"שבוע הרעב" של לוחמי סיירת גולני

הלוחמים הטריים של סיירת גולני סיימו השבוע את אחד מהשבועות המפרכים ביותר שניתן להעלות על הדעת, בדרך להפיכתם לחוד החנית הבא של צה"ל

אמיר בוחבוט | 10/2/2007 19:27 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
שחרור חייל חטוף שהוחזק בידי החיזבאללה; פשיטה על מפקדות מחבלים בדרום לבנון וצעידה של 56 קילומטרים בשטח אויב עם עשרות קילוגרמים על גבם כשהם סובלים מחוסר בשינה ומחסור במזון – זו היתה מנת חלקם של לוחמי סיירת גולני הטריים שסיימו השבוע את השבוע הקשה בחייהם - "שבוע מלחמה", כפי שהוא נקרא על ידי המפקדים, או "שבוע הרעב" כפי שקוראים לו החיילים.
Get Microsoft Silverlight
שבוע מלחמה של סיירת גולני


במלחמה האחרונה היתה סיירת גולני, המורכבת מחובשי כיפה רבים, קיבוצניקים, מושבניקים ובני העדה האתיופית, בין הכוחות הראשונים שנכנסו לתוך לבנון כדי לדלוק אחר כוחות החיזבאללה. חיילי הסיירת היו גם האחרונים לצאת מלבנון לאחר שביצעו סריקות והשמידו את שמורות הטבע של החיזבאללה.

הלוחמים הטריים של סיירת גולני, בפיקודו של רס"ן אלישיב בהרב, גמעו השבוע 56 קילומטרים עם משא כבד על הגב, תחת לחץ אישי וקבוצתי קשה כשהם אינם יודעים מה תהיה משימתם הבאה. הכל כדי להתכונן למלחמה הבאה, אם חלילה תפרוץ.

שבוע המלחמה של סיירת גולני. צילום: דובר צה"ל 
תרגיל חטיפת חייל

"אחרי שלושה חודשים של טירונות בבא"ח (בסיס אימונים חטיבתי - א.ב) גולני, ואחרי שלושה חודשים של טירונות בסיירת יוצאים החיילים לשבוע מלחמה", מספר סגן שלומי אליאס, מפל"ג בסיירת גולני. "מיום ראשון בערב בכרכום ועד יום רביעי בבוקר עם הזריחה הראשונה הם כבר טיפסו על הר מצפה הימים, אחרי שחצו 56 קילומטרים".

בין שאר המשימות שהוטלו על הלוחמים ניתן להזכיר בקצרה רק כמה מהן: כיבוש יעדים, סריקות בשטח, מארבים נגד כלי רכב, מעבר ממקום למקום

- כולל באמצעות מסוקים של חיל האוויר, פשיטה על מפקדות ותרגיל לשחרור חייל חטוף שמוחזק על ידי החיזבאללה.

"למרות מזג האוויר הקשה ששרר השבוע לא הפסקנו את שבוע המלחמה", אומר בגאווה סגן אליאס. "עכשיו הם יודעים עד כמה הם באמת כשירים לעמוד בתנאי מלחמה. השבוע הזה משלב את כל מה שהם למדו, כולל מחסור בשינה ובמזון. לחייל ברור שאם חלילה יידרש למצב כזה בעתיד - הוא יידע שהוא מסוגל".

לוחם ותיק שסיים בעבר את שבוע המלחמה סיפר ל-nrg מעריב על מאורעות השבוע הזה ועל התרגילים הקשים. "הם לא רואים את המפקדים ולא יודעים שהם מסתתרים קרוב אליהם", סיפר. "הסגל מפקח באופן צמוד על הפעילות שלהם. את כל הפקודות, חוץ מנוהל הקרב, הם מקבלים בקשר".

הלוחם הוותיק סיפר כי מרגע קבלת הפקודות, "זה כאילו שהם חצו את הגבול לדרום לבנון - כדי להילחם. אין ספק שזה השבוע הכי קשה, אך גם הכי חשוב, משום שהוא מגבש ומחשל".

כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים