יובל רבין על פגישתו עם נתניהו: "המציאות שונה"

בעוד ההכנות לעצרת הזיכרון לציון 13 שנה לרצח יצחק רבין ז"ל נשלמות בכיכר רבין בת"א, התייחס בנו יובל לדיווחים על תמיכתו לכאורה בבנימין נתניהו. "אני לא מוכן לחיות רק את העבר - אלא גם את ההווה והעתיד", אמר לערוץ 2. "המציאות השתנתה, תראו מי עומד היום לבחירות"

nrg מעריב | 8/11/2008 18:15 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
שעות ספורות לפני פתיחת העצרת השנתית ה-13 במספר לזכרו של ראש הממשלה, יצחק רבין ז"ל, מתייחס בנו, יובל רבין, לדיווחים על תמיכתו, לכאורה, בח"כ בנימין נתניהו לראשות הממשלה. "אני לא מוכן לחיות רק את העבר - אלא גם את הווה והעתיד", אמר בראיון לערוץ 2. "המציאות השתנתה, תסתכלו מי עומד היום לבחירות".
 
יובל רבין.
יובל רבין. צילום: ראובן קסטרו

בראיון לתוכנית פגוש את העיתונות בערוץ 2 הוסיף רבין הבן ואמר: "אני לא מוכן לחיות רק את העבר, צריך גם להביט לעתיד. אנו הולכים לבחירות מיותרות לחלוטין, שרק בגלל אווירה של ציד מכשפות כלפי אולמרט מתקיימות. יש פה ראש ממשלה מתפקד, ובנסיבות אלה ארצה לראות מי הם המועמדים שאני חושב שימשיכו את הדרך כפי שצריכה להיות".

אף על פי כן, הוא הבהיר כי נתניהו "הוא עדיין האיש מהמרפסת". לדבריו, "אני יכול להבין למה זה מרגיז, אך לא נוכל לחיות רק את העבר. בהמשך הודה כי "נתניהו הוא ההיפך המוחלט ממורשת רבין", והוסיף: "אני לא פוסל ולא תומך באף אחד . גם אצל לבני אפשר למצוא אין סוף התבטאויות על אבי ועל הסכמי אוסלו".
"שיגאל עמיר ייעלם מהתקשורת"

בהמשך התייחס רבין הבן לאירועים האחרונים שסבבו את רוצח אביו, יגאל עמיר, בתקשורת. "אני לא הייתי רוצה לשמוע ראיון עם יגאל עמיר, הייתי רוצה לראותו נעלם מהזירה התקשורתית", הבהיר. בנוסף הזהיר כי אסור להניח שרצח פוליטי נוסף לא יקרה שוב. "אני חושב זה קרה פעם אחת ואין לנו את הלוקסוס להניח שזה לא יקרה שנית", אמר. על האזהרות מפני רצח נוסף אמר: "אני קורא לכל המנהיגות לתת ביטוי נחרץ ברור וחד שתעצור את אותו מבצע בפוטנציה כבר עכשיו בתחילת דרכו".
  
הערב (שבת) תתקיים העצרת בכיכר רבין בתל אביב תחת הסיסמה "חוזרים לכיכר. לזכור יחד. לשמור על התקווה". בטקס ישתתפו נשיא המדינה שמעון

פרס, שרת החוץ ציפי לבני, שר הביטחון אהוד ברק, יו"ר הכנסת דליה איציק וראש עיריית תל אביב רון חולדאי. את העצרת ינחה אלכס אנסקי, והופיעו בה בהתנדבות נינט טייב, קורין אלאל, קרן פלס, רן דנקנר ועילי בוטנר, אפרת גוש, מיטל טרבלסי, מירי אלוני, עובדיה חממה ועוד.

אורח נוסף בעצרת הוא ג'יימס הופה, מקורבו של הנשיא הנבחר של ארצות הברית ברק אובמה, שינאם בשמו. הופה הוא נשיא "הטימסטרס" ‭,(Teamsters)‬ איגוד העובדים הגדול בארצות הברית, שמייצג ‭1.4‬ מיליון עובדים אמריקנים בתחום התחבורה. הוא נחשב לחברו האישי של אובמה, ובמהלך מערכת הבחירות פעל רבות לקידומו.

כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

עוד ב''פוליטי/מדיני''

פייסבוק

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים