גרור את לוגו מעריב אל סימן הבית שבסרגל הכלים בראש הדפדפן
  1. גרור את לוגו מעריב אל סימן הבית שבסרגל הכלים בראש הדפדפן (ראה תמונה).
  2. בחר "כן" (או Yes) בתיבת הדו-שיח שמופיעה.
  3. זהו, סיימת!

סגור


חיזבאללה: חטפנו שני חיילים, שחררו אסירים

יום קרב קשה בצפון: חיזבאללה תקף סיור של צה"ל. שני חיילים נחטפו, אחרים נפגעו. צה"ל נכנס ללבנון. לפחות שישה בני אדם נפצעו ממטח מרגמות וקטיושות שנורה לעבר הגליל. שידור חי

אמיר בוחבוט, יובל לידור ואיתמר ענברי | 12/7/2006 9:35 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
קרבות עזים בצפון: החיזבאללה הודיע כי חולייה של הארגון חטפה שני חיילי צה"ל. בצבא מאשרים את החטיפה ואומרים כי החיילים היו בסיור רכוב לאורך הגדר וספגו פגיעה ישירה של טיל. הדיווח על החטיפה הגיע זמן קצר לאחר שאנשי החיזבאללה ירו מטח של קטיושות ופצמ"רים לעבר מספר יישובים ומוצבי צה"ל באזור גבול הצפון. כתוצאה מהירי נפצעו 6 בני אדם, אחד מהם קשה, שלושה בינוני ושניים קל. כוחות קרקעיים של צה"ל נכנסו לשטח לבנון והחלו להתקדם לעבר מוצבי חיזבאללה בחיפוי אש ארטילרית ובמקביל, תוקפים מטוסי חיל האוויר מוצבים של הארגון. תושבי היישובים לאורך הגבול נקראו לרדת למקלטים.

- "החיזבאללה מחייב את הממשלה לפעול בשתי חזיתות"
אולמרט על המתרחש בצפון: "הם ישלמו מחיר כבד"

בדיווח של רשת הטלוויזיה של החיזבאללה, "אל-מנאר", נאמר כי חוליה של הארגון חטפה שני חיילי צה"ל בגבול הצפון. "כביצוע להבטחה שלקחה על עצמה ההתנגדות האיסלאמית לשחרר את האסירים, חטפה ההתנגדות האיסלאמית הבוקר בתשע וחמש דקות שני חיילים בצפון פלשתין הכבושה. שני השבויים הועברו למקום בטוח", נאמר בהודעת החיזבאללה.

בצה"ל אישרו את דבר החטיפה ואמרו כי מדובר בחיילים שהיו בסיור לאורך הגבול. גורמים בפיקוד צפון מסרו כי צה"ל פתח במשא ומתן אינטנסיבי עם נציגים בכירים באו"ם ובצלב האדום בעקבות החטיפה. זאת, במקביל למאמצים הנעשים בשטח לאתר את החטופים, באמצעות מרדף של כוחות קרקעיים.

מתחקיר ראשוני של האירוע עולה, כי הסיור הגיע לנקודה בגזרה המערבית, החופפת לסיור הסמוך אליו, מול עמדת חיזבאללה. החיילים הופתעו על ידי חוליית מחבלים שירתה טיל נ"ט ופגעה פגיעה ישירה ברכב מסוג האמר בו נסעו. על פי ההערכה, בנוסף לירי הטיל נפתחה אש מנשק קל לעבר הסיור.

במקביל, התבצעה התקפת מוצבים של החיזבאללה, שנועדה להסיח את דעת הצבא מאירוע החטיפה. בצבא חששו שאכן מדובר בתרגיל הסחה והוחלט להכריז על קוד "חניבעל", לחטיפת חייל. לאחר שהחלו לבצע בדיקות במערכת הקשר התברר כי הקשר עם אחד הסיורים אבד. מפקד הפלוגה הממונה על הסיור החליט להגיע למקום האירוע במהירות ולוודא מדוע הסיור אינו עונה לקריאות, ואז התברר כי שני החיילים נחטפו.

לצפייה בשידור החי באדיבות ערוץ 1 לחצו PLAY.
6 פצועים מירי החיזבאללה לעבר יישובים בגבול הצפון

הדיווח על החטיפה הגיע זמן קצר לאחר מטח של קטיושות ופצצות מרגמה שירו אנשי החיזבאללה לעבר הצפון. מעט אחרי השעה 9:00 בבוקר החל החיזבאללה בירי מאסיבי של קטיושות, פצצות מרגמה ונשק קל לעבר מוצבים ויישובים בגבול הצפון ובהם: שתולה, נורית, זרעית, אבן מנחם, מתת ומרגליות.

כתוצאה מהירי נפצעו 6 בני אדם, אחד מהם קשה והיתר קל-בינוני. כל הפצועים פונו לבית החולים בנהריה. במושב שתולה נפגע בית שנמצא בבניה, פגיעה ישירה מקטיושה. כתוצאה מהפגיעה נפצע קבלן בנייה שהיה באותה עת בבית. הוא פונה לבית החולים נהריה. בנוסף נפצע חקלאי שעבד במטע סמוך למושב.

בזרעית נפגעו שני בני אדם קל עד בינוני, אחד מהם חקלאי שספג

פגיעה ישירה מטיל קטיושה בעת שנסע ברכבו במטע ליד המושב. אדי אוחיון מכיתת הכוננות של מושב זרעית סיפר, כי הרכב חולץ תחת אש יחד עם הפצוע, שפונה לבית החולים בנהריה. "הכדורים שרקו לידנו והפצצות נפלו, אבל עשינו הכל כדי להביא את הפצוע למרכז היישוב ואמבולנס פינה אותו לבית החולים", אמר אוחיון.

בעקבות תקיפת החיזבאללה והדיווח על החטיפה החלו כוחות קרקעיים של צה"ל להיכנס לשטח לבנון ולהתקדם לעבר מוצבי חיזבאללה. במקביל תוקפים מטוסים של חיל האוויר יעדים בלבנון וסוללות תותחים של צה"ל יורות אש ארטילרית לעבר מטרות של החיזבאללה. גורמים בלבנון מדווחים כי שני אזרחים לבנונים נהרגו בתקיפת צה"ל בדרום לבנון.

עיבוד מחשב
היישובים שנפגעו בתקיפת החיזבאללה עיבוד מחשב
"נגמרה תקופת ההבלגה כלפי החיזבאללה"

שר הביטחון, עמיר פרץ, מקבל עידכונים שוטפים מהנעשה בגבול הצפון בלשכתו בקרייה בתל-אביב ומקיים התייעצויות עם גורמים בכירים במערכת הביטחון. גם הרמטכ"ל, רב אלוף דן חלוץ, נמצא בקריה ומקיים שם הערכות מצב בעקבות האירועים. קצינים בכירים בצה"ל אמרו, כי "נגמרה תקופת ההבלגה כלפי החיזבאללה". על פי הערכת גורמי הביטחון, התגובה של צה"ל תהיה חריפה מאוד.

כל היישובים לאורך גדר הגבול בצפון קיבלו הוראה לרדת למקלטים וביישובים הגדולים (קריית שמונה, נהריה ושלומי) התבקשו התושבים להישאר במרחב מוגן, לא להסתובב בחוץ, ולדאוג שהילדים, יהיו תחת השגחת מבוגרים.

בנוסף, עוברות ניידות של משטרת מרחב הגליל בין היישובים לאורך גבול הצפון ונותנות הנחיות לתושבים. עיריית ק"ש החליטה שלא להפסיק את הקייטנות של ילדי העיר. הילדים בקייטנה הועברו להשגחה תחת מרחב מוגן.

"חזרנו לימים הלא טובים של גבול הצפון"

מנחם גרינשפן, מנכ"ל מפעל "פוליקרט טכנולוגיה", שנמצא בקיבוץ מצובה, סיפר ל-nrg מעריב על הדי התפוצצויות אשר נשמעו באזור הקיבוץ ועל בקשה שהוגשה מטעם כוחות הביטחון לשחרר את העובדים, שרובם מתגוררים באזור גבול הצפון, לבתיהם כדי שיצטרפו למשפחותיהם ולילדים הנמצאים בחופת הקיץ.

"הייתה לנו תקופה של שקט, וכעת חזרנו לימים הלא טובים של גבול הצפון. כרגע נותרו במפעל חמישה עובדים מתוך השלושים שעובדים בסך הכל", אמר גרינשפן.

בסוף חודש מאי, לאחר תקופה ארוכה של שקט, שוגר מטח טילי קטיושה לעבר צפון הארץ ופגע בבסיס היחידה לבקרה אווירית בהר מירון. חייל נפצע קל מאוד ופונה לבית החולים "זיו" בצפת. שעות ספורות מאוחר יותר, החל החיזבאללה בירי פצמ"רים לעבר כמה מוצבים לאורך גבול הצפון. כמה פצצות מרגמה שוגרו גם לעבר המוצב "עדי". כוחות צה"ל השביעו באש בניסיון לשתק את מקורות הירי.

בהכנת הידיעה השתתף גיל סלומון

עדכון אחרון : 12/7/2006 13:03
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

nrgטורסדילים ונופשונים

nrg shops מבצעי היום

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...
לאייטמים קודמים לאייטמים נוספים
  • פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים