מבצע ארצי לעידוד עיקור וסירוס כלבים

משרדי החקלאות והגנת הסביבה הקצו למבצע שני מליון שקל, במסגרתו יזכו בעלי הכלבים בהנחה משמעותית לעיקור וסירוס כלביהם

nrg מעריב | 15/9/2008 16:07 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
שני מיליון שקל הוקצו על ידי משרד החלקאות והמשרד להגנת הסביבה לעידוד עיקור וסירוס כלבים. שר החקלאות, שלום שמחון, והשר להגנת הסביבה, גדעון עזרא, הכריזו היום (ב') על פתיחת מבצע ארצי, שנועד לשפר את חייהם של כלל אוכלוסיית הכלבים בישראל.
 
גדעון עזרא ושלום שמחון בכלביית צער בע''ח
גדעון עזרא ושלום שמחון בכלביית צער בע''ח צילום: משרד החקלאות

לרגל פתיחת המבצע ביקרו השרים בכלביים אגודת אגודת צער בעלי חיים בתל אביב. המבצע מתקיים זו השנה השנייה. בשנה שעברה עוקרו וסורסו במסגרת המבצע עשרת אלפים כלבים.

המבצע יאפשר לבעלי כלבים לעקר או לסרס את כלביהם בהנחה ניכרת. שלא במסגרת המבצע עלות ניתוח עיקור ממוצע עומדת על 750 שקל ועלות ניתוח סירוס על 550 שקל.

ואילו, במהלך תקופת המבצע עלות ניתוח עיקור עבור כלבות בוגרות מעל גיל שנה וחצי יעלה  450 שקל, ועבור כלבות צעירות מתחת לגיל שנה וחצי 550 שקל ובעלי כלבים זכרים ישלמו עבור ניתוח סירוס 450 שקל.

כמו כן, יכלול המבצע תשדירי רדיו שהוקלטו על ידי השחקנית אורנה בנאי העוסקים בחשיבות הפעולות הללו.  את מסרי ההסברה
ועקרונות המבצע גיבש צוות בהובלת ד"ר דגנית בן דב הממונה על צער בעלי חיים במשרד החקלאות. הנחת היסוד שהובילה את הצוות היה סקר שקבע כי  80% מבעלי הכלבים מודע לכך כי גורי כלבים מומתים בכלביות או נזנחים ברחובות, ועדיין רבים מעדיפים שלא לעקר ולסרס את כלבם וכלבתם. לעומת זאת רבים חוששים מתופעות לוואי וכן טוענים שהעיקור אינו מוסרי או אינו טבעי.

על פי נתונים רשמיים כ 50 אלף כלבים ננטשים מדי שנה. על פי אומדן לא רשמי מדובר ב 100 אלף כלבים. רובם מוצאים את מותם, ברחובות או באופו יזום בכלביות השונות. "העיקור והסירוס הם הדרך הנכונה וההומאנית להפסקת מעגל הקסמים הנמשך שנים של מאות אלפי המלטות ומאות אלפי המתות" אמרו השרים עזרא ושמחון שיזמו את המבצע במטרה לצמצם את מספר המלטות הגורים ולמנוע סבל רב מעשרות אלפי הכלבים חסרי הבית.   

כ- 200 רופאים וטרינרים מכל רחבי הארץ, משתתפים השנה במבצע. את פרטי המבצע ואת רשימת הווטרינרים המשתתפים בו אפשר למצוא באתר משרד החקלאות ובאתר המשרד להגנת הסביבה.


כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

עוד ב''סביבה''

פייסבוק

מדורים

  

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים