה אז, על סמך ניתוח ממצאים בליסטיים וחישוב זוויות הירי, כי מוחמד א-דורה נפגע מאש פלשתינית ולא מאש צה"ל.

נחום שחף לא הרפה והמשיך לחקור את הנושא. לטענתו, באחרונה הגיע למסקנות חדשות והשיג עדויות הקובעות כי לא רק שחיילי צה"ל הם לא אלא שירו במוחמד א-דורה, אלא שהילד בעצם חי. לטענתו, הצליח לאסוף ממצאים שלפיהם מוחמד אדורה נראה עד לפני כחצי שנה לפחות בשוק של עזה. "אנשים נהגו לקרוא לו מוחמד א-דורה, משום שחשבו שהוא רק דומה לילד שנהרג, אבל מדובר במוחמד האמיתי". 
הילד מוחמד א-דורה ואביו שנקלעו לחילופי אש בין צה
הילד מוחמד א-דורה ואביו שנקלעו לחילופי אש בין צה"ל והפלשתינים אי.פי
הפלשתינים דחו את ממצאיו של שחף על הסף

נחום שחף נחשב לאיש ימין, ובעבר נשמעו טענות שלפיהן עמדותיו הפוליטיות מטות את ממצאיו. בין היתר השמיע שחף גם טענות שונות בנוגע לממצאים הקשורים לרצח יצחק רבין ז"ל. עמדתו המלאה בפרשת א-דורה תוצג היום בתוכנית "זמן תגובה" של אבי יעקובוביץ ברדיו קול חי.

יעקובוביץ עצמו טען אתמול כי ראיין את ג'מאל א-דורה, אביו של מוחמד, שאמר לו בהקלטה שתשודר היום כי "הילד חי". בשיחה עם מעריב, הסביר האב כי בנו נהרג אך על פי הדת המוסלמית הוא חי בעולם הבא.

לדברי האלוף (במיל') איילנד , לאחר שהתעמק בחומר, שלוש אפשרויות עדיין קיימות. אפשרות אחת היא שלמרות הכל חיילי צה"ל הם בכל זאת אלה שהרגו את

הילד, אפשרות שנייה היא שהוא נפגע מאש פלשתינית, וקיימת גם האפשרות שהאירוע באמת היה מבוים. "אצלי הוא עורר מספיק ספק שאולי הוא צודק", אמר איילנד. ממצאיו של נחום שחף נדחו אתמול בביטול על ידי הפלשתינים.

בהכנת הידיעה השתתףעמית כהן

עדכון אחרון : 8/12/2005 9:30
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

nrgטורסדילים ונופשונים

nrg shops מבצעי היום

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...
לאייטמים קודמים לאייטמים נוספים
  • פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים