גרור את לוגו מעריב אל סימן הבית שבסרגל הכלים בראש הדפדפן
  1. גרור את לוגו מעריב אל סימן הבית שבסרגל הכלים בראש הדפדפן (ראה תמונה).
  2. בחר "כן" (או Yes) בתיבת הדו-שיח שמופיעה.
  3. זהו, סיימת!

סגור


קרמשניט: "אני מיסטר איקס"

סנ"צ אפרים ארליך השלים אמש את עדותו בוועדת זיילר והודה בתפקידו בחשיפת פרשת פריניאן

אבי אשכנזי, מעריב | 22/6/2006 8:28 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
לאחר שהשלים אתמול תחת חיסיון את עדותו בפני וועדת זיילר, אישרו אתמול מקורביו של סגן ניצב אפרים ארליך (קרמשניט) ל"מעריב":­הוא הודה בפנינו כי הוא הקצין המכונה "מיסטר איקס" שהביא לחשיפת פרשת­פריניאן.        

ארליך אמר למקורביו: "פעלתי רק למען המדינה. יצרתי קשר עם אנשי תקשורת, חברי כנסת ואנשי ציבור כדי להתריע על השחיתות שעלתה מהפרשה הזאת. עשיתי זאת אחרי שראיתי שהמפקדים שלי במשטרה וצמרת מח"ש לא טיפלו בנושא וטיטאו את הדברים מתחת לשטיח".

סנ "צ ארליך פנה כבר לפני שנתיים למספר אנשי תקשורת, בינהם אנשי מערכת מעריב ואנשי מערכת "עובדה" כשבפיו מידע על הפרשה. במקביל הוא נפגש עם הח"כ לשעבר יוסי שריד, ועם ראשי התנועה לאיכות השלטון.

ארליך חשש כי העובדה שחשף את הפרשה בפני אנשי תקשורת תחשב כעבירה פלילית, כפי שקרה לפרקליטת מחוז תל-אביב, עו"ד ליאורה גלט ברקוביץ, שעמדה לדין לאחר שהדליפה לעיתונות כי המשטרה מתעכבת בחקירת פרשת האי היווני, בה מוערב ראש הממשלה לשעבר אריאל שרון.

בשל חששו, העניק לו פרקליט המדינה ערן שנדר, על דעת היועץ המשפטי לממשלה מני מזוז, חסינות מפני העמדה לדין פלילי ומשמעתי בעקבות עדותו, וכן כי העדות וזהותו יישארו חסויים. עוד סוכם כי סנ"צ ארליך לא יועבר מתפקידו בעקבות העדות, וקידומו לא יפגע.
נחשב לאחד הקצינים המובילים בתחום המודיעין

ארליך גדל ביחידה המרכזית של משטרת מחוז תל אביב. הוא נחשב לאחד הקצינים המובילים בתחום המודיעין של המשטרה ולאחד הבלשים המובילים ביחידה, ורשם לעצמו הצלחות בהתמודדות מול הפשיעה הקשה בעיר.

לפני מספר שנים הועבר ארליך לשמש כקצין המודיעין של משטרת ההגירה, אז גם התמודד על תפקיד פיקוד היחידה המרכזית במחוז הדרומי. אבל מפכ"ל המשטרה, רנ"צ משה קראדי, שהיה אז מפקד המחוז, העדיף את סנ"צ יורם לוי על פניו של ארליך. "הוא אמר לי במהלך הראיון: חבל על הדלק שהגעת לכאן, יש לי מועמד מועדף", סיפר ארליך במספר הזדמנויות בעבר למקורביו.

מאז היה ארליך מועמד לארבעה תפקידים בדרגת ניצב משנה, בין היתר היה מועמד לשמש כמפקד היחידה

המרכזית של מחוז המרכז, אולם לטענת מקורביו, פעם אחר פעם טירפד המפכ"ל קראדי את המינויים, למרות שנחשב לאחד הקצינים המוערכים ביותר במשטרת ישראל. לטענת המקורבים, המפכ"ל נקם בארליך על כך שעמד מאחורי הפרסומים הקשורים בוועדת זיילר.

ארליך נחשב לחברו הטוב של נצ"מ אמיר גור, שהיה הדמות הדומיננטית מאחורי הקמת ועדת החקירה. היה זה סנ"צ ארליך שאסף את לפני כחודשיים את נצ"מ אמיר גור מהיחידה לטיפול נמרץ בבית החולים איכילוב, והביא אותו להעיד בפני ועדת זיילר לאחר שאושפז בעקבות התקף לב. "אמיר ואני כמו אחים וכאב לי שניסו להכפיש את אמיר בגלל המעשים הלא כשרים שנעשו בימ"ר הדרומי", אמר בעבר סנ"צ ארליך למקורביו.

כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

nrgטורסדילים ונופשונים

nrg shops מבצעי היום

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...
לאייטמים קודמים לאייטמים נוספים
  • פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים