גרור את לוגו מעריב אל סימן הבית שבסרגל הכלים בראש הדפדפן
  1. גרור את לוגו מעריב אל סימן הבית שבסרגל הכלים בראש הדפדפן (ראה תמונה).
  2. בחר "כן" (או Yes) בתיבת הדו-שיח שמופיעה.
  3. זהו, סיימת!

סגור


מזדהים עם המדינה: המסגד נצבע כחול-לבן

בכפר א-טייבה שליד הגלבוע לא מחרימים את חגיגות ה-60 למדינת ישראל כמו רוב הציבור הערבי. במחווה יוצאת דופן צבעו את המסגד בצבעיו של דגל הלאום

דודו בזק | 7/4/2008 7:43 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
על אף שהציבור הערבי בישראל הודיע כי יחרים את חגיגות ה-60 למדינה ועל אף שבתודעה הישראלית נתפסים לא פעם המסגדים המוסלמים כמקור להסתה, נראה שהמצב בכפר א-טייבה שונה. לרגל 60 שנה להקמת המדינה צבעו התושבים את כיפת המסגד בצבעי דגל ישראל, כחול ולבן, הכל לקידום הדו-קיום.

בזמנים בהם היחסים בין היהודים והערבים בגליל בפרט ובארץ בכלל מתוחים, בכפר א-טייבה הסמוך לגלבוע עושים דו קיום. בא-טייבה לא רק מדברים בסיסמאות על דו-קיום או מארחים לחומוס, צ'יפס וסלט את השכנים מקיבוצי ומושבי הסביבה. במחווה למדינה, החליטו לצבוע את כיפת המסגד שבמרכז הכפר בצבעי הלאום, כחול ולבן.

ראש הכפר הישאם זועבי מסביר את המהלך הלא שגרתי: "אנחנו אזרחי מדינת ישראל. הדת אצלנו מעודדת אהבה וקרבה בין עמים. יהודים, מוסלמים, כולנו בני דודים, לא? החלטנו לצבוע את כיפת המסגד, המקום הכי חשוב לנו, הכי יקר והכי קדוש בצבעי הלאום. כולנו אזרחי המדינה. מבחינתנו פה אין הבדל בין יהודי למוסלמי או נוצרי".
"אם זה מה שיגרום לקירוב – הלוואי"

א-טייבה הוא כפר השוכן בלב המועצה האזורית גלבוע וסמוך למושב מולדת. בכפר השליו והוותיק מתגוררים כ-2,000 תושבים, רובם ככולם מחמולת זועבי, הגדולה בישראל. במרכז הכפר עומד כבר עשרות שנים המסגד, וכאמור, לאחרונה הוחלט לצבוע את כיפתו.

מכובדי הכפר אינם חוששים מעוינות או מביקורת במגזר לנוכח המהלך. ראש הכפר, הישאם זועבי, אמר אתמול: "המטרה היא טהורה, דו-קיום.

יהודי שנכנס לפה לא צריך להרגיש שהמקום עוין, אלא כמו בבית". תושב הכפר אחמד זועבי: "אצלנו בוחרים בשלום. לא משנה הצבע, העיקר מה שבלב. כחול ולבן? שחור ואדום? אם זה מה שיגרום לקירוב - הלוואי".

במועצה האזורית גלבוע מברכים על המהלך. דני עטר, ראש המועצה אמר: "אצלנו לא רק מדברים על דו-קיום אלא עושים דו-קיום, ואין דוגמה יפה, מרגשת ומוחשית כמו זו".

כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

nrgטורסדילים ונופשונים

nrg shops מבצעי היום

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...
לאייטמים קודמים לאייטמים נוספים
  • פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים