בקרוב: זיהוי ביומטרי על תעודת הזהות והדרכון

ברוב של 18 תומכים ומתנגד אחד אישרה הכנסת בקריאה ראשונה הצעת חוק להקמת מאגר שיאפשר לסייע במאבק בזיופי תעודות זהות ודרכונים

אריק בנדר | 29/10/2008 16:50 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר

אושר בקריאה ראשונה: תעודות הזהות, הדרכונים ותעודות מעבר נוספות יישאו אמצעי זיהוי פיזיולוגיים ייחודיים שיקשו על זיופים. על פי הצעת החוק, בעתיד יונפקו התעודות בצירוף מאפייני זיהוי ביומטרי, כמו תווי פנים וטביעת אצבעות. שר הפנים, מאיר שטרית (קדימה) שהציג היום (ד') את החוק במליאה, אמר כי טובת המדינה מחייבת לאשר את הצעת החוק עוד לפני יציאת הכנסת לפגרת הבחירות. 

שטרית ציין כי בשנתיים האחרונות נגנבו כ-150 אלף תעודות זהות. עוד ציין כי ארצות הברית דורשת מישראל לעבור לשיטה של תעודות ביומטריות כתנאי להסכמה לפטור את האזרחים

מקבלת ויזה. מטרתו של החוק להתמודד עם מקרים של גניבת זהות וזיופים.

הצעת החוק, שאושרה ברוב של 18 תומכים לעומת מתנגד אחד, מסדירה את הסמכות של הרשויות לדרוש מהאזרחים אמצעים שיאפשרו את זיהויים הביומטרי, לצורך הפקת המסמכים ויצירת מאגר שינוהל על ידי רשות שתוקם לצורך כך במשרד הפנים.

לפי החוק, יוכלו משטרת ישראל ורשויות הביטחון להשתמש במידע שיאסף לצורך זיהוי תושבים, חקירת פשעים, סיכול פיגועים וזיהוי נפגעים וחללים. החוק מסדיר באופן מחמיר את נושא הגישה למאגרי המידע, שכן מדובר במידע רגיש שמאפשר חדירה לפרטיות.

כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

עוד ב''פוליטי/מדיני''

פייסבוק

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים