גרור את לוגו מעריב אל סימן הבית שבסרגל הכלים בראש הדפדפן
  1. גרור את לוגו מעריב אל סימן הבית שבסרגל הכלים בראש הדפדפן (ראה תמונה).
  2. בחר "כן" (או Yes) בתיבת הדו-שיח שמופיעה.
  3. זהו, סיימת!

סגור


חשד: רב חיפה קיבל טובת הנאה

שלמה שלוש, רב מוכר וידוע בצפון, נחקר באזהרה בחשד שקיבל שוחד עבור זירוז של הליכי גיור

אלי לוי | 21/6/2007 10:07 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
רעידת אדמה בעולם החרדי: הרב הראשי של חיפה, שלמה שלוש, המשמש במשך שנים גם בתפקיד ראש אבות בתי הדין הרבניים בחיפה, נחקר הבוקר תחת אזהרה במשטרה, בחשד למעורבות בפרשת זיוף מסמכי גיור, והעלמת ראיות. על-פי החשד, הרב קיבל טובות הנאה בתמורה לזירוז הליכי גיור ואימוץ ילדים. בנוסף נחקרת הבוקר בתו של הרב, שעל-פי החשד מעורבת גם היא בפרשה.

הרב שלוש, בן 63, הנחשב כאחד הרבנים המקובלים והמשפיעים על הציבור החרדי באזור חיפה הקריות והגליל, הגיע הבוקר לתחנת זבולון שבקרית-חיים מלווה בסנגוריו, עורכי הדין תמי אולמן ושאדי סרוג'י. הרב התייצב בחדר החקירות של היחידה הארצית לחקירות הונאה בתחנת זבולון, בבניין הנמצא בחלקה האחורי של התחנה.

שלוש יתבקש במהלך היום לתת תשובות לחשדות שהועלו נגדו בחודשים האחרונים, בעקבות מידע שהתקבל במשטרה אודות מעורבותו, לכאורה, בפרשייה של זיוף מסמכי גיור. המידע הגיע למשטרה במהלך חקירה סמויה, שעסקה בחשד לעבירות שוחד והונאה בבית הדין הרבני בחיפה, במהלכה נעצרו שני חשודים מרכזיים ונחקרו כמה נוספים.
פדות מרגי, בתו של הרב שלוש, שנחקרה היום גם היא, צילום: אלכס רוזקובסקי
פדות מרגי, בתו של הרב שלוש, שנחקרה היום גם היא, צילום: אלכס רוזקובסקי אלכס רוזקובסקי
האם מישהו תפר תיק?

מדובר בחקירה מסועפת, במהלכה נחקרו קציני משטרה בכירים ואפילו השר לענייני ירושלים, יעקב אדרי (קדימה). במהלך החקירה החל לטפטף באוזני חוקרי המשטרה מידע על חשד למעורבות הרב הראשי שלוש בזירוז הליכי גיור בשני מקרים. תחילה סברו במשטרה כי מישהו מנסה לתפור לרב הראשי והידוע תיק פלילי, בשל נקמנות או סכסוכים פנימיים בקהילה החרדית, אך כעבור בדיקה מעמיקה התברר כי יש מקום לפתוח נגדו בחקירה פלילית. במקביל נבדק אם ישנם מעורבים נוספים בפרשה. בידי המשטרה נמצאים מסמכים הקשורים בפרשה, אך לא ברור האם הם מפלילים את הרב שלוש.

בשבועות האחרונים נפוץ בחיפה גל שמועות בדבר החקירה נגד שלוש. בעוד בציבור החרדי ספרדי התקשו להאמין לשמועות, מנגד דאגו כמה גורמים לחדד את השמועות. במשטרה עמלו על מנת להביא את הרב שלוש לחדר החקירות, בו עברו לא מעט אישי ציבור בשנים האחרונות.

הבעיה העיקרית שהתעוררה

היא מעמדו של הרב שלוש, שבתפקידו כראש אבות בתי הדין והרב הראשי של עיר כה גדולה זוכה למעמד משפטי בדומה לנשיא בית משפט מחוזי או לשר מכהן. המשמעות היא שהמשטרה היתה צריכה לקבל אישור מהיועץ המשפטי לממשלה, כדי לזמנו לחקירה פלילית. עו"ד אולמן אמרה בתגובה לחשדות נגדו: "לא היה ולא נברא, הכל עלילה מרושעת וחסרת בסיס. כיוון שהרב מכבד את המשטרה, הוא ייתן תשובות לחוקרים".

עוד הוסיפה אולמן כי "הרב הגיע, אך לא ברור לו במה הוא חשוד או אם בכלל ייחקר כחשוד או כעד. הוא הגיע כי ביקשו ממנו, ואנחנו מאמינים שהכל ייגמר בלא כלום".

הרב המתין לסנגוריו במשך כעשר דקות בשערי התחנה בתוך רכבו, וכאשר הגיעו הם ליוו אותו פנימה. הוא סירב לענות לשאלות הכתבים.

במהלך  יום החקירה תקיים המשטרה עימות בין הרב לבין אדם שעל פי החשד מעורב אף הוא בפרשה.

עדכון אחרון : 21/6/2007 10:36
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

nrgטורסדילים ונופשונים

nrg shops מבצעי היום

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...
  • עוד ב''יהדות''

לאייטמים קודמים לאייטמים נוספים
  • פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים