שלום עכשיו יפצו מתנחלים ב-20 אלף ש'

בדוח שפרסמה התנועה נטען כי יישוב ביו"ש יושב על אדמות פלסטינים, על אף שהשטח שייך לקרן לגאולת קרקע. ביהמ"ש קבע: התנועה תשלם פיצויים

רועי שרון | 14/12/2008 15:44 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר

תנועת השמאל שלום עכשיו תתנצל בפני מתנחלים ותשלם להם פיצוי על סך 20 אלף שקלים, כך קבע בית משפט השלום בירושלים. הפסיקה הגיעה בעקבות פרסום דוח של תנועת שלום עכשיו, בו נטען כי הקרקע בה שוכן היישוב רבבה ביהודה ושומרון הינה ברובה אדמה פלסטינית, על אף שהשטח שייך לקרן לגאולת קרקע.

הסיפור החל לפני כשנתיים, אז פרסמה תנועת שלום עכשיו דוח שנקרא "עבירה גוררת עבירה", ובו נטען כי אדמות רבות של יישובים יהודיים ביהודה ושומרון הינן בבעלות פלסטינית. בין היתר נטען בדוח כי היישוב רבבה יושב על אדמות שלמעלה מ-70% מהן שייכות לפלסטינים.

בתגובה לפרסום, פנתה הקרן לגאולת קרקע באמצעות עורך הדיר דורון ניר צבי לשלום עכשיו, ודרשה את התנצלותה על הפרסום, בטענה כי הזכויות על היישוב רבבה הן בבעלות פרטית שלה. התנועה סירבה להתנצל, ובתגובה הגישה הקרן תביעה לבית המשפט נגד התנועה ונגד שניים מאנשיה, חגית עפרן ודרור אטקס.

"צריך לשים קץ לשקרים של ארגוני השמאל"

במהלך הדיונים הגיעו הצדדים להסכמה שקיבלה תוקף של פסק דין, לפיה שלושת הנתבעים - התנועה, עפרן ואטקס - ישלמו סכום כולל של 20 אלף שקלים לקרן לגאולת קרקע, וכן ייפרסמו התנצלות בעיתונים מעריב והארץ.

על פי ההסכמה, תנועת שלום עכשיו תכתוב בהתנצלות: "בדוח שפרסמו המתקרא 'עבירה גוררת עבירה', ובו קבענו כי אחוזים מסוימים מהיישוב רבבה הינם אדמה פרטית פלסטינית, נפלה טעות, היות ובתחום השיפוט

של היישוב רבבה כל האדמות שייכות לקרן לגאולת קרקע ו\או למדינת ישראל, וזאת על פי נתוני המנהל האזרחי. אנו מתנצלים על טעות זו מקרב לב".

עו"ד דורון ניר צבי אמר בתגובה, כי "הגיעה העת לשים קץ לשקרים הסדרתיים של ארגוני השמאל למיניהם, המפורסמים בתקשורת לעתים קרובות. הציבור בארץ צריך להטיל ספק בכל דוח שהם מוציאים תחת ידם וציבור המתיישבים ביש"ע צריך ללמוד לעמוד על שמו הטוב".

כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים