גרור את לוגו מעריב אל סימן הבית שבסרגל הכלים בראש הדפדפן
  1. גרור את לוגו מעריב אל סימן הבית שבסרגל הכלים בראש הדפדפן (ראה תמונה).
  2. בחר "כן" (או Yes) בתיבת הדו-שיח שמופיעה.
  3. זהו, סיימת!

סגור


צעד קטן שלכם, צעד גדול למורשתו של בנג'י

9 חודשים מאז שנפל בלבנון, תקיים ביום ו' משפחתו של רס"ן בנג'י הילמן ז"ל צעדה ברעננה לגיוס כספים, למען הקמת בית לחיילים בודדים שייקרא על שמו

דוידה גינטר | 22/5/2007 11:06 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
לאחר שהגיעה ב-20 ביולי בשורת האיוב למשפחת הילמן ברעננה, וקצין העיר הודיע להם כי בנג'י (26) נהרג בלבנון, פגשו בני המשפחה עוד ועוד חיילים שסיפרו על אחד מעיסוקיו העיקריים של הקצין הנערץ מיחידת אגוז בגולני: לדאוג לחיילים הבודדים. מיד בתום השבעה החל להתגבש הרעיון להקים בעיר בה גדל בנג'י בית חם לחיילים הנזקקים לו, יוזמה שקרמה עור וגידים במשך תשעה חודשים ותגיע ביום שישי השבוע לשיאה: צעדה קהילתית למען גיוס הכספים האחרונים הנדרשים להקמת הבית.

"קרן בנג'י הילמן הוקמה לזכרו, ומטרתה היא לבנות בית חם לחיילים בודדים ולחיילים במצוקה", מספרת לידיה ויצמן, מתנדבת המסייעת בגיוס התקציבים הדרושים להגשמת הפרויקט. "מדובר במקום ברעננה בו יוכלו לגור עד 50 חיילים ולמצוא במקום בית חם עבורם, כשהם בחופשה מהשירות בצבא".

היעד שהציבה הקרן לעצמה עומד על שני מיליון דולר, מהם גויסו עד עתה כמיליון ו-300 מאות אלף, שנתרמו על-ידי קהילות יהודיות בחו"ל ובעיקר מאנגליה – משם עלה בנג'י כשהיה בן ארבע. על מנת להשלים את היתרה ולהקים את הבית שייקרא על שמו של המפקד שנפל, החליטה העמותה על מיזם המוכר בחו"ל וידוע פחות בארץ, המתבסס על צעדה ספורטיבית שעבור כל ק"מ בה - נתרם סכום מסוים.

"כל מי שמשתתף בצעדה צריך לשלם לפחות 100 שקלים", מסבירה ויצמן את השיטה. "הכסף הזה לא חייב לבוא מהכיס הפרטי של אותו אדם שצועד, הוא יכול לפנות למשפחה שלו ולחברים ולבקש לתרום כסף עבור כל ק"מ שהוא צועד. המסלולים המוצעים לצעידה הם בני 3, 5 או 10 ק"מ".

ויצמן מספרת כי לאור העובדה שהשיטה אינה מוכרת לרבים בארץ, הם מוצאים את עצמם מסבירים תכופות במה מדובר, עבור המתעניינים שרוצים לצעוד השבוע. בחו"ל, היא אומרת, זו דווקא דרך ידועה להתרמת כספים. "קוראים לזה 'Sponsored walk', והקטע הוא שכל אחד יכול להשתתף ולהרגיש שהוא עשה משהו".
בנימין (בנג'י) הילמן
דאג להם יום-יום

רס"ן בנימין (בנג'י) הילמן ז"ל נולד ב-1979 בלונדון, עלה בגיל ארבע והתחנך בישראל במערכת החינוך הממלכתי-דתי. בסיום התיכון למד שנה נוספת במכינה הקדם-צבאית בעלי, ומיד אחר כך התגייס ליחידת אגוז בגולני וסיים טירונות כחייל מצטיין. בהמשך יצא לקורס קצינים, ובתפקידו האחרון היה מפקד פלוגה ג' באגוז. ביוני 2006, פחות מחודש לפני שנפל, התחתן עם חברתו מזה שמונה שנים, איילה. ב-20 ביולי, כשהוביל את חייליו לתוך הכפר מרון א-ראס בלבנון ימים ספורים אחרי פרוץ המלחמה, נהרג בהיתקלות עם חמושים מהחיזבאללה.

הקמת הבית לחיילים הבודדים היתה הדרך הטבעית עבור המשפחה לשמר את זכרו של בנג'י. "בזמן השבעה שמענו

הרבה מאוד אנשים שבאים ומספרים על דברים שבנג'י עשה, חלק גדול מהם היו דברים שלא ידעו במשפחה", מספר בן-דודו, שאול רורקה. "לאחר השבעה חיפשנו מה אפשר לעשות כדי להמשיך את הדרך, וכך התגלגל הרעיון לבנות בית לחיילים בודדים, חיילים שבאים מרקע סוציו-אקונומי לא כל-כך גבוה, ולדאוג להם. זו המהות של מה שבנג'י עשה יום-יום".

החברים מגולני סיפרו כי מדובר בפעולות שבנג'י היה עושה מעבר לכך שהיה מפקד בשטח. בן-הדוד שמע מהסיפורים כיצד דאג להם, לחיילים שלו, ובמיוחד לחיילים נזקקים יותר. "כל מי שהיה חסר לו, בנג'י דאג שהוא יהיה כמו כולם", אומר רורקה. "אנחנו רוצים בהקמת 'הבית החם' את אותו דבר".

לתעל את הרגשות הכואבים

במשפחה, שאיבדה את הבן האהוב לפני פחות משנה, מצפים להשתתפות מכובדת בצעדה. "לא נהיה מופתעים אם יגיעו אלף אנשים", הם מספרים, ומתארים כיצד התקבל הרעיון בחיוב על-ידי מכריו של בנג'י. "לא עשינו זאת בחלל ריק, הכל התקדם בשיחה עם אנשים שהיו קרובים לבנג'י", מתאר רורקה. "כולם היו בעד, לכן המשכנו עם זה למרות שזה לא פרויקט פשוט אלא. שאלנו את השאלות וחיפשנו את התשובות המתאימות".

המשפחה עצמה תגיע אף היא ביום שישי הקרוב לצעדה ברעננה. האב יצעד והאם תסייע בהכנות, האח שמעון, גם הוא לוחם בגולני, יאמר כמה מילים לפני ההליכה, ואפילו מפקד היחידה, אלא אם יוקפץ למקום אחר, מתכנן להגיע. לצעדה הקהילתית יצטרפו כמובן גם חיילי אגוז ותלמידי בית הספר אריאל ברעננה, בו למד בנג'י בילדותו.

"זו הדרך של המשפחה לכוון את כל הרגשות והאבל למשהו טוב, לתעל את האנרגיות למשהו חיובי", מסבירה ויצמן. "הם בחרו במטרה זו, בית חם לחיילים בודדים, כי זה מאוד אפיין את בנג'י. זו המורשת שלו".

פרטי הצעדה

המעוניינים לצעוד מוזמנים להגיע ביום שישי הקרוב, ה-25 במאי לפארק רעננה, מול "גם קפה". ניתן להירשם במקום או מראש, באמצעות טופס ההרשמה או באתר http://www.benjihillman.org/

כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

nrgטורסדילים ונופשונים

nrg shops מבצעי היום

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...
לאייטמים קודמים לאייטמים נוספים
  • פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים