גרור את לוגו מעריב אל סימן הבית שבסרגל הכלים בראש הדפדפן
  1. גרור את לוגו מעריב אל סימן הבית שבסרגל הכלים בראש הדפדפן (ראה תמונה).
  2. בחר "כן" (או Yes) בתיבת הדו-שיח שמופיעה.
  3. זהו, סיימת!

סגור


בנק פלשתין, סניף רהט

אחרי שהבנקים הישראליים סירבו לפתוח סניף ברהט, מצא ראש העיר פתרון יצירתי: הוא פנה לבנק פלשתין ברמאללה, שבוחן את האפשרות לפתיחת סניף בארץ

אורי בינדר | 11/3/2008 7:52 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
לרשות 52 אלף התושבים של העיר הבדואית רהט עומד במשך שנים רק סניף בנק אחד. לאור הגידול באוכלוסיית המקום, ניסה ראש העיר טאלל אל-קרינאוי לפנות לבנקים ישראליים נוספים, אך נדחה פעם אחר פעם. סירובם של הבנקים מישראל פותח כעת את הדלת עבור בנק פלשתין, שבודק את האפשרות לפתיחת סניף ישראלי ראשון במקום.

אל-קרינאוי סיפר כי במשך זמן רב הוא נמצא במגעים עם כל הבנקים במדינה, אך אלה השיבו את פניו ריקם. "פניתי לכל הבנקים, לשר האוצר, לנגיד, ליו"ר ועדת הכלכלה גלעד ארדן ולחברות הכנסת עמירה דותן וקולט אביטל", הוא סיפר בתסכול. "ברהט יש 52 אלף תושבים, ורק סניף בנק אחד של מרכנתיל דיסקונט, הפועל במקום כבר 26 שנה. מתפתחת פה כלכלה ואנו מבקשים עוד סניף בנק שייתן שירותים פיננסיים לתושבים".

אל-קרינאוי פנה לצמרת בנק הפועלים, אך גם ממכתבו למנכ"ל צבי זיו לא הגיעה הישועה, וגם מבנק לאומי טרם התקבלה תשובה. "קיבלתי תשובה מ'בנק ערבי ישראלי' שהם יבחנו את הפנייה שלי, אך יש להם קשיים מבחינה לוגיסטית", מספר אל-קרינאוי.

חברות הכנסת אביטל ודותן פנו ליו"ר ועדת הכלכלה ארדן וביקשו כי הוועדה תתייחס לסירובם של מרבית הבנקים לפתוח סניפים ביישובים הבדואיים המוכרים, ואל-קרינאוי אף פנה לרשות ההגבלים העסקיים בטענה כי לא ייתכן שלבנק מרכנתיל דיסקונט תהיה בלעדיות בעיר. אך התשובה שקיבל מראש צוות המחלקה המשפטית הייתה שאין במכתב כדי להצדיק חקירה בנושא.
העיר הבדואית רהט. צילום ארכיון: דודו גרינשפן
העיר הבדואית רהט. צילום ארכיון: דודו גרינשפן דודו גרינשפן
"בנק פלשתין יוזיל את העלויות"

וכך, לאחר שורה של התכתבויות עקרות עם הבנקים הישראליים והגורמים הכלכליים, הבין אל-קרינאוי כי לא נותר לו אלא לפנות לבנק הפלשתיני. "חיפשתי פתרונות", אמר אתמול. "ניצלתי את הקשרים שלי ופניתי לבנק פלשתין ברמאללה, והתברר לי שיו"ר הבנק האשם אשעואה המכיר משפחות רבות ברהט, גילה נכונות ללכת לקראתנו ולפתוח סניף בעיר".

לדבריו, היום בצהריים צפוי אשעואה להגיע לעיר הבדואית הגדולה כדי לבדוק מקרוב את האפשרות לפתיחת סניף פלשתיני ראשון בישראל. "אני מקווה שבנק ישראל לא ימנע ממני לפתוח סניף של בנק פלשתין ברהט, ואולי זה יביא לפתיחת סניפים נוספים שלהם", אומר אל-קרינאוי.

"הרווחים של הבנקים בישראל על חשבון הציבור אינם קטנים, ובנק פלשתין יוזיל את העלויות לאזרח ויתרום לפיתוח הכלכלה".

מבנק הפועלים נמסר בתגובה: "יש לא מעט יישובים בישראל, כמו מצפה רמון לדוגמה, שבהם בנק הפועלים הוא היחיד המפעיל סניף בנק, אבל אין להסיק מכך שבנק הפועלים מחויב לפתוח סניף בכל עיר או יישוב אחר. הבנק מחליט על פתיחת סניפים בתהליך מוסדר, המתחיל ברמת האזור, באמצעות צוותי עבודה שבוחנים התפתחויות של מקומות מגורים חדשים, אזורי תעשייה חדשים, והשירותים הבנקאיים הניתנים באזור". מבנק לאומי נמסר בתגובה: "אנו בוחנים את הנושא מבחינה כלכלית".

כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

nrgטורסדילים ונופשונים

nrg shops מבצעי היום

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...
לאייטמים קודמים לאייטמים נוספים
  • פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים