גרור את לוגו מעריב אל סימן הבית שבסרגל הכלים בראש הדפדפן
  1. גרור את לוגו מעריב אל סימן הבית שבסרגל הכלים בראש הדפדפן (ראה תמונה).
  2. בחר "כן" (או Yes) בתיבת הדו-שיח שמופיעה.
  3. זהו, סיימת!

סגור


"ישראל איבדה היום את אחד מענקיה"

כך ספד רה"מ, אהוד אולמרט, ליצחק-בן אהרון, שנפטר הבוקר בגיל 99 בביתו בקיבוץ גבעת חיים. הנשיא קצב: בן-אהרון בלט בכושר מנהיגותו, ביושרו ובנחישותו. פרץ: "אחד מגדולי הדור"

כתבי NRG מעריב | 19/5/2006 10:56 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
"מדינת ישראל איבדה היום את אחד מענקיה. יצחק היה ציוני אמיתי ואידיאולוג ישר דרך, אשר במהלך עשרות שנים לא היסס להשמיע את דעותיו הנוקבות והיחודיות" - כך ספד היום ראש הממשלה, אהוד אולמרט, ליצחק בן-אהרון, חתן פרס ישראל, שר לשעבר בממשלת ישראל, יו"ר ההסתדרות לשעבר ואחד ממנהיגיה הבולטים של תנועת העבודה, שנפטר הבוקר בגיל 99 בביתו שבקיבוץ גבעת חיים מאוחד.

אולמרט, שבמשך שנים היה בר פלוגתא פוליטי של בן-אהרון, הוסיף כי "בן-אהרון היה מהאבות המייסדים של התנועה הציונית ושל המדינה המתפתחת, כחבר כנסת, כשר וכמזכ"ל ההסתדרות, והיה מנהיג פועלים וסמל אמיתי למנהיגות אמיצה".

זמן קצר לאחר שפורסמה הידיעה על פטירתו של בן-אהרון, מיהר שר הביטחון ויו"ר העבודה, עמיר פרץ, לפרסם הודעת הספד מטעמו. "הלך מאיתנו אחד מגדולי הדור. בתוקף אישיותו השפיע בן-אהרון על התרחשויות במדינת ישראל", ספד פרץ. "מדובר באדם שהעמיד אתגרים רבים למדינה והציב את האדם במרכז. אדם אשר ראה לאורך חייו בדוגמא האישית מפתח לעוצמה מוסרית".

נשיא המדינה משה קצב ורעייתו הביעו צער על לכתו של בן-אהרון. "יצחק בן-אהרון היה איש שבע ימים ועתיר הישגים בעשייה בחיי התנועה הציונית ובחיי מדינת ישראל", אמר קצב. "בן-אהרון היה ממנהיגיה הבולטים של תנועת העבודה וממעצבי דרכה, אשר בלט בכושר מנהיגותו, ביושרו ובנחישותו. הוא היה לוחם גדול למען השכירים. מדינת ישראל איבדה את אחד מבוניה וממעצבי דמותה החברתית".

המשנה לראש הממשלה, שמעון פרס אמר: "הלך מאיתנו אחד מאבותיה הרוחניים של תנועת הפועלים הארץ ישראלית. הוא היה מורה דרך לדור שלם ומנהיג מיוחד במינו בעיני העם כולו".
"אחד מגדולי דור הנפילים"

שר התיירות יצחק (בוז'י) הרצוג, פרסם גם הוא הודעה מיוחדת בעקבות מותו של בן-אהרון. "בן-אהרון היה נביא וכהן של תנועת העבודה במשך כמה דורות", אמר. "דמותו הנערצת תישאר חקוקה לתמיד".

שר התרבות, המדע והספורט, אופיר פינס, אמר כי "הלך לעולמו אחד מגדולי דור הנפילים. יצחק בן-אהרון היה הלפיד שהלך לפני המחנה, והתווה את דרכה הרעיונית של תנועת העבודה. בן-אהרון היה חלוץ ולוחם, ציוני וסוציאליסט בכל רמ"ח איבריו. הוא היה איש חזון ומעש שיחסר לכולנו". אריה (לובה) אליאב, אחד מוותיקי תנועת העבודה, ספד גם הוא לחברו בן-אהרון: "יצחק היה מנהיג פועלים. נזכור אותו ונמשיך את דרכו הגדולה".

ח"כ מתן וילנאי (עבודה) הביע צער עמוק על "מותו של אחד מעמודי התווך של תנועת העבודה. בן-אהרון ייצג בפועלו וברעיונותיו

חזון נדיר וערכים יוצאי דופן שתרמו רבות לעיצוב דמותה של החברה הישראלית בכלל". חברו לסיעה, ח"כ עמי איילון, ספד גם הוא: "עם ישראל ומפלגת העבודה בפרט איבדו הבוקר אב ומורה דרך. יצחק בן-אהרון היה מהוגי וממובילי דרכה של מפלגת העבודה האמיתית".

יו"ר סיעת מרצ, ח"כ זהבה גלאון, אמרה כי סיעת מרצ אבלה על מותו של יצחק בן-אהרון "שהיה מנהיג משכמו ומעלה של מחנה השלום והצדק החברתי".

יושב ראש ההסתדרות, עופר עיני, פרסם הודעת אבל על מותו של בן-אהרון. "ההסתדרות איבדה היום את אחד מעמודי התווך שלה, שעיצב את דרכה ועיצב את מורשתה במשך שנים רבות. העובדים בישראל מרכינים היום ראש על אובדן אחד מגדולי המנהיגים שקמו להם".

חתן פרס ישראל, שר ומנהיג פועלים בולט

יצחק בן-אהרון (נוסבוים), נפטר הבוקר בביתו שבקיבוץ גבעת-חיים מאוחד, כשהוא בן 99 במותו. בן-אהרון היה חתן פרס ישראל, שר לשעבר בממשלת ישראל, יו"ר ההסתדרות לשעבר ואחד ממנהיגיה הבולטים של תנועת העבודה.

בכנסת הראשונה והשנייה כיהן בן-אהרון כח"כ מטעם סיעת מפ"ם. בכנסת השלישית עד החמישית הוא כיהן מטעם סיעת אחדות העבודה - פועלי ציון, ובהמשך כיהן בכנסת השביעית והשמינית מטעם המערך. במהלך כהונתו בכנסת כבש בן-אהרון את ספסלי ועדת החוץ והביטחון, ועדת הכספים, ועדת הפנים, ועדת איכות הסביבה וועדת החינוך והתרבות. כמו כן כיהן בן-אהרון בממשלות התשיעית והעשירית כשר התחבורה מ-17 בדצמבר 1959 ועד 28 במאי 1962.

בן-אהרון שימש כמזכיר הכללי של ההסתדרות בשנים 1969-1973. בשנת 1977 פרש מפוליטיקה, אך המשיך להיות מעורב בעקיפין ואף התבטא לא פעם בנושאים פוליטיים. ב-1995 זכה בפרס ישראל על תרומה מיוחדת לחברה ולמדינה.

בהכנת הידיעה השתתפו גיל חורב, מיה בנגל, אפרת פורשר וברק רביד

עדכון אחרון : 19/5/2006 14:18
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

nrgטורסדילים ונופשונים

nrg shops מבצעי היום

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...
לאייטמים קודמים לאייטמים נוספים
  • פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים