עוזר הח"כ שנדבק בשפעת: הלחץ מיותר

העוזר הפרלמנטרי שנדבק בשפעת החזירים ועורר בהלה בכנסת מרגיע את הרוחות: "זו לא צרעת - בסך הכל שפעת, אחזור לעבוד תוך כמה ימים"

אריק בנדר | 8/6/2009 11:15 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
"זו לא צרעת זו בסך הכל שפעת, אני חש בטוב ואחזור לעבודה בתוך ימים ספורים" - כך הרגיע בשיחה עם מעריב העוזר הפרלמנטרי שנדבק בשפעת החזירים ועורר בהלה גדולה בקרב חברי הכנסת, העוזרים הפרלמנטריים ועובדי המשכן.
מנקה בכנסת
מנקה בכנסת צילום: פלאש 90


אתמול אחר הצהריים הפיץ מנכ"ל הכנסת חוזר בקרב כל באי הכנסת שבו סיפר על מקרה הדבקה של אחד העובדים. הוא פירט את הנוהלים שבהם יש לנקוט במקרה של חשש להדבקה ואת ההנחיות שקיבל ממשרד הבריאות.

"החולה מטופל על פי ההנחיות הסטנדרטיות הקיימות ומצבו מצוין. לא ידוע בשלב זה על מקרי הדבקה כלשהם בקרב עובדי הכנסת ובאי הבית", ביקש המנכ"ל דן לנדאו להרגיע, אולם המכתב רק גרם להיסטריה המונית.

בכנסת החלה חרושת שמועות בניסיון לאתר מיהו החולה האלמוני. חברי כנסת ועובדים בכירים בכנסת טלפנו אל כתבים פרלמנטריים וניסו לדלות מידע - ומרפאת הכנסת הוצפה בטלפונים.
"ממילא הכנסת הייתה ריקה"

בוועד העוזרים הפרלמנטרים אף שקלו לפנות למנכ"ל הכנסת בדרישה שיחשוף בפניהם את שמו של החולה, מחשש שגם הם ייחשפו למחלה.

"שמעתי על ההיסטריה. כל הפאניקה מיותרת מאוד. יש פה ניפוח והגזמה פראית", סיפר העוזר למעריב. "המחלה התגלתה אצלי ביום חמישי בערב. באותו יום הייתי בכנסת והיא הייתה כמעט ריקה. לכן חברי הכנסת והעובדים יכולים להיות רגועים".

לדבריו, באותו ערב הוא פנה לחדר המיון בהדסה עין כרם, דיווח כי הוא אינו חש בטוב והודיע לרופא שידידה שלו שחזרה באחרונה מחו"ל חלתה בשפעת החזירים. "נדבקתי כשהתארחתי אצלה לארוחת ערב", סיפר. "הסממנים היו של חום בינוני, שיעול וכאב ראש, ממש כמו שפעת רגילה. ההבדל היחידי שהשפעת הזו מדבקת יותר. אושפזתי בהדסה למשך לילה אחד

ולמחרת כבר שוחררתי, ואני לוקח כדור טמיפלו אחד ביום".

בבית החולים ביקשו ממנו לדווח למקום עבודתו. "סיפרתי לחבר הכנסת שאני עובד אתו. הוא לא נבהל, איחל לי רפואה שלמה ואמר שהוא מצפה לראות אותי בעבודה במהרה. קראתי דיווחים שבכנסת מאוד חוששים כי גם הרמטכ"ל וראש הממשלה וראש המוסד מגיעים לכנסת. זה הצחיק אותי מאוד. אני מודיע לכולם, אין לכם מה לדאוג", אמר.

העוזר הפרלמנטרי הודיע כי בכוונתו לשוב לעבודה בתוך ימים ספורים, בהתאם להנחיות הרופאים.

כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

עוד ב''פוליטי/מדיני''

פייסבוק

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים