ח"כ חסון פורש מישראל ביתנו ומצטרף ללבני

ישראל חסון עוזב את מפלגתו של ליברמן ובפגישה עם לבני יודיע על הצטרפותו לקדימה. מקורביו: דבריו של ליברמן על מצרים גרמו לו לעזוב

מרב דוד ואריק בנדר | 6/11/2008 9:49 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
בקדימה ממשיכים לצרף שחקני חיזוק, והפעם מצדה הימני של המפה הפוליטית: ח"כ ישראל חסון, מספר שתיים ברשימת ישראל ביתנו יודיע הבוקר (ה') בפגישה עם ציפי לבני, על פרישתו ממפלגתו של אביגדור ליברמן ועל הצטרפותו לקדימה.
ישראל חסון.
ישראל חסון. צילום: אלכס רוזקובסקי


מקורביו של חסון הסבירו כי הגיע למסקנה שעליו לעזוב את ישראל ביתנו בעקבות האמירות התוקפניות של יו"ר המפלגה כלפי נשיא מצרים חוסני מובארק.

בנאום שנשא ליברמן בישיבת הכנסת המיוחדת לציון שבע שנים להירצחו של השר רחבעם זאבי, הוא קרא לנשיא מצרים לבוא לישראל או ללכת לכל הרוחות. לדברי מקורביו של ישראל חסון, האמירות האלו "הורידו לחסון את האסימון".

ליברמן קיבל הבוקר את הבשורה בעודו שוהה בפריז, לאחר שח"כ חסון התקשר אליו והודיע לו על החלטתו לעבור לקדימה. מקורביו של חסון מסרו כי הוא מנסה לתפוס את ליברמן כבר מאמש, אבל רק הבוקר הצליח ליצור איתו קשר ולהודיע לו על ההחלטה.

ח"כ חסון הסביר את המהלך ואמר שברצונו למצוא מסגרת בה יוכל להיות "מעורב אמיתי בקבלת ההחלטות ובעיצוב המדיניות". לדבריו, "כשם שמוטלת החובה מעת לעת על הבוחר להחליט מהי הדרך שנראית לו נכונה, כך חובה זו מוטלת גם על הנבחר". 
ממשיכים לרענן את השורות

חסון יתמודד במסגרת הפריימריז הקרובים בקדימה, לאחר שהיה מחבריה היותר מתונים של ישראל ביתנו. בסביבתו אף טוענים כי הוא עובר כעת לסביבתו הטבעית.

בעקבות ההודעה על פרישתו של חסון איחלו לו בישראל ביתנו הצלחה רבה. "רצונו של אדם כבודו,

ואנו מאחלים לו הצלחה רבה בהמשך דרכו", נמסר בהודעת המפלגה.

מעברו של חסון מתווסף לשורה של אישי ציבור ודמויות פוליטיות שהצטרפו לקדימה ולליכוד בתקופה האחרונה, בהם פנים חדשות בפוליטיקה ופנים חדשות ישנות.

השבוע הודיע בני בגין על חזרתו לליכוד. קדמה לכך הודעתם של דוברי צה"ל לשעבר נחמן שי שהצטרף לקדימה ומירי רגב שהצטרפה לליכוד. ח"כ אפי איתם החליט גם הוא השבוע על פרישה מהמפד"ל והביע נכונות להצטרף לליכוד.

כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

עוד ב''פוליטי/מדיני''

פייסבוק

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים