נא להכיר: בו, הכלב החדש של אובמה

זהותו של הכלב החדש בבית הלבן נחשפה. מדובר בכלב מים פורטוגלי בן חצי שנה, שהוענק לבנותיו של הנשיא ע"י הסנאטור אדוארד קנדי

מנואל רויג-פרנזיה | 12/4/2009 14:34 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
זהות הכלב הנשיאותי - זה שאמצעי התקשורת בוושינגטון עוסקים בו כבר חודשים, זה שהנשיא ברק אובמה ממש נהנה לזרוק בכל הזדמנות רמזים לגביו - דלפה החוצה אתמול (ש'). הקטנצ'יק הוא כלב מים פורטוגלי בן חצי שנה שהוענק לבנות אובמה כמתנה על ידי הסנאטור אדוארד קנדי ממסצ'וסטס, בעצמו חובב כלבי מים פורטוגליים ("פורטי'ז").
 
משפחת אובמה עם הכלבלב החדש.
משפחת אובמה עם הכלבלב החדש. צילום: פיט סוזה, הבית הלבן

מאליה וסשה נתנו לו את השם בו. לבני דודים שלהם יש חתול בשם זה, ושם החיבה של אבא של מישל אובמה היה דידלי, מסר מקור בבית הלבן. (הבנתם? בו...דידלי). בו ממש חתיך קטן. עם פרווה בצבע שחור-טוקסידו, חזה לבן, כפות רגליים לבנות וזקן תיש לבן ושובב, הוא מתאים לקבלות הפנים הרשמיות בבית הלבן.

ברור, שזהות הכלב הראשון הייתה מידע שפשוט אי אפשר היה לעצור. אתר אינטרנט מסתורי ששמו
FirstDogCharlie.com פרסם אתמול תמונה של כלבלב, יחד עם שאלות ותשובות עם הכלב, שבמקור נקרא צ'רלי. אתר רכילות הסלבס TMZ.com עשה לינק לתמונה, וכך נחשף הסיפור.

ועדיין, פרטים רבים טרם הודלפו, כולל פגישת היכרות עם המשפחה בבית הלבן לפני כמה שבועות. הביקור, שנודע בבית הלבן כ"הפגישה", היה הפתעה לילדות. בו גם ענד על צווארו זר פרחים בנוסח הוואי.

בו הקסים את המשפחה הראשונה, סיפר מקור שהיה שם. ישב כשהבנות ישבו, עמד כאשר הן עמדו. הוא לא פישל בכל הקשור לעשיית הצרכים, וגם לא כרסם רהיטים. אחרי הכל, בו קיבל שיעורים בהתנהגות טובה על ידי מאלפי הכלבים של קנדי. השיעורים האלה התקיימו באתר סודי מחוץ לוושינגטון.
שאלות בלתי פתורות

על אף שבו גדל במקום אחר, הוא כבר יודע טוב מאוד מי בעל הבית בוושינגטון. כאשר הנשיא עבר בחדר במהלך הביקור, בו הלך אחריו בצייתנות."הוא כזה חמווווד", אמר מקור, כאשר הוא מתייחס - שלא יהיו טעויות - לכלבלב. "זה מאוד מרגש. הפגישה הייתה נהדרת".

סשה היתה מאוד נרגשת. מאליה התמקדה ב"בעיות האחריות" - איך יאלפו של בו, איך יטפלו בו, וכיוצא בזאת. "היא ערכה מחקר מקיף", אמר גורם בבית הלבן.

ולמקרה שתתחיל עכשיו פורטי-מניה, מזהיר איש צוות שהכלבים האלה "לא

מיועדים לכל אחד. הם מאוד אנרגטיים. הם משחקים, משחקים, משחקים. ואז הולכים לישון". הם גם זקוקים למרחב כדי להתרוצץ בו. למרבה המזל, בבית הלבן יש הרבה מדשאות.

יש כמה בעיות שנותרו לא פתורות. למשל, היכן ישן בו? בבית הלבן לא חסרים חדרים, אבל השאלה הגדולה - האם הוא ישן עם אחת או עם שתי הבנות - עדיין לא באה על פתרונה.

כל הנושא הזה חדש למשפחה הראשונה. לסשה ולמאליה מעולם לא היו חיות מחמד, וגם לנשיא ולגברת הראשונה לא היו חיות מחמד כאשר היו ילדים.

תרומה למקלט לכלבים

במהלך הקמפיין נפוצה שמועה שאובמה הבטיח כלב לבנות. מאז, לא הפסיקו להטריד אותו עם השאלה באיזה כלב יבחר. רגעים יקרים בראיונות הראשונים שלו לאחר בחירתו ואחר כך כנשיא הוקדשו לשאלת הכלב. הלברדודל וכלב המים הפורטוגלי היו מועמדים מההתחלה, מאחר שהם נחשבים לכלבים טובים לילדים שסובלים מאלרגיות, כמו מאליה.

הכלב החדש של משפחת אובמה
הכלב החדש של משפחת אובמה צילום: פיט סוזה, הבית הלבן
 
הבחירה בפורטי עוררה עוד בעיה. בני הזוג אובמה אמרו מזמן שהם רוצים לאמץ כלב ממקלט. אבל כלבים כמו כלבי מים פורטוגליים מגיעים למקלט רק לעתים רחוקות. בו היה אצל משפחה אחרת, אבל העסק לא כל כך הסתדר, אז בבית קנדי הוחלט לרכוש אותו עבור משפחת אובמה.

בהצהרה מטעם הסנאטור קנדי נאמר: "אין שמחים מאיתנו לראות את השמחה שמביא בו למאליה וסשה. אנו אוהבים את כלבי הים הפורטוגליים שלנו ובטוחים שגם הילדות והוריהם ייהנו מהכלב שלהם".

ובאשר להבטחה לאמץ, בני הזוג אובמה חשבו על פתרון: הם עומדים להרים תרומה למקלט לכלבים "די-סי. יומיין סוסייטי".

בהכנת הידיעה השתתפו הווארד קורץ ורוב פגורארו

כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

עוד ב''חיות מחמד''

כותרות קודמות
כותרות נוספות

פייסבוק

מדורים

  

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים