גרור את לוגו מעריב אל סימן הבית שבסרגל הכלים בראש הדפדפן
  1. גרור את לוגו מעריב אל סימן הבית שבסרגל הכלים בראש הדפדפן (ראה תמונה).
  2. בחר "כן" (או Yes) בתיבת הדו-שיח שמופיעה.
  3. זהו, סיימת!

סגור


גשם של כוכבים

במצפה-רמון מתכוננים – הלילה ייפלו 400 מטאורים בשעה וייצרו מראה קסום. "יהיה הפנינג מדהים"

גלעד שנהב ושמעון איפרגן | 12/8/2007 7:33 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
עשרות טלסקופים, חניונים ללינת לילה, צימרים, חדרי מלון ואכסניות - כולם מוכנים לחגיגה הגדולה, וימתינו הלילה לאלפי חובבי כוכבים האמורים לפשוט על העיירה מצפה-רמון לכבוד גשם מטאורים נדיר.

אירוע כזה קורה רק פעם בכמה שנים, והפעם צפויים 4,000 חובבי כוכבים לפשוט על העיירה מצפה-רמון, שממנה תהיה תצפית אופטימלית על 400 המטאורים שייפלו בכל שעה. רבים כבר הזמינו מקומות לינה בעיירה. אחרים, שנותרו בלי חדרים, הסתפקו בלינה בשקי שינה ובאוהלים על מצוקים באזור המכתש.

בבית ספר שדה מצפה-רמון החליטו לתת ערך מוסף לחווית הצפייה בכוכבים הנופלים, ולקיים הפנינג בשם "מסע בין כוכבים". במסגרת ההפנינג יוכלו חובבי המטאורים להיכנס למצפה הכוכבים ביישוב, לקבל סיור מודרך, לשמוע הרצאות על גרמי השמים השונים, וכן לערוך תצפיות בטלסקופים משוכללים.

"זה יהיה הפנינג מדהים", אומר מנהל בית הספר יובל בן-דור, והוסיף כי מרבית הפעילויות יהיו ללא תשלום. כדי להפיק את המירב מחוויית הצפייה ממליצים בחברה להגנת הטבע לאלפי הבאים להצטייד בבגדים חמים, מזרונים, שמיכות, כיסאות נוח ופנסים.
כיצד זה נראה?

למי שרוצה לבקש כמה משאלות, מומלץ להתבונן הלילה לשמים. מטר המטאורים המרשים יגיע לשיאו לאחר חצות, ויימשך עד לזריחה. את המטר אפשר לראות גם בלי טלסקופ או משקפת. רצוי לצאת לטבע, ולהתרחק מתאורה מלאכותית, שעלולה לפגוע ביכולת לצפות במחזה המרשים.

המטאורים הם למעשה חלקיקי אבק המקיפים את השמש. מדי שנה, כאשר כדור

הארץ חותך את מסלולם, חלק מהם נלכדים על-ידי כוח הכבידה של כדור הארץ. מהירות כניסתם לאטמוספירה היא כ-70 קילומטר בשנייה, והם נשרפים כליל בגובה של כמה עשרות קילומטרים.

אנחנו רואים מהקרקע אור שנפלט כאשר חלקיק האבק מתאדה. למעשה ניתן לראות מטאורים בכל לילה, אולם כאשר מדובר במספר קטן מהם, קשה להבחין בכך.

כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

nrgטורסדילים ונופשונים

nrg shops מבצעי היום

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...
לאייטמים קודמים לאייטמים נוספים
  • פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים