פרס מפעל חיים ליבין, לפיד ובן ישי

כנס העיתונות באילת: הפרס הוגש לשלושה, שולמית לפיד לקחה אותו בשם בעלה טומי ז"ל

לי-אור אברבך | 30/11/2008 23:00 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
פרס מפעל חיים הוענק הערב בכנס אילת לשלושה עיתונאים בכירים. מר טלוויזיה, חיים יבין, כתב ידיעות אחרונות הוותיק, רון בן ישי והשר לשעבר ואיש מעריב המנוח, יוסף טומי לפיד. "לקבל פרס מאנשים שממונים על כך זו שמחה גדולה מאוד אבל לקבל פרס מעמיתים למקצוע זה דבר שהוא מעל ומעבר", אמר יבין, "אני מרגיש שזה נותן לי עידוד".
 
טומי לפיד וחיים יבין
טומי לפיד וחיים יבין צילום ארכיון: יוסי זמיר, סקופ 80

יבין המשיך ואמר, "אנחנו נמצאים בתקופה קשה מאוד במקצוע שלי, של הטלוויזיה. אנחנו נמצאים בתקופה של בובליל ושל מסחור של הברנז'ה הזו. כשכולנו עבדים להון ולשלטון אנחנו צריכים לשאול שאלות נוקבות – כמה אנחנו יכולים לחזור לאתיקה הבסיסית של המקצוע שלנו, כמה אנחנו יכולים לומר את האמת?".

בסוף דבריו, התייחס יבין שקיבל את הפרס מידי מנכל אגודת העיתונאים, יוסי בר-מוחא, לסדרה שהכין על ערביי ישראל, "תעודה כחולה". "הכי מדאיג אותי", אמר יבין, "היה באז חלף באז על ראשנו ואנחנו ממשיכים לחיות בתוך הבועה. זה לא טוב חברים, אנחנו צריכים להתעורר ולעשות משהו".

בדברים שנשא רון בן ישי, הוא אמר, "כזה

טריפ לאגו לא היה. המונח מפעל חיים זה מושג כבד מדי בשבילי. הוא מדבר על חתירה לאיזה יעד ובכן במובן הזה פרס מפעל חיים לי לא מגיע. אני צריך להגיד תודה שניתנה לי האפשרות לעסוק כל חיי הבוגרים במקצוע שלולא התפרנסתי ממנו הייתי בוחר בו כתחביב. אני רוצה להודות למו"לים ולעורכים שלי שלקחו את האחריות".

 
רון בן ישי
רון בן ישי רובי קסטרו
בן ישי ציין דווקא כישלון בקריירה שלו, אי ההצלחה בהצלת עיתון דבר. "ניסיתי, אבל אי אפשר היה להנשים חולה שהולך למות", אמר. את דבריו סיים באומרו, "אני רוצה להעביר מסר לדור ההמשך – לא כדי לקחת ברצינות רבה מדי את האמרה שהעיתונות היא כלב השמירה של הדמוקרטיה". לדבריו, "אנחנו ממלאים תפקיד שוב אך לא צריך לנשוך בחמת זעם של כלב זועם כדי להגשים את יעודנו".

שולמית לפיד שקיבלה את הפרס בשם יוסף טומי לפיד ז"ל, הסתפקה במילים תודה רבה.

כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

עוד ב''תקשורת''

כותרות קודמות
כותרות נוספות

פייסבוק

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים