גרור את לוגו מעריב אל סימן הבית שבסרגל הכלים בראש הדפדפן
  1. גרור את לוגו מעריב אל סימן הבית שבסרגל הכלים בראש הדפדפן (ראה תמונה).
  2. בחר "כן" (או Yes) בתיבת הדו-שיח שמופיעה.
  3. זהו, סיימת!

סגור


בנו של הרב שך: "כשאבא ראה אותי במדים הוא חשב שהתחפשתי"

ביום השנה החמישי לפטירתו של הרב שך מספר בנו כיצד הגיב אביו על כך שנטש את העולם החרדי והתגייס לצה"ל. בראיון לרדיו קול-חי מספר ד"ר אפרים שך על החיים בצל המנהיג המיתולוגי של מאות אלפים, שעבורו הוא היה קודם כל אבא

NRG יהדות | 7/11/2006 15:00 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
ד"ר אפרים שך, בנו של הרב אלעזר מנחם שך זצ"ל, הוא דמות שמסקרנת מאוד כל חרדי. דווקא בנו של מי שהנהיג את הציבור החרדי וגרם לאלפים לדבוק באורח החיים הישיבתי והלמדני – בחר בדרך אחרת: הוא התגייס לצבא, המשיך במסלול האקדמי ב"ישיבה-יוניברסיטי" ועבד שנים בתפקיד בכיר במשרד החינוך. היום, יום השנה החמישי לפטירתו, הוא חושף כיצד נטש את העולם החרדי, ואיך הגיב אביו.

"אבא שלי הוכיח גדלות מסוימת כשהוא קיבל את דרכי, למרות שזו לא הייתה הדרך שהוא היה רוצה שאני אלך בה", סיפר הבוקר לידידיה מאיר בראיון מיוחד לתוכנית "התעוררות", "ברגע שאני עזבתי את הישיבה והצטרפתי לצה"ל, ראית את גדולתו בכך שהוא מסוגל היה לקבל זאת, כל עוד – ואת זה הוא אמר בצורה ברורה – כל עוד אני נשאר נאמן לתורת ישראל ולאמונת ישראל".

שך מספר כי למד אז בישיבת חברון בירושלים, ועם פרוץ מלחמת השחרור התגייס: "אבא הרים את העיניים מהגמרא וראה אותי פתאום עם מדים ושאל אותי: מה זה, האם זה היום
פורים? הוא חשב שאני התחפשתי".

במשך השנים קיבל הבן תגובות רבות על הצעד שעשה: "אבא, אצל מי שלא הכיר אותו, נתפס כאחד הקיצוניים ביותר. אמרו 'הוא בוודאי זרק אותך מהבית'. זה לא בדיוק קרה, הוא לא היה עושה את זה, הוא היה אבא, ואני ניסיתי להיות בן נאמן. אני מקווה שהצלחתי".

בראיון מספר אפרים גם על דור ההמשך – בנו דורון שך, נכדו של הרב שך, מתגורר היום בירושלים עם משפחתו ועובד במערכת הביטחון.

בצוואתו ביקש הרב שך ללמוד גמרא, משנה או אפילו "מחשבה אחת של מוסר" לעילוי נשמתו. בראיון ביקש מאיר מהבן לחשוב בקול "מחשבה אחת" לעילוי נשמת אביו, שך השיב: "כל חייו, מאז שהוא הכיר את עצמו, מגיל שבע שבו הוא התחיל לנדוד בישיבות – היו הלימוד. כל העסקנות הפוליטית והמדינית זה היה דבר שממש הפילו עליו והוא עשה את זה מאחר שהכריחו אותו לעשות את זה. המחשבה שאני יכול להעלות במחשבתי כרגע זה פשוט: לשבת וללמוד, כי לימוד התורה זהו יסוד היסודות שביהדות".

לשמיעת הראיון לחץ כאן:
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

nrgטורסדילים ונופשונים

nrg shops מבצעי היום

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...
  • עוד ב''יהדות''

לאייטמים קודמים לאייטמים נוספים
  • פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים