הח"כ "הכהניסט" התלונן על אריה גולן: הוא קטע איתי ראיון באמצע

התקרית אירעה לאחר שגולן שאל את מיכאל בן ארי לגבי היותו איש כהנא, ובתגובה טען הח"כ שהשדר הינו חבר תנועת גוש שלום. גולן: "אני מצטער שבמקום לענות על השאלות הוא החליט לתקוף אותי על דבר שאין לי קשר אליו. מטעמי נימוס גרידא הורדתי אותו מהשידור"

לי-אור אברבך | 9/3/2009 12:46 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
אריה גולן
אריה גולן צילום: יח"צ
חבר הכנסת הטרי מיכאל בן ארי (האיחוד הלאומי) העביר הבוקר תלונה נגד השדר אריה גולן לאחר שזה הפסיק ראיון אתו בתוכנית "הבוקר הזה", הבוקר ברשת ב'. התקרית אירעה לאחר שגולן שאל את בן ארי לגבי היותו איש כהנא, ובתגובה טען הח"כ שהשדר הינו חבר תנועת גוש שלום.

בן ארי העביר מכתב למנכ"ל רשות השידור, מוטי שקלאר, ובו כתב "רשות השידור היא רשות ממלכתית ומר גולן הוא עובד ציבור. אסור היה למר גולן להתנהג כפי שהתנהג. מי שנוהג כבוד עם חכי"ם דוגמת אחמד טיבי, מוחמד ברכה ואחרים, חייב להפנים שגם אני חבר כנסת, נבחר ציבור המייצג ציבור גדול – מותר לגולן לחשוב אחרת ממני אבל אסור שדעות אלה יעמדו לרועץ בשעה שהוא מגיע לראיונות. אבקש שתזמינו את מר גולן לבירור ותעדכנו אותי בנושא".

ח"כ בן ארי עמד במרכזה של הפינה "יום יום ח"כ", בה גולן מציג מדי בוקר ח"כ חדש אחר. גולן פנה לבן ארי ובפתח השיחה שאל במה עשה דוקטורט. לאחר שזה פירט, שאל אותו גולן: "אתה כהניסט מוצהר, כך אומרים, מה זה אומר היום? מה המשמעות של להיות איש כהנא, כשכהנא כבר כל כך הרבה שנים לא בחיים?". בן ארי ענה בתגובה: "אוי איזה יופי של שאלה. הייתי שואל אותך אריה, אתה איש גוש שלום מובהק, מה זה אומר שאתה איש גוש שלום מובהק?".

גולן ענה לו: "אני לא איש גוש שלום, מעולם לא הייתי, אתה סתם משמיץ ומשקר". בן ארי השיב שגם גולן משמיץ שהוא מכנה אותו "כהניסט" וזה ענה לו, "אתה לא כהניסט, אין בעיה נלך הלאה, אבל למה אתה משקר בענייני?". אז התייחס בן ארי לתמונה שפורסמה לפני מספר שנים,שבה נראה גולן לצד אורי אבנרי בהפגנה של גוש שלום ועליו מדבקה עם דגל פלסטין: "אני רק רוצה לומר אריה, שהיתה פעם הפגנה שבה הלכת עם מדבקה כזו". אז איבד גולן את סבלנותו ואמר: "אדוני, תודה רבה לך, בוקר טוב שיהיה לך בהצלחה בכנסת יחד עם איתמר בן גביר ושלום לך".
המדבקה שנשארה מטעמי נימוס

"מה רבה הייתה הפתעתי שכבר בפתח הראיון - לאחר התעניינות בתחום הדוקטורט שלי - הטיח בי מר גולן את השאלה 'מה המשמעות להיות כהניסט מוצהר היום?'", כתב בן ארי במכתבו לשקלאר, "מן הראוי לציין כי בכל פעם מהפעמים הספורות שבהן שוחחתי עם אנשי רשת ב', עולה שאלה זו וכל ראיון עמי נפתח באמירות בסגנון.

מיכאל בן ארי ממפלגת האיחוד הלאומי.
מיכאל בן ארי ממפלגת האיחוד הלאומי. צילום: פלאש 90

"מכובדי, מן הראוי לציין שמעולם לא הסתרתי את עובדת היותי תלמיד של הרב כהנא וממקימי ישיבת הרעיון היהודי, ואולם נשגב מבינתי להבין מדוע אתם חוזרים פעם אחר פעם על אותה שאלה בפרט כאשר ברשת ב' של קול ישראל בכלל, וביומן הבוקר בפרט, עלו לשידור מאות פעמים ח"כים דוגמת חבר הכנסת אחמד טיבי ו/או מוחמד ברכה – מעולם לא שמעתי את המראיינים שואלים את חברי הכנסת הנ"ל שאלות בסגנון: 'בוקר טוב ליועצו של ערפאת אחמד טיבי?.... שלום לתומך אש"ף מוחמד ברקה...'".

בן ארי הוסיף וכתב, "במאמר מוסגר אציין כי לא היה לי כל עניין לנגח את מר גולן ולהזכיר עובדת היותו משתתף בהפגנות גוש שלום, אך כאשר המראיין מגלה עוינות שכזאת, ומבקש להדביק בי תדמית כחלק מקמפיין של
דה לגיטימציה נדמה לי שזכותי המלאה הייתה להשיב לו באותו מטבע".

גולן אמר בתגובה ל-nrg מעריב, "אני מצטער שבמקום לענות על השאלות הוא החליט לתקוף אותי על דבר שאין לי קשר אליו. מטעמי נימוס גרידא הורדתי אותו מהשידור. כבר הסברתי אין ספור פעמים כי באותה הפגנה הדביק עלי אבנרי את המדבקה ומטעמי נימוס לא הורדתי אותה עד אשר סיימתי את שיחתי איתו. זה היה לפני שנים ולא היה מקום להסביר זאת שוב. אם הייתי מסביר את זה בשידור, הנושא היה אני ולא חבר הכנסת. מה שאמרתי עליו, זה לא שקר בניגוד למה שהוא אמר עלי. הוא ניסה להדביק לי שקר בשידור חי ולהפוך אותי, המראיין, לסיפור ולא הייתי מוכן לזה. כיוון שהוא לא קיבל את חוקי המשחק החלטתי להיפרד ממנו בנימוס".

כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

עוד ב''תקשורת''

כותרות קודמות
כותרות נוספות

פייסבוק

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים