גרור את לוגו מעריב אל סימן הבית שבסרגל הכלים בראש הדפדפן
  1. גרור את לוגו מעריב אל סימן הבית שבסרגל הכלים בראש הדפדפן (ראה תמונה).
  2. בחר "כן" (או Yes) בתיבת הדו-שיח שמופיעה.
  3. זהו, סיימת!

סגור


חייל צה"ל נהרג בפיגוע ירי בבקעה

מחבל שהתקרב למחסום בקעות ירה מטווח קצר על חייל ששהה במקום. הוא נפצע אנושות ומת כעבור זמן קצר. כוחות הביטחון רדפו אחר המחבל והרגוהו

דורון נחום | 19/8/2006 13:15 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
חייל צה"ל נהרג לפני זמן קצר בפיגוע ירי שהתרחש סמוך לבקעות, באזור הבקעה, מזרחית לשכם. מחקירה ראשונית עולה כי מחבל שהגיע למחסום ירה מטווח של מטרים ספורים לעבר הישראלי, ופצע אותו אנושות. צוותי רפואה ניסו להחיותו, אך הוא מת מפצעיו. כוחות הנח"ל החרדי המוצבים במחסום רדפו אחר המחבל, הצליחו להרגו ולתפוס חשוד נוסף.

מחקירה ראשונית עולה כי סמוך לשעה 12:30 הגיע מחבל לאזור מחסום בקעות, שלף אקדח וירה מטווח של מטרים ספורים לעבר החייל, ופצע אותו אנושות בפלג גופו העליון.

למקום הוזעקו צוותי רפואה רבים וכוחות ביטחון. צוותי הרפואה ביצעו החייאה בפצוע, אך לאחר זמן קצר נאלצו לקבוע את מותו. כוחות הנח"ל החרדי המוצבים במחסום החלו במרדף אחר הרכב, והצליחו להרוג את המחבל ולתפוס חשוד נוסף.

גורמים בכירים בפיקוד מרכז ציינו כי מאז תחילת הלחימה בצפון קיימת עלייה ניכרת במוטיבציה של ארגוני הטרור להוציא פיגועים אל הפועל. בצה"ל סיכלו בחודש האחרון שמונה פיגועי התאבדות. כוחות פיקוד מרכז סיכלו את הפיגועים בזכות עירנותם, כאשר תפסו את המפגעים וחגורות הנפץ.

כבר בסוף חודש יולי הדגישו בכירים בצה"ל בתדרוך שקיימו, את הקשר בין ארגון חיזבאללה לארגוני הטרור הפלשתינים. קצין מודיעין ראשי, תא"ל יובל חלמיש, אמר בתדרוך כי צה"ל עצר בשכם פעילי טרור שהצביעו על הקשר הישיר ביניהם לבין ארגון החיזבאללה. "חלק מהעצורים בשכם הודו שקיבלו הנחיות מהחיזבאללה לבצע פיגועים כדי להסיט את תשומת הלב מהחיזבאללה", אמר חלמיש.

צילום וידאו ממקום פיגוע הירי: רויטרס
תחנת מעבר לפיגועים בישראל

לפני כחמישה חודשים, פחות מיממה לאחר שתמו הבחירות בישראל, הצליח כוח של חיילי הנח"ל החרדי המוצב במחסום בקעות לסכל פיגוע התאבדות, כאשר עצרו מפגע פלשתיני שהגיע למחסום כשלגופו חגורת נפץ.

"המפגע, נער בן 18, הגיע למחסום בקעות שבבקעה ונתפס הודות לערנותם של החיילים, אשר הפעילו נוהל מתאבד ברגע שהתברר שעל גופו חגורת נפץ", סיפר ל-nrg מעריב מפקד חטיבת הבקעה, אלוף משנה מוטי אלמוז. "אנו מעריכים כי משקלה של החגורה הוא בין 8 ל- 10 ק"ג ויש לשבח את החיילים שפעלו במקצועיות ומנעו פיגוע גדול".

קצין בכיר אמר לאחר סיכול ניסיון הפיגוע, כי "אילו החיילים לא היו מבחינים בהתנהגותו החשודה של הנער, כנראה שהיה יוצא

לפועל פיגוע שהיה גובה נפגעים רבים", אמר.

חגורת הנפץ, שהייתה מוכנה להפעלה, פוצצה על ידי חבלנים. מחקירה של פרטי האירוע עלה כי הנער היה צריך לחבור לאדם שלישי, סייען, שהיה אמור להוביל אותו לעיר מרכזית, לבחור עבורו מקום הומה אדם ושם היה צריך לבצע את הפיגוע.

כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

nrgטורסדילים ונופשונים

nrg shops מבצעי היום

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...
לאייטמים קודמים לאייטמים נוספים
  • פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים