תושבי יפו זועמים: מי ריסס כתובות נאצה?

על רקע העימותים האלימים בעכו, גילו אתמול תושבים ערבים ביפו כתובות נאצה מרוססות על קירות בעיר

איתמר ענברי | 16/10/2008 13:09 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
זמן קצר לאחר האירועים האלימים בעכו הזהירו במשטרה מפני אפשרות של התלקחות גם בערים מעורבות נוספות. כעת נראה כי חששות המשטרה לא היו בלתי מבוססות: תושבים ביפו מדווחים כי מצאו אתמול (ד') כתובות נאצה בגנות הערבים במקומות שונים בשדרות ירושלים בעיר.
כתובת נאצה ביפו.
כתובת נאצה ביפו. צילום: שחאדה אבו שחאדה

סאמי אבו-שחאדה, מועמד מספר 2 ברשימת יאפא למועצת העיר תל-אביב-יפו, סיפר כי הכתובות שנמצאו כללו את הביטויים "מוות לערבים" ו"ערבים בני זונות". אבו-שחאדה ופעילים נוספים מיהרו לדווח למשטרה על הכתובות, וכעבור זמן קצר הן נמחקו.

אבו-שחאדה ופעילים נוספים במפלגתו החלו במהרה בניסיונות למנוע התלקחות ביפו והרגיעו את הרוחות בקרב תושבי יפו הערבים. בשיחה עם nrg מעריב אמר הבוקר אבו-שחאדה כי הוא מעריך שמאחורי הכתובות עומדים פעילים של הימין הקיצוני השואפים להסלים את האווירה בעיר. לטענתו, בכך מבקשים הקיצוניים להשיג רווחים פוליטיים.

"זה קורה בתקופה של בחירות וייתכן שהימין הקיצוני רוצה לחגוג ורוצה להשתמש בסיסמאות גזעניות להסתה נגד הערבים על מנת להרוויח קולות בדרך מאד מסוכנת שיכולה להוביל למקומות שלא רצויים לאף אחד", דברי אבו-שחאדה.
"תהליך שמסית את החברה הישראלית ימינה"

אבו-שחאדה הוסיף ואמר כי הוא אינו פוסל על הסף את האפשרות שאכן מדובר בניסיון לחקות את אירועי עכו ולהצית מהומות גם ביפו. "אני מקשר את זה לכל גל הגזענות שפוקד את החברה הישראלית", אמר.

"עכו ללא ספק השפיעה בעניין הזה, אבל הגזענות לא קשורה רק בעכו אלא בתהליך שעוברת החברה הישראלית מאז האינתיפאדה הראשונה שמסית את כל החברה לימין הקיצוני", לדבריו. "לכן זה גם לא מקרי שמפלגה כמו ישראל ביתנו,

בהנהגת הגזען אביגדור ליברמן, תקבל 10% מקולות הבוחרים במדינה".

אבו-שחאדה סיכם ואמר כי הכתובות עלולות היו לגרום להסלמה במצב באופן קיצוני. "המצב ביפו מאד טעון בעיקר בגלל שתי התפתחויות חשובות בתקופה האחרונה: מצוקת הדיור שחונקת את כל האוכלוסייה החלשה ביפו תחת הכסות של השוק החופשי וכניסת אוכלוסייה דתית-לאומית בהנהגת האיחוד הלאומי לערים המעורבות ולאחרונה גם ליפו", אמר אבו-שחאדה.

כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים