השר נאמן: אין מדינה בה המיעוט מייחל לנפילתה

בכנסת עדיין דנים בהצעת "חוק הנכבה" הקוראת לאסור לציין את יום העצמאות כיום אבל, אולם שר המשפטים הכריז בצהריים על תמיכתו. "לא מעלה על הדעת שעצמאותנו תהפוך ליום אבל", ציין נאמן בכנס לשכת עורכי הדין. תקף את מזוז על דבריו נגד ליברמן

דורית גבאי | 2/6/2009 13:41 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
בנאום שנשא בצהריים (ג') בכנס השנתי של לשכת עורכי הדין באילת, הביע שר המשפטים יעקב נאמן את תמיכתו בהצעת החוק השנויה במחלוקת – "חוק הנכבה". "אין מדינה בעולם שיש בה מיעוטים וביום העצמאות של אותה מדינה מייחלים שהמדינה תיפול ומבקשים להשליך לים את כל תושביה", הסביר השר.

שר המשפטים פרופ' יעקב נאמן
שר המשפטים פרופ' יעקב נאמן צילום ארכיון: חן גלילי
בשבוע שעבר החליטה ועדת השרים לענייני חקיקה לתמוך בהצעת "חוק הנכבה", האוסרת על ציון יום העצמאות כיום אבל וקובעת עד שלוש שנות מאסר לכל העובר על החוק.

"עברנו שואה נוראית. למעלה משישה מיליון יהודים נרצחו ואני לא מעלה על הדעת שעצמאותנו תהפוך ליום אבל", אמר שר המשפטים. נאמן אף ציין כי הצעת החוק תידונה בקרוב. "אשקול איך למנוע תופעה נוראית שכזו, ואני מקווה שהפתרונות יהיו סבירים".
לא ראוי שמזוז יתבטא בעניין ליברמן

במהלך דבריו התייחס שר המשפטים לביקורת שהשמיע אתמול היועץ המשפטי לממשלה מני מזוז בנוגע למינוי של אביגדור ליברמן לתפקיד שר החוץ ותקף אותו בחריפות.

"אני חושב שכאשר החומר מונח על שולחנו של היועץ המשפטי אין זה ראוי שהוא יתבטא בעניין ויאמר מה דעתו", אמר נאמן.

אתמול בכנס באילת

תקף מזוז את מינוי יו"ר ישראל ביתנו לשר החוץ למרות החקירה מתנהלת נגדו. "מדינה מתוקנת לא הייתה צריכה להגיע למצב כזה", אמר מזוז. עם זאת, הסביר היועץ המשפטי לממשלה כי לא ניתן היה למנוע את מינויו של ליברמן לתפקיד מבחינה משפטית.

כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

עוד ב''פוליטי/מדיני''

פייסבוק

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים