גרור את לוגו מעריב אל סימן הבית שבסרגל הכלים בראש הדפדפן
  1. גרור את לוגו מעריב אל סימן הבית שבסרגל הכלים בראש הדפדפן (ראה תמונה).
  2. בחר "כן" (או Yes) בתיבת הדו-שיח שמופיעה.
  3. זהו, סיימת!

סגור


סוד כד הפצ'ולי

לוחמי הפלוגה המסייעת של גדוד 202 נוהגים לתלות סביב צווארם כד שאמור להכיל את הנוזל האינטימי של חברתם. למה? הגרסאות חלוקות. שומר מסורת

אמיר בוחבוט | 11/1/2006 14:25 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
שמן הפצ'ולי הריחני משמש בדרך כלל לעורר את החושניות ומסמל ארוטיקה, אבל בפלוגה המסייעת של גדוד 202 חושבים אחרת והחליטו להשתמש בו דווקא לטובת הלכידות החברתית והקרב.

על פי המסורת בפלוגה, שעוברת מדור לדור, הלוחמים תולים על צווארים כד קטן בשם "פצ'ולי" שאמור להכיל את הנוזל האינטימי של בת זוגם. "יש כאלה שמעטרים את הכד הקטן בנקודות כסף או בחריטות, אבל המטרה העיקרית היא שלכל לוחמי המסייעת בגדוד יהיה את כד הפצ'ולי עם הנוזל של חברתו", מספרת חברה של לוחם במילואים מהפלוגה המסייעת. "אני שיתפתי פעולה, אחרת החבר שלי היה נפגע. עד כמה שזה נשמע מצחיק, בוחנים אותך על זה. יש לוחמי שרואים בזה קמע נגד עין הרע".

לוחמי הגדוד הוותיקים נדמים חלוקים בדעתם בדבר מסורת הפצ'ולי. "לפי מה שידוע לי, מדובר במנהג עתיק של לוחמים ירדנים, שהיו נוהגים לקחת את הנוזל איתם בבקבוק לפני היציאה לקרב כדי לרמוז לאישה על הנאמנות שהיא אמורה להפגין לבעלה כשיחזור מהקרב", מסביר לוחם מגדוד 202.

מהצד השני יש מי שמספר בגדוד על לוחם צנחנים מגדוד 202 שנהרג לפני 10 שנים בדרום לבנון, וכשניגשו אליו שאר לוחמי היחידה גילו לתדהמתם בקבוקון תלוי על צווארו. מאז, לזכרו, עונדים את כד הפצ'ולי.
"תופעה בזויה"

עם זאת, נראה כי המפקדים בגדוד פחות מרוצים מהמסורת הרוחנית. כמה מפקדים אף ניסו לחסל את התופעה לאחר שהמסייעת של גדוד 13 מחטיבת גולני התבקשה למחוק את המסורת שלהם - הסמלים של רובאית 13, גדוד שליחי השטן. "המפקדים הגדירו את מסורת הפצ'ולי כתופעה בזויה שלא ראויה לחיקוי", אומר אחד החיילים, "אבל מסורת לא שוברים בגלל מפקדים צעירים שבאים לבנות על חשבונך את הדימוי שלהם בגדוד.

אז אמנם לא עונדים את הכד בגאווה, אבל לא מוותרים בקלות. יש כאלה שמחביאים מאחורי החולצה ויש חיילים שבחרו מקומות אחרים להחביא בהם את הבקבוקון".

גדוד 202 הוא הגדוד השלישי של חטיבת הצנחנים. לוחמיו ידועים בהצלחותיהם ללכוד באזור יהודה ושומרון מחבלים מתאבדים ולבלום את הברחות האמל"ח המסייעים לארגונים הטרור הפלשתינים. אם תשאלו את לוחמי המסייעת, הכל תודות לכד הפצ'ולי.

כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

nrgטורסדילים ונופשונים

nrg shops מבצעי היום

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...
  • עוד ב''שומר מסורת''

לאייטמים קודמים לאייטמים נוספים
  • פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים