גרור את לוגו מעריב אל סימן הבית שבסרגל הכלים בראש הדפדפן
  1. גרור את לוגו מעריב אל סימן הבית שבסרגל הכלים בראש הדפדפן (ראה תמונה).
  2. בחר "כן" (או Yes) בתיבת הדו-שיח שמופיעה.
  3. זהו, סיימת!

סגור


"החג שלכם הוא האבל שלנו"

חברי הכנסת הערבים לא יבלו את יום העצמאות בבמות הבידור. הם יימצאו דווקא בטקסי זיכרון לנכבה

אריק בנדר | 30/4/2006 10:19 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
"יום העצמאות הוא החג שלכם, לא שלנו. אנחנו מציינים ביום זה את יום הנכבה, האסון שנפל על העם הפלשתיני ב-1948" - כך אומרים היום כמה חברי כנסת ערבים.

אם תשאלו היום את נציגי בל"ד, חד"ש ורע"ם-תע"ל, בעוד שהמוני אזרחים יפו בזיקוקין ויבלו בבמות הבידור, הם יעסקו בטקסים אלטרנטיביים. כך לדוגמא, תארגן בל"ד ביום העצמאות הסעות מאורגנות עבור אלפי בני-נוער ערבים לסיורים בכפרים פלשתינים שנחרבו ב-1948.

"הזמן לא בשל וגם לא יהיה בשל כדי שאנו נחגוג את יום העצמאות של מדינת ישראל", אמר יו"ר בל"ד ח"כ עזמי בשארה. "בזיכרון הקולקטיבי שלנו יום העצמאות הוא יום הנכבה והקטסטרופה שבאה על העם הפלשתיני. יום הנכבה הוא עבורנו יום השכול הפלשתיני ולא יום חגיגות".
"פצע פתוח ושותת דם"

חברו למפלגה ח"כ ג'מאל זחאלקה מצטרף לדברים. "יום העצמאות הוא בעיני פצע פתוח ושותת דם שלא הגליד, בגלל הנכבה", ציין. "ביום הזה אני אשתתף בעצרת זיכרון פלשתינית. אני לא רואה כל אפשרות לחגוג את היום הזה. אוכל לחגוג, כשנוכל לציין גם יום עצמאות פלשתיני וכאשר יהיה שיוויון במדינה. יותר קל לי להזדהות עם הכאב היהודי ביום השואה מאשר עם השמחה היהודית ביום העצמאות".

גם בחד"ש יציינו את יום העצמאות בטקסי זיכרון. "בזמן שאתם תחגגו אני אשתתף בעצרת בחורבות הכפר הפלשתיני אום זינאת, אחד ממאות הכפרים שנחרבו ב-1948", סיפר ח"כ ד"ר חנא סוייד. "כדי שאתרגש מיום העצמאות צריך קודם כל שיהיה שיוויון במדינה ושיהיה שילוב אמיתי של אזרחי

המדינה הערבים. כפי שסמלי המדינה לא מדברים אלי ולא מייצגים את המגזר שלי כך גם יום העצמאות לא מדבר אלי".

אם היה מי שציפה לשמוע מיו"ר סיעת רע"ם-תע"ל, השייח' איברהים צרצור, דברים אחרים, נכונה לו אכזבה. "זה דבר מאוד רגיש משום שהעצמאות של מדינת ישראל באה על חשבון העם הפלשתיני ויצרה את הנכבה", הוא אמר. "היהודים קיבלו מדינה אך הפלשתינים לא זכו לה, לכן אנו כואבים את המצב הזה שבו רק צד אחד קיבל את זכויותיו".

צרצור הוסיף: "מבחינתי ישראל ופלשתין הן תאומים. כל עוד תאום אחד סובל והשני נהנה, אנחנו לא יכולים לחגוג את יום העצמאות הישראלי. זו לא התרסה כלפי יום העצמאות שלכם, אלא פשוט יום זיכרון לכאב הפלשתיני".

כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

nrgטורסדילים ונופשונים

nrg shops מבצעי היום

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...
לאייטמים קודמים לאייטמים נוספים
  • פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים