גרור את לוגו מעריב אל סימן הבית שבסרגל הכלים בראש הדפדפן
  1. גרור את לוגו מעריב אל סימן הבית שבסרגל הכלים בראש הדפדפן (ראה תמונה).
  2. בחר "כן" (או Yes) בתיבת הדו-שיח שמופיעה.
  3. זהו, סיימת!

סגור


איך מכינים קיגל משגע

(ומקימים עסק חדש. לגזור ולשמור)

אודטה | 24/2/2006 17:19 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
אהלן חברים,

הנה מתכון של קיגל, מהיותר טובים שטעמתי בחיים שלי. עשיר, עסיסי, מאוזן, אבל בעיקר בעיקר, טעים פחד. כל התודה והברכה למיקי שמו (טל‭,04-8104448 :'‬ רח' מוריה 30 חיפה‭.(‬ וזה הולך ככה:
  
קיגל (לשתי תבניות  אינגליש קייק מס' ‭(3‬

סיר גדול ובו מים להרתחת האטריות, מעורבבים עם 1 כף שמן ו‭1/2-‬ כפית מלח
400 גרם אטריות דקות למרק מס' ‭ 3‬
5 ביצים
350 גרם סוכר חום בהיר דמררה
‭1/8‬ כפית אבקת ונילין (ראש כפית) או ‭1 1/2‬ כפיות תמצית וניל "מקורמיק"
‭1/2‬ כפית מחוקה מלח
1 כפית מחוקה קינמון טחון טרי וארומטי
100 גרם צימוקים
100 גרם אגוזי מלך קצוצים גס
120 גרם שמן רגיל
2 תבניות אלומיניום חד פעמיות מס' ‭30 X 7) 3‬ סנטימטר)
2 כפות גדושות אגוזי מלך קצוצים גס ו‭2-‬ כפות גדושות סוכר חום כהה כהה לפיזור מעל הקיגלים לפני האפייה

אופן ההכנה
‭.1‬ מרתיחים את המים עם מעט שמן ומעט מלח. כשהמים רתחו -

2. ‬ מוסיפים את האטריות ומבשלים שש דקות בול! (כמו למרק)‭.

3. מסננים ושוטפים במים קרים.

‭.4‬ מכניסים את האטריות המסוננות לקערת המיקסר ומערבלים בוו הגיטרה (ה‭(K-‬ או ביד בקערה עם שאר החומרים (למעט האגוזים והסוכר הכהה שבסוף הרשימה) כשתיים-שלוש דקות.

‭.5‬ שופכים לשתי התבניות, ממלאים אותן רק עד כדי שני שליש גובהן.

‭.6‬ לפני האפייה מפזרים על האטריות שבתוך כל תבנית כף אחת אגוזי מלך קצוצים גס וכף אחת מלאה סוכר חום כהה כהה.

‭.7‬ אופים ב‭180-‬ מעלות צלזיוס ‭356)‬ פרנהייט) כ‭50-‬ דקות. אויייייייייייייי! כמה זה טוב!
איך מקימים עסק בשותפות

הוד קדושתו הדלאי לאמה (סובל מגירוד חריף בעור, שזה, לרוב, על רקע פסיכוסומטי, מרחיק בסוף ההרצאה בהינף יד אלים וחסר סבלנות טיבטים "משלו" שניסו לגעת לו בשולי הגלימה - לא יפה להיטפל לזוטות, אבל מה לעשות שמ"קדושים" אנחנו מצפים ליותר‭(...‬ ביקר לא מזמן בארץ.

כתב הטלוויזיה הנרגש התכונן ולקח אמבטיות במשך שבועיים כדי לשאול אותו משהו כמו "מה סוד האושר‭,"?‬ כאילו יש רק סוד אחד מרכזי וזהו, אחרי זה יש פטור מהכל. זה היה מצחיק מאוד, אבל בעיקר נוגע ללב. הכתב תלה מבט עורג-מתבטל-מייחל למוצא פיו של האיש, כאילו שהציע נישואים למלכה אליזבת ועכשיו הוא מחכה לגזר הדין: האם היא תסכים וחייו של הסינדרל ישתנו או שהיא תמאן?

ודקת ההשהיה הזו שבין השואל למשיב היתה אילוסטרציה של כל הקומדיה האנושית. הוד קדושתו ענה לו איזו אמת מודולרית על נקודת המבט שצריכה להיות כללית ורחבה, ולא רק פרטית וצרה כדי לקבל פרופורציות, אבל בתכל'ס, האיש שב כלעומת שבא אל הלבנייה שלו במקרר.

אין, עיוני, "סוד אושר‭."‬ יש את "הדרך אל האושר‭,"‬והיא מורכבת מהרבה צעדים ותחנות, וזה האושר. לדעת שרכשת מידע נכון שמאפשר לך יכולת שגדלה בכל יום, לדעת שאתה מועיל ועושה טוב לכמה שיותר אנשים, (כולל לעצמך‭,(!‬ לדעת שאתה "גורם" בחייך, שולט על חייך, אחראי לחייך ולא רק "תוצאה" של מעשי אחרים, שזו התחנה הנחותה והאיומה ביותר בשרשרת המזון האנושית, שממנה יוצאים, סורפרייז! בכוח המודעות בלבד.

אז במסגרת הרעיון הנהדר של "היה גורם בחייך‭,"‬ כשלאנשים יש משהו ייחודי לתת לעולם, הם מבקשים, למשל, להקים לעצמם עסק. ביחד עם אדם נוסף,

אחד או יותר. וכשזה קורה עולות להם מיליון שאלות ממש טובות:

האם לחתום על הסכם בכתב? מה לכתוב שם? האם כבר בהתחלה צריך עורך דין ורואה חשבון? האם להתאגד כחברה או כשותפות? וזה עוד לפני שהם ביררו האם יש הצדקה כלכלית לעסק.

אז פניתי לעו"ד איל פלום (טל‭,(03-5627000 :'‬ שהוא סופר ספץ המתמחה בליווי אנשים בדרכם להקמת עסק, החל משלב הרעיון דרך ההתקשרות עם השותפים ועד לחלוקת הדיבידנדים, וביקשתי ממנו, לטובת כל המתחילים עסק, מורה נבוכים: האם צריך כבר בהתחלה הסכמים, ניירות, רואי חשבון ועורכי דין?

וככה הוא אמר: "ייעוץ מקצועי, במיוחד בשלב הראשוני, הוא צורך חיוני. הוצאה של כמה אלפי שקלים בשלב זה יכולה לחסוך נזקים בהיקף של עשרות אלפי שקלים, אם לא מאות אלפי שקלים, בהמשך הדרך.

"עורך דין ורואה חשבון בעלי ניסיון בתחום העסקי יוכלו להציג בפני הצדדים נושאים של חקיקה והגבלים עסקיים רלוונטיים לעסק, תחשיבי הוצאות ועלויות, תכנוני מס וכדומה. הם יכולים לסייע לא רק בהקמת העסק, אלא גם בקבלת ההחלטה האם ובאילו תנאים להקים את העסק‭."‬

או-קיי. בנאדם פותח עסק עם בן משפחה או חבר שהוא מוכן להפקיד את חייו בידיו. גם אז צריך עורכי דין?

"כן, כן, ושוב פעם כן‭,"‬ אומר אייל. "כי ככל שהאדם הנוסף השותף בעסק קרוב יותר, כך עולים הצורך והחשיבות בהגדרת כללי השותפות והפעולה באופן ברור, בכתב, בהסכם מפורט.

"ולמה? כי ניהול עסק משותף בהכרח יוצר נקודות חיכוך שעשויות להגיע למחלוקת. הסכם טוב ומפורט מבהיר מראש את המנגנונים לניהול משותף (וכמובן את מנגנוני קבלת ההחלטות במקרה של מחלוקת‭,(‬ דבר שמראש מקטין מחלוקות.

‭odetta@maariv.co.il
  
הצעות, רעיונות, בקשות, פטנטים, מתכונים וכל מה שתרצו בפקס לאודטה: ‭03-5632065‬ (אנא ציינו את מספר הטלפון שלכם)

כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

nrgטורסדילים ונופשונים

nrg shops מבצעי היום

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...
לאייטמים קודמים לאייטמים נוספים
  • פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים