גרור את לוגו מעריב אל סימן הבית שבסרגל הכלים בראש הדפדפן
  1. גרור את לוגו מעריב אל סימן הבית שבסרגל הכלים בראש הדפדפן (ראה תמונה).
  2. בחר "כן" (או Yes) בתיבת הדו-שיח שמופיעה.
  3. זהו, סיימת!

סגור


"השיר לזכר ליאת גרם לנו להיוולד מחדש"

שי גבסו הקדיש את שירו "תגידי לי את" לליאת גבאי ז"ל שנרצחה בפיגוע. הוריה מספרים כי השיר פתח את לבם וגרם להם לראשונה לשתף אנשים בכאב

דני ברנר | 4/7/2006 10:20 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
במשך 12 שנים מאז איבדו את בתם ליאת בפיגוע, מוריס ואתי גבאי מעפולה לא שיתפו אף אחד בכאב העצום של האסון שפקד אותם. אבל שיר אחד, "תגידי לי את", שכתב והלחין שי גבסו, והוקדש לבתם הביא מהפך לחייהם וגרם להם להרגיש שנולדו מחדש.

ביום הפיגוע היתה סמלת ליאת גבאי ז"ל, בת 19, בדרך לביתה מבסיס חיל התותחנים ברמת הגולן בו שירתה. בלב עפולה, מול תחנת המשטרה של העיר ורק כמה מאות מטרים מביתה, אירע הפיגוע המזעזע: מחבל פלשתיני עקב אחר ליאת ואז הלם בראשה מאחור באמצעות גרזן והרג אותה במקום.

ב- 12 השנים שחלפו מאז, חרב עולמם של הוריה, מוריס ואתי גבאי. הם לא שיתפו איש בכאב העצום שלהם. "כשהיו פונים אלי בנושא הייתי מבקש שלא לדבר על האסון", סיפר אביה. "כשדיברו עם אתי על ליאת היא הייתה מיד פורצת בבכי ולא מסוגלת להוציא מילה מהפה", הוסיף.

בחודש האחרון חל מהפך בחייהם של ההורים השכולים. סא"ל יאיר בן שלום, שבזמנו היה מפקדה הישיר של ליאת, לא שכח את החיילת שלו וכתב עליה שיר. "במשך כל השנים הוא ליווה אותנו ותמיד הגיע לימי הזיכרון", סיפר מוריס. "בשלב מסוים הוא החליט להנציח את זכרה של ליאת בשיר שכתב, ולא סיפר לנו. רק לאחר ששי גבסו, שהיה חייל שלו, התפרסם, הוא פנה אליו עם מילות השיר".
 
ליאת גבאי ז
ליאת גבאי ז"ל. צילום העתק: דני ברנר .
"השיר מרגש אותי עד דמעות"

שי גבסו התלהב משירו של סא"ל בן שלום, התאים את המילים למוסיקה שהלחין, והשיר "תגידי לי את" הפך במהרה ללהיט שמככב בראש מצעד הלהיטים הישראלי, ומושר בפיהם של אלפי מעריצים צעירים.

אתי ומוריס מספרים כי השיר גרם להם להיוולד מחדש: "כששמעתי את השיר לראשונה הרגשתי שמשהו קורה בתוכי", סיפרה אתי בהתרגשות. "פתאום הרגשתי צורך לדבר עם אנשים על ליאת ולספר עליה. כשאני הולכת ברחוב ושומעת בני נוער מזמזמים את השיר

אני מתרגשת עד דמעות. כל השנים התלבטתי איך להנציח את זכרה של בתי, והנה באו יאיר בן שלום ושי גבסו ופתרו לי את הבעיה. מחמם את הלב שכל עם ישראל שהתאבל איתנו, מזדהה עכשיו עם השיר".

שי גבסו סיפר כי בתחילה חשש לחשוף את השיר בפני ההורים השכולים. "פחדתי שהשיר עלול להחזיר אותם לרגשות השכול והכאב", אמר. "בסופו של דבר, התרגשתי כשהבנתי שזה עושה להם טוב. למעשה השיר הזה הוא שלהם יותר מאשר הוא שלי".

כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

nrgטורסדילים ונופשונים

nrg shops מבצעי היום

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...
לאייטמים קודמים לאייטמים נוספים
  • פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים