גרור את לוגו מעריב אל סימן הבית שבסרגל הכלים בראש הדפדפן
  1. גרור את לוגו מעריב אל סימן הבית שבסרגל הכלים בראש הדפדפן (ראה תמונה).
  2. בחר "כן" (או Yes) בתיבת הדו-שיח שמופיעה.
  3. זהו, סיימת!

סגור


מדוע נפגש מרציאנו עם העוזרת הפרלמנטרית?

אחרי שהעידה במשטרה על התקרית בפאב, נפגשה א' עם ח"כ מרציאנו. "דיברנו רק על עבודה", היא טענה. במחוז ת"א הרימו גבה. ועדת האתיקה הרשיעה את הח"כ בהתנהגות לא הולמת

אריק בנדר והדס שפר | 12/3/2007 18:40 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
ועדת האתיקה הרשיעה היום את ח"כ יורם מרציאנו (עבודה) בהתנהגות שאינה הולמת חבר כנסת, בעקבות מעורבותו בתגרה עם מאבטחים בפאב ה"ריו" בהרצליה לפני כשבוע. אך דווקא ביום בו דנה
הוועדה במעשיו, בחר מרציאנו לנהל שיחה אישית עם העוזרת הפרלמנטרית שטענה כי נישק אותה והודיעה שלא תתלונן. גורם במשטרת מחוז ת"א זעם על הפגישה, שהתקיימה במסדרונות הכנסת. "יש פה פגם חמור מאוד. אנחנו נמצאים בשלבי חקירה מתקדמים", טען. מרציאנו דחה את הדברים ואמר: "לא נפגשנו בהסתר. היא פנתה אליי בנושא הצעת חוק".

-לקריאת החלטת ועדת האתיקה - לחצו כאן

עוד לפני הדיון בוועדת האתיקה, נצפו מרציאנו והעוזרת הפרלמנטרית א', שטענה כי נישק אותה במסיבה, כשהם משוחחים באחת מפינות המסדרונות בכנסת. א' סיפרה כי השיחה עסקה בהצעת חוק שחבר הכנסת איתו היא עובדת, מנסה לקדם. לדבריה, ח"כ מרציאנו, בתפקידו כיושב ראש סיעת העבודה, הבטיח להעניק לה את תמיכתו. "לא דיברתי אתו כלל על הארוע שהיה בפאב, וגם לא על עדותי במשטרה, משום שהשוטרים אסרו זאת עלי", אמרה.

הפגישה בין השניים התקיימה לאחר שא' התראיינה בגלי צה"ל, וסיפרה כי לא ציפתה לנשיקה, אך לא תגיש תלונה. לאחר הראיון היא נראתה מסתודדת עם ח"כ מרציאנו ליד מזנון הכנסת. "הם ישבו שם ושוחחו", העיד אחד מעובדי הכנסת. "זה היה על הספות שמאחורי המזנון". בכנסת הביעו תמיהה על המפגש לאור העובדה שהפרשה נמצאת תחת חקירה. אחד מעובדי הכנסת טען כי אין זה ראוי שמרציאנו ישוחח עם הנשים אשר צריכות להעיד נגדו ועליו לאפשר למשטרה לנהל את חקירתה ללא מעורבותו.

במחוז תל אביב של המשטרה נדהמו לגלות את דבר הפגישה. "יש פה פגם חמור מאוד. אנחנו נמצאים בשלבי חקירה מתקדמים", הסביר גורם במחוז תל אביב. "אנחנו נצטרך לבדוק למה הם נפגשו ועל מה הם שוחחו. בוודאי שאסור להם לדבר על החקירה, ואנו הבהרנו זאת לבחורה". הגורם הסביר כי כיוון שמדובר בחשוד שעדיין לא נחקר, הדבר חמור שבעתיים ועלול לשבש חקירה. "אם לא היה מדובר בח"כ הוא היה נחקר כבר מזמן באזהרה", הוא אמר. בדוברות מחוז תל אביב סירבו להגיב לעניין.\\

בתגובה למפגש אמר מרציאנו ל-nrg מעריב: "לא נפגשנו בתא השירותים ולא בתא טלפון ציבורי. אני אדם מנומס. היא עובדת בכנסת ואני סגן יו"ר הקואליציה. היא פנתה אליי בנושא הצעת חוק ועניתי לה באותו נושא".
מרציאנו הורשע והורחק מהמליאה

במקביל, הרשיעה הערב ועדת האתיקה של הכנסת את ח"כ יורם מרציאנו, על פי בקשתו, בהתנהגות שאינה הולמת חבר כנסת. אחר הצהריים הופיע מרציאנו בפני הוועדה, בהופעה שתוארה כ"נרגשת".

מרציאנו שב והתנצל בפני חברי הוועדה על התנהגותו, אותה הגדיר כ"התנהגות שאינה הולמת חבר כנסת", אמר שהוא בוש ונכלם בה, וביקש מחברי הועדה להעניש אותו ולמצות איתו את הדין כפי שימצאו לנכון.

הוועדה החליטה לרשום

למרציאנו נזיפה חמורה, ולהרחיקו מישיבות המליאה וועדותיה עד לסיום מושב החורף של הכנסת, בעוד 10 ימים. הוועדה קבעה פה אחד כי מרציאנו פגע פגיעה חמורה בכבוד הכנסת, במעמדו כחבר כנסת ובחובותיו כחבר כנסת. כמו כן קבעו החברים כי מרציאנו עבר עבירה אתית של התנהגות שאינה הולמת את מעמדו ואת חובותיו.

"אני מקבל בהכנעה את החלטת ועדת האתיקה, תוך כדי תשומת לב לגבי העתיד", אמר מרציאנו הערב ל-nrg מעריב. "אני חושב שהמקרה לימד אותי לקח לגבי הפעילות הפרלמנטרית והציבורית שלי לגבי העתיד". 

"מקווה שכל האירוע יהיה כבר מאחורי"

א' שהעידה אתמול במשטרה על הנשיקה שקיבלה מח"כ מרציאנו, אמרה הערב ל- nrg מעריב: "אני מקווה שכל האירוע יהיה כבר מאחורי כי זה מאוד לא נעים להסתובב בכנסת ולהיתקל בחבר כנסת מרציאנו במסדרונות בנסיבות הנוכחיות".

"כשיורם מרציאנו יצא מהמועדון, הוא בא אליי ונתן לי חיבוק ונשיקה. וזה כל הסיפור", אמרה. "לא ממש ציפיתי לנשיקה. אני לא מתכוונת להגיש תלונה, אני לא מוצאת בזה מעשה מגונה או הטרדה מינית או משהו שיגרום לי להגיש תלונה. אני רוצה לשים סוף לפרשה הזאת".

היא סיפרה כי המשטרה הציגה בפניה סרט שצלמו מצלמות האבטחה של פאב ריו, בהן נראות גם הנשיקות. בראיון קצר שהעניקה היום לגלי צה"ל אמרה א' כי הוא הושפעה ממשפטו של שר המשפטים, לשעבר, חיים רמון שהורשע במעשה מגונה בעקבות תלונתה של ה'. "ראיתי מה עברה ה' ואני לא מתכוונת לעבור דבר דומה. עצם הפרסומים הם עונש בפני עצמו. חבר הכנסת הוא נבחר ציבור ומעשים כאלה צריכים להישפט על ידי הציבור".

עדכון אחרון : 12/3/2007 20:10
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

nrgטורסדילים ונופשונים

nrg shops מבצעי היום

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...
לאייטמים קודמים לאייטמים נוספים
  • פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים