גרור את לוגו מעריב אל סימן הבית שבסרגל הכלים בראש הדפדפן
  1. גרור את לוגו מעריב אל סימן הבית שבסרגל הכלים בראש הדפדפן (ראה תמונה).
  2. בחר "כן" (או Yes) בתיבת הדו-שיח שמופיעה.
  3. זהו, סיימת!

סגור


ניסה לשגר קסאם ונהרג בפיצוץ

שני פלשתינים, פעיל חמאס ואחותו בת השנה, נהרגו בתאונת עבודה במהלך ניסיון לשגר קסאם לישראל

ברק רביד | 28/6/2006 16:21 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
בתגובה למבצע רחב ההיקף של צה"ל ברצועת עזה, מנסים הפלשתינים להמשיך ולתקוף את ישראל והנגב המערבי. שני פלשתינים נהרגו ושבעה נוספים נפצעו בפיצוץ שאירע בחאן-יונס. הפיצוץ נגרם מתאונת עבודה ולא מתקיפה ישראלית.

- ושבו בנים לגבולם - סיקור מיוחד ב-nrg מעריב

על פי דיווחי הפלשתינים, הפיצות אירע בשעה שפעילי חמאס ניסו לשגר רקטת קסאם לעבר ישראל. ההרוגים הם קאסם מסעוד, פעיל חמאס בן 21, ואחותו אסמא מסעוד, תינוקת בת שנה. בפיצוץ נפצעו שבעה פלשתינים נוספים בינוני עד קשה.

ניסיונות שיגור הקסאמים לעבר ישראל התגברו מאז החל הלילה המבצע של צה"ל ברצועת עזה. כמה שעות אחרי שכוחות קרקעיים של צה"ל נכנסו לרצועה, בעקבות חטיפתו של רב-טוראי גלעד שליט, ירו הפלשתינים 4 רקטות קסאם לעבר שטח ישראל.

סמוך לחצות תקפו מטוסים של חיל האוויר גשרים ותחנות כוח ברחבי הרצועה. כשעתיים לאחר מכן החלו כוחות קרקעיים של צה"ל להיכנס לשטחים פתוחים בדרום הרצועה, כשבמקביל דיווחו הפלשתינים על כוננות שיא לקראת כניסתם של הכוחות הישראלים. על פי דיווחי הפלשתינים, חמושים החלו לתפוס עמדות סמוך לגדר המקיפה את עזה, וקראו לתושבים לעזוב את המקום. עוד דיווחו הפלשתינים כי טנק של צה"ל ירה לעבר עמדה פלשתינית ליד מעבר סופה וגרמו לפציעת אחד מהשוטרים במקום.

מצה"ל נמסר כי תקיפת התשתיות נועדה למנוע מהחוטפים להעביר את החייל החטוף ממקום למקום.  בהמשך השתלט כוח קרקעי של צה"ל על שדה התעופה דהנייה בדרום מזרח רצועת עזה. בצה"ל מציינים כי שדה התעופה מהווה נקודת תצפית ושליטה אסטרטגית על אזור רפיח ודרום הרצועה, וכי מטרת ההשתלטות על הגזרה היא להקשות על אפשרות הברחתו של החייל החטוף, רב"ט גלעד שליט.

כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

nrgטורסדילים ונופשונים

nrg shops מבצעי היום

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...
לאייטמים קודמים לאייטמים נוספים
  • פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים