גרור את לוגו מעריב אל סימן הבית שבסרגל הכלים בראש הדפדפן
  1. גרור את לוגו מעריב אל סימן הבית שבסרגל הכלים בראש הדפדפן (ראה תמונה).
  2. בחר "כן" (או Yes) בתיבת הדו-שיח שמופיעה.
  3. זהו, סיימת!

סגור


צה"ל: חיזבאללה לא הפיל מטוס ישראלי

כלי התקשורת הערביים מדווחים על טיל שנורה לעבר מטוס ישראלי, חיזבאללה אומר כי המטוס הופל ובצה"ל מכחישים את הדיווח. "לכל מטוסי ומסוקי חיל האוויר שלום", הבהיר דובר צה"ל

איתמר ענברי ואמיר בוחבוט | 17/7/2006 14:28 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
אחרי יותר מ-2,000 גיחות של מטוסי קרב של חיל האוויר בשמי לבנון, מדווחים כלי התקשורת הערביים על פגיעה מוצלחת במטוס אף-16 ישראלי. מהתמונות שמשדרות תחנות הטלוויזיה הערביות עדיין לא ברור אם המטוס הופל, אך נראה טיל שיורים פעילי טרור של החיזבאללה אל השמיים. בצה"ל מכחישים את הדיווח, וגם הצבא הלבנוני לא מאשר את הדיווחים בתחנת הטלוויזיה "אל-מנאר".

- מלחמה בצפון - סיקור מיוחד ב-nrg מעריב

דובר צה"ל מוסר כי באירוע עליו מדווחת רשת הטלוויזיה הערבית, אל-ג'זירה, לא נפגע שום כלי טיס ישראלי. עוד נמסר מדובר צה"ל כי ככל הנראה מדובר בניסיון כושל של פעילי חיזבאללה לשגר קטיושה לעבר ישראל, וכי ייתכן והטיל נפל בשכונת דחייה בביירות.

במקביל, ציין שר הביטחון, עמיר פרץ, במהלך ישיבת סיעת העבודה, כי השמועות בדבר הפלת כלי טיס של צה"ל "אינן נכונות". פרץ ציין עוד, כי "חיל-האוויר עושה עבודה שנותנת לנו יכולת להשיג יעדים, וזאת מבלי לסכן באופן מיותר את חיילי צה"ל". לדבריו, "על פי הנתונים הנמצאים בידינו, הסיכוי שמדובר במטוס או בכלי אחר של צה"ל הוא קטן ביותר".

קצין בכיר בחיל האוויר אמר כי "מאז הפגיעה בחיל הים, חיל האוויר הישראלי פועל כאילו יש לחיזבאללה את שלל החימוש שיש לאיראנים, אך במתוכנת מצומצמת. אנו מקפידים על זהירות בזמן התקיפות מחשש של אש נ"מ מהקרקע".

כתב רשת אל-ג'אזירה, שממוקם בשכונת דחייה בביירות, דיווח בצהריים על נפילת גוף זר במזרח  העיר באזור כפר שימא. מאוחר יותר הציגה הרשת צילומים של ירי טילים לעבר הרקיע, וכתב הרשת דיווח, מפי מקורות בחיזבאללה, כי הארגון הכניס לשימוש יחידה נגד מטוסים ואמר כי ייתכן ומדובר באותם ההפתעות שעליהן דיבר חסן נסראללה אתמול בנאומו.

מאוחר יותר הביאה הרשת עד ראייה שסיפר על גוף זר על הקרקע שאינו טיל, והעריך בוודאות של 99 אחוז שמדובר במטוס. הכתב דיווח כי המטוס שהופל הוא מטוס קרב מסוג אף-16, כשבמקביל הציגה רשת הטלוויזה הלבנונית הרשמית, LBC,  צילומים שבהם נראה גוף עולה באש כשהוא צונח כלפי הקרקע. אבל למרות הדיווחים הנחרצים של כלי התקשורת הערביים, צה"ל הבהיר הצורה חד משמעית כי אין כלי טיס של חיל האוויר שנפגע מירי חיזבאללה.

לצפיה בנפילת העצם, לחצו על כפתור ה-PLAY. צילום: ערוץ 2
למעלה מ-2,000 גיחות מתחילת המבצע

קצין בכיר בחיל האוויר סיכם את התקיפות בעומק השטח הלבנוני, ואמר כי מתחילת מבצע "שכר הולם" ביצעו מטוסי ומסוקי הקרב של חיל האוויר למעלה מ-2,000 גיחות. מטוסי חיל האוויר ביצעו גם היום תקיפות רבות ברחבי לבנון. במהלך הלילה הושמדו 3 מכ"מים, כמו גם אנטנות של תחנת הטלוויזיה "אל-מנאר", 61 תחנות דלק, שלושה בתי מחבלים, 25 כלי-רכב חשודים ותשתיות טרור.

סוכנויות הידיעות דיווחו כי 13 בני-אדם נהרגו ורבים נוספים נפצעו בתקיפות. גורמי ביטחון בביירות דיווחו

כי 8 מההרוגים הם חיילים בצבא לבנון, שנפגעו בתקיפת חיל האוויר על שני בסיסים צבאיים. לדברי שוטרים ועדי ראייה, מדובר בשרשרת תקיפות אשר אירעו בכמה מוקדים שונים, ביניהם אזורים סמוך לביירות, באזור בעל-בק שבמזרח המדינה, ובצפון המדינה, סמוך לנמל טריפולי.

אחר הצהריים, תקף צה"ל מהאוויר מחסן אמל"ח, מוצב של החיזאללה, מרחב שיגור רקטות וגשר בדרום ביירות. מהבוקר עד עכשיו הופצצו 6 גשרים, מספר צירי גישה, מבנים ומפקדות של החיזבאללה בביירות.

"מטרות התקיפה הן תשתיות הטרור"

רק אתמול יצא מפקד חיל האוויר אל התקשורת ומסר את העמדה הישראלית על המתרחש בצפון. "ללבנון יש אחראיות חד-משמעית על מה שקורה. אנחנו לא נמצאים בשטחה, ואין לנו כוונה או אינטרס להיות שם", הבהיר שקדי. "הדרישה היחידה שלנו היא שלא ייצאו מלבנון פיגועים נגד ישראל". שקדי הוסיף כי צה"ל מטפל בכל התשתיות שפיתח ארגון החיזבאללה בשש השנים האחרונות. 

"חשוב שיהיה ברור לכל הגורמים באזור שחטיפת החיילים בחזית הצפונית והדרומית של ישראל - פשוט אינה מקובלת", אמר שקדי וסיפר כי חיל האוויר פועל בכל האמצעים שעומדים לרשותו. "מטרות התקיפה בלבנון הן תשתיות טרור ומקומות שפגיעה בהם תשפיע לאורך זמן על חיזבאללה", אמר.

שקדי סיכם את פעילות צה"ל בלבנון עד עתה: "אנחנו פוגעים בפעילי טרור בדרום לבנון, בריכוזי אמצעי הלחימה שלהם ובמרכזי השליטה של חיזבאללה. במרכז ביירות יש אזור שאליו נכנסים רק אנשי טרור. במקום נמצא מרכז המודיעין, התכנון והפיקוד של חיזבאללה. תקפנו מוקדים רבים של הטרור בביירות, כולל מקום מגוריו של מנהיג התנועה". שקדי הוסיף כי חיל האוויר פגע גם במרכז הלוגיסטי של חיזבאללה באזור הצפוני של לבנון.

כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

nrgטורסדילים ונופשונים

nrg shops מבצעי היום

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...
לאייטמים קודמים לאייטמים נוספים
  • פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים