גרור את לוגו מעריב אל סימן הבית שבסרגל הכלים בראש הדפדפן
  1. גרור את לוגו מעריב אל סימן הבית שבסרגל הכלים בראש הדפדפן (ראה תמונה).
  2. בחר "כן" (או Yes) בתיבת הדו-שיח שמופיעה.
  3. זהו, סיימת!

סגור


"הם פשוט שונאי ישראל"

נשיא המרכז הבינתחומי הרצליה, אמנון רובינשטיין, מאשים את איגוד הכנסיות באנטי-ישראליות כפייתית

גלעד גרוסמן | 25/5/2006 22:25 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
ביקורת מולידה ביקורת: נשיא המרכז הבינתחומי בהרצליה ושר החינוך לשעבר, פרופסור אמנון רובינשטיין, מאשים את איגוד הכנסיות הבינלאומי בשנאת ישראל כפייתית, בעקבות דוח חריף נגד ישראל שפרסם האיגוד בשבוע שעבר.

בנאום שנשא היום בטקס חלוקת תעודות במכללה, אמר רובינשטיין: "אנחנו פטריוטים ולא מתביישים בזה. אין להם דרפור? אין כבר רצח עם? אין איראן ואין הפרת זכויות אדם? רק ישראל מעניינת אותם, אז בואו נקרא לילד בשמו: זוהי שנאת ישראל".

בשיחה עם NRG מעריב, אמר רובינשטיין שהחליט לצאת חוצץ נגד הארגון לאחר שדובריו גינו את ישראל כאחראית הבלעדית למתיחות במזרח התיכון. "מכל הצרות שבעולם הם מצאו זמן לגנות רק אותנו", האשים הפרופסור. "מי שמתעלם ממצוקות איומות באסיה, באפריקה, מהאיומים של נשיא איראן ומוצא לנכון לגנות רק את ישראל, לא באמת דואג לזכויות אדם ולשלום במזרח התיכון. זו שנאת ישראל, ושנאת מדינת ישראל".  רובינשטיין סיכם כשאמר שדווקא מצד ארגון של הכנסיות הוא ציפה לדברים זהירים יותר.

ראשי האיגוד פרסמו את הביקורת נגד ישראל בתום פגישת פסגה שקיימו בשבוע שעבר בז'נבה. בדוח אמרו דוברי הארגון כי "אי אפשר להצדיק את פעולות ישראל נגד הפלשתינים מההיבט המוסרי, החוקי ואף המדיני". עוד הוסיפו דוברי הארגון כי "כישלונה של ישראל לנהוג על פי החוק הבינלאומי הביא את מצב הדברים לנקודת אל-חזור".
"מדינת ישראל נהנית מיחס מועדף"

הדוח של האיגוד עורר ביקורת מיוחדת בישראל, כשקרא לרשות הפלשתינית "להתמיד בהפסקת האש", בהתעלמו מהעובדה שבממשלה הפלשתינית יושבים שרים החברים בארגון שפעיליו עוסקים בטרור.

דובריו של איגוד הכנסיות הסבירו את העובדה שארגונים מקבילים נמנעים מלהתקיף במידה חריפה כל כך את התנהלותה של ישראל בסכסוך עם הפלשתינים, בכך שמדינת היהודים נהנית מיחס מועדף בעולם. "הצד הנחוש לשמור על שטחים שסיפח באופן לא חוקי זוכה לתמיכה בינלאומית", כתבו מתווי המדיניות של האיגוד. "לעומתו, הצד שנואש מהסיפוח

הלא-חוקי מוענש וזוכה לבידוד מצד העולם, משום שבחר ממשלה הנחושה להתנגד למצב הקיים", סיכמו.

איגוד הכנסיות העולמי הוא הגדול בארגוני השמאל הנוצריים בעולם, ומאגד מעל 340 כנסיות ביותר ממאה מדינות ברחבי תבל. לדברי הארגון, הוא מייצג לא פחות מ-550 מיליון מאמינים, בכללם רוב פוקדי הכנסייה האורתודוכסית. ייתכן שגישתו האנטי-ישראלית של האיגוד נובעת מהעובדה שרוב פעיליו וקברניטיו הם ממדינות העולם השלישי - שם רווחת ביקורת נגד ישראל ככלי שרת במזרח התיכון בידי ארצות הברית.

עדכון אחרון : 26/5/2006 0:14
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

nrgטורסדילים ונופשונים

nrg shops מבצעי היום

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...
לאייטמים קודמים לאייטמים נוספים
  • פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים