רופא בעזה: חמאס ניפח את מניין ההרוגים בלחימה

רופא בביה"ח שיפא בעזה סיפר לעיתון האיטלקי קוריירה דלה סרה כי בניגוד לטענות חמאס ודיווחי סוכנויות האו"ם, מרבית ההרוגים הם צעירים חברי ארגוני הטרור. "מספר המתים עומד על 500 עד 600 איש בלבד", ציין הרופא. אזרח פלסטיני: "חמושים השתמשו באמבולנסים לעבור ממקום למקום"

יוסי בר, רומא | 22/1/2009 12:23 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
"מספרי ההרוגים ברצועת עזה נמוכים מאלו שמסרו חמאס והאו"ם" – כך כותב היום (ה') אתר האינטרנט של העיתון האיטלקי קוריירה דלה סרה. על פי טענת העיתון, לא נהרגו בעזה במהלך מבצע עופרת יצוקה 1,300 בני אדם, אלא כ-600 איש, ומספר הפצועים לא מגיע ל-5,000.
תושבי עזה ליד מבנה הרוס
תושבי עזה ליד מבנה הרוס צילום ארכיון: אי-פי

כתב העיתון בעזה, לורנצו קרמונזי, מבסס את הנתונים על סיורים שערך בבתי חולים ועל שיחות שקיים עם משפחות הקורבנות ברצועה.

בראיון לעיתון, אמר רופא בבית החולים שיפא בעזה כי "מספר המתים עשוי לנוע בין 600-500". לטענתו, "מרביתם צעירים בגילאים בין 23-17, שגוייסו לשורות חמאס, אשר שיגר אותם לטבח".

"אמרנו גם לראשי חמאס", המשיך הרופא שסירב למסור את שמו מחשש לפגיעה. "מדוע הם מתעקשים לנפחו את מספר הקורבנות? מוזר שגם הארגונים הלא ממשלתיים, גם מערביים, מביאים את מספר הקורבנות מבלי לבדוק. אבל האמת תצא בסופו של דבר לאור".

"ייתכן שזה יהיה כמו בג'נין בשנת 2002", טען רופא בית החולים. "בתחילה דיברו על 1,500 מתים, אחר כך התברר שהיו רק 54, וביניהם לפחות 45 אנשי גרילה שלחמו".
  
הכתב טען עוד כי "די לבקר בכמה מבתי החולים, כדי להבין שהחשבונות אינם מסתדרים". הוא טען כי מיטות רבות עומדות ריקות בבית החולים האירופי ברפיח, וכך גם בבית החולים נאסר בחן יונס.
"רוצים שהישראלים ירצחו את כולם?"

"רק חמש מיטות מתוך 150 תפוסות בבית החולים הפרטי אל עמל", סיפר הרופא, והכתב הוסיף כי גם בית החולים שיפא, שהוא הגדול ברצועה, נמצא הרחק מתפוסה מלאה.
  
מגאח אל-רחמן, תושב הרצועה בן 25, סיפר לעיתון כי חמאס ניצל את בתי החולים בכדי לתפוס מחסה. "אנשי חמאס מצאו מקלט במשרדים של הקומפלקס הרפואי אל קודס", אמר.

"הם השתמשו באמבולנסים ואילצו את נהגי האמבולנס ואחי בית החולים להוריד את מדיהם עם הסמלים הרפואיים, כדי שיוכלו להתחמק

בעזרתם מהצלפים הישראלים", סיפר.

כמו כן, מצטט כתב העיתון את תושבי הרצועה, שהתחננו לאנשי חמאס להתרחק מבתיהם. "לכו, לכו מכאן", הם אמרו. "רוצים שהישראלים ירצחו את כולם? רוצים שהפצצות יהרגו את ילדנו? קחו אתכם את הנשק והטילים", זעקו התושבים.

לטענת הכתב, אנשי חמאס לא שמעו בקול התושבים ונהגו לענות: "בוגדים, משתפי פעולה עם ישראל, מרגלים של פת"ח, פחדנים. החיילים של מלחמת הקודש יענישו אתכם. ובכל מקרה כולם תמותו, כמונו".

"הם רצו שיירו עלינו"

לטענת אתר האינטרנט, אנשי חמאס שפרצו לבתים של תושבים והשתלטו על הקומות העליונות, טענו בפני התושבים: "המאבק נגד האויב הציוני מייעד אותנו לגן העדן, אינכם רוצים למות ביחד?".

כתב העיתון סיפר, כי אנשי חמאס ירו והכו את כל מי שניסה לחסום את דרכם, כדי להציל את משפחתו. "המיליציות של חמאס ניסו להתגרות בישראלים", כתב. "מרביתם היו נערים בני 17-16 מזוינים בתת מקלע".

"הם ידעו שהם חלשים יותר, אך רצו שיירו על הבתים שלנו, כדי שיאשימו אותם בפשעי מלחמה", הביא הכתב את סיפורו של אבו-עיסה, בן 42, המתגורר ברובע טל עווה ברצועה.

"כל הבניינים בעזה נפגעו מפצצות ישראליות, כמו בדוגמוש, אנדאלוס, זבראח, סיוסי ורבים אחרים שעל גגותיהם מוקמו משגרי טילים או נקודת תצפית של החמאס", סיפר.

גם בת דודו, אום עבדאללה בת 48, סיפרה דברים דומים. "הם מיקמו אותם גם ליד בית החולים הגדול ומחסן האו"ם שעלה באש", אמרה.

בכתבתו, ציין הכתב כי התקשה לאסוף עדויות במהלך שהותו ברצועת עזה. לטענתו, הפחד מפני חמאס שולט ומכתיב את הנעשה.

כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים