גרור את לוגו מעריב אל סימן הבית שבסרגל הכלים בראש הדפדפן
  1. גרור את לוגו מעריב אל סימן הבית שבסרגל הכלים בראש הדפדפן (ראה תמונה).
  2. בחר "כן" (או Yes) בתיבת הדו-שיח שמופיעה.
  3. זהו, סיימת!

סגור


תלמיד ישיבה מיצהר שיגר קסאם לכיוון כפר ערבי

מעריב חושף כי התלמיד בנה רקטה מאולתרת וניסה לשגר אותה לכיוון כפר ערבי בשומרון. היא התפוצצה בשטח פתוח ואיש לא נפגע. השב"כ החל לחקור

רועי שרון | 20/6/2008 8:37 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
פרשה חסרת תקדים מסעירה בימים אלה את היישוב יצהר שבשומרון: תלמיד בישיבת "עוד יוסף חי" המזוהה עם הימין הקיצוני בנה טיל קסאם מאולתר ושיגר אותו מגבעה הסמוכה ליישוב לעבר כפר פלסטיני – ורק במזל לא פגע באיש.

חברי החוליה המשגרת שהחליטו יחדיו לשגר את הקסאם ניסו לטשטש את המעשה, וכמה דקות לפני השיגור הודיעו לגורמים ביישוב כי בקרוב ייערך "ניסוי כלים" ויישמע פיצוץ. חברי החוליה ציינו, כי מדובר בפיצוץ מבוקר ויש להתעלם ממנו. הטיל, שכלל מתקן שיגור, צינור וחומר נפץ, נחת בשטח חקלאי בין יצהר לבין הכפר הפלשתיני והתפוצץ, מטרים ספורים מחסיד ברסלב שעסק בתפילה במקום.

לאחר הפיצוץ, שיצר רעש שנשמע היטב ברחבי הגזרה, הוקפצו לזירה כוחות צבא רבים. החשש היה כי מדובר באירוע טרור, אולם מבדיקה ראשונית התברר כי הירי התבצע מכיוון היישוב, ולא מהשטח הפלשתיני. מהרגע שבו הבינו בפיקוד מרכז כי מדובר בירי שהתבצע על ידי יהודים, עברה חקירת האירוע לשירות הביטחון הכללי וליחידה המרכזית של מחוז ש"י במשטרה.

על פי החשד, את הידע ליצירת הטיל רכש התלמיד, שטרם נעצר, באינטרנט. כעת חוקרים מי סיפק את חומר הנפץ ומיהם השותפים הנוספים שלקחו חלק בשיגור.

ראשי הישיבה, שהבינו מיד כי מדובר בחציית קווים והדיחו מיד את התלמיד שאחראי לאירוע. גם ביישוב עצמו, שם מכנים בימים אלה את האירוע "פרשת הטיל‭,"‬ מתנערים בנחרצות מהאחראים לכך. ישיבת "עוד יוסף חי" מזוהה עם הימין הקיצוני, ותלמידים רבים הלומדים בה היו בין 20 המורחקים על ידי השב"כ משטחי יהודה ושומרון לפני כשנה וחצי. נשיא הישיבה הוא יצחק גינזבורג, מחבר הספר העוסק בשבחו של ברוך גולדשטיין.
"מסתייגים לחלוטין"

בימים האחרונים העביר השב"כ למשטרה מידע מודיעיני, שעשוי להצביע על כמה חשודים בפרשה, וביקש ממשטרת מרחב שומרון לבצע מעצרים וחיפושים. אתמול בבוקר הגיעו עשרות שוטרים לישיבה ביצהר, ביצעו חיפושים והחרימו מחשבים. החיפושים לא העלו דבר. בנוסף, עיכבו השוטרים את הרב איציק שפירא

וכן שניים נוספים. השלושה הועברו לחקירת שב"כ שנערכה בבסיס הצבאי הסמוך.

 בתום החקירה שארכה כשלוש שעות שוחררו השלושה. שלושת המעוכבים אינם חשודים במעורבות בפרשה, ונחקרו במטרה לגבות מידע שיסייע בחקירת האירוע.

גורם מרכזי ביישוב אמר בתגובה: "בשונה מהאירועים סביב הריסת הקרוואן, הרי שבפרשת הטיל, היישוב מסתייג לחלוטין מההתנהלות של תלמידי הישיבה. היישוב תולה בהנהלת הישיבה אחריות מלאה למעשי תלמידיה ומסרב לגבות את הישיבה בפרשה זו‭."‬

כוחות הביטחון מתייחסים לעניין בחומרה רבה, מאחר שזהו אירוע ראשון מסוגו שבו מתבצע ירי מנשק תלול מסלול על ידי אנשי ימין. ממחוז ש"י של המשטרה מסרו כי "האירוע עדיין בחקירה‭."‬ בשב"כ סירבו להתייחס לפרשה.

כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

nrgטורסדילים ונופשונים

nrg shops מבצעי היום

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...
לאייטמים קודמים לאייטמים נוספים
  • פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים