בבית הנשיא מתכוננים לשפעת החזירים

לאחר שסטודנטים מארה"ב שביקרו במשכן ונפגשו עם פרס הדביקו חיילים שסיירו עמם, הוחלט בבית הנשיא להתכונן לאפשרות הידבקות

אריק בנדר | 16/6/2009 21:25 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
האם קיים חשש שנשיא המדינה שמעון פרס נדבק בשפעת החזירים? בבית הנשיא הופצו היום (ג') הנחיות לכל העובדים להיבדק אצל רופא אם יתפתחו אצלם תסמינים של שפעת החזירים, לאחר שהתברר כי מספר סטודנטים מארצות הברית שהתארחו במשכן שבשבוע שעבר הדביקו חיילים שליוו אותם במהלך סיוריהם בארץ.

נוער תגלית בבית הנשיא.
נוער תגלית בבית הנשיא. צילום: יוסף אבי יאיר אנגל
חברי הקבוצה, המבקרים בארץ במסגרת פרויקט תגלית, התארחו אצל הנשיא ביום רביעי שעבר, וראשי הקבוצה אף לחצו את ידיו של הנשיא. מלבד הנשיא, באו במגע עם הקבוצה כ-15 מעובדי המשכן ובהם מאבטחים, אנשי משק, עוזרת הדוברת, צלם ועובדים נוספים.

החשש להידבקות בשפעת החזירים התעורר הבוקר, כשבגלי צה"ל דווח שחברים בקבוצה הדביקו במחלה 18 חיילים שליוו אותם או באו אתם במגע במהלך סיוריהם בארץ. לאחר שנודע כי אנשי הקבוצה הם שאחראים להדבקת החיילים, הוחלט בבית הנשיא לנקוט באמצעי זהירות.

סוזי שאולוף, מנהלת תחום משאבי אנוש, הדרכה ורווחה בבית הנשיא הפיצה חוזר בקרב העובדים הכולל הנחיות מטעם ד"ר איתמר גרוסו, ראש שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות.
בשבוע שעבר: פרס לקה בשפעת "רגילה"

בהנחיות נדרשים עובדי בית הנשיא להיבדק אצל רופא אם במרוצת השבוע הקרוב יתגלו אצלם תסמינים של המחלה כגון נזלת, כאבי גרון, שיעול, כאבי שרירים או קוצר נשימה. ההנחיה הועברה גם לידיעתו של הנשיא פרס. 

רק בשבוע שעבר ביטל הנשיא את השתתפותו במספר אירועים לאחר שלקה בשפעת, ומבית הנשיא נמסר כי פרס לקה בשפעת רגילה והחלים ממנה יום אחד לפני ביקור קבוצת הסטודנטים מתגלית, וכי הוא חש בטוב.

במשכן אומרים כי הסכנה

שהנשיא או אחד מעובדי הבית נדבקו בשפעת החזירים קטנה משום שהם נחשפו לסטודנטים רק למשך שעה אחת, בעוד שהחיילים שנדבקו ליוו את הקבוצה לאורך כל ביקורה בארץ. עם זאת, הועברו ליתר ביטחון הנחיות לעובדים כיצד לנהוג.

מפרויקט תגלית נמסר בתגובה כי מספר מקרים קלים של שפעת החזירים התגלו בקרב משתתפי הפרויקט בישראל. עוד נמסר כי על פי הנחיות משרד הבריאות, המשתתפים שאובחנו נשלחו מיידית לבידוד וקיבלו טיפול תרופתי.

כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים