מחר: הקראת האישומים על הלינץ' בנתן זאדה

שישה מ-12 הנאשמים בלינץ' במחבל היהודי ישמעו בבית המשפט בחיפה את הקראת סעיפי האישום. ראשי המגזר הערבי יגיעו להביע תמיכה

אלי לוי | 30/6/2009 22:59 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
שישה מבין 12 הנאשמים בפרשת הלינץ' במחבל היהודי עדן נתן זאדה יגיעו מחר (ד') לבית המשפט המחוזי בחיפה להקראת כתב האישום נגדם.

קורבנות הפיגוע בשפרעם הפכו לנאשמים

עדן נתן זאדה מציג ספר של הרב כהנא.
עדן נתן זאדה מציג ספר של הרב כהנא. צילום: ארכיון מעריב
ששת הנאשמים שיגיעו לבית המשפט מואשמים בניסיון לרצח. הנאשמים האחרים מואשמים בעבירות חמורות פחות, בהן הפרעה לשוטרים במילוי תפקידם.

זאדה, חייל ואיש ימין קיצוני, רצח ביריות ארבעה מתושבי שפרעם ופצע חמישה נוספים שעמם נסע באוטובוס ממפרץ חיפה לשפרעם במה שהוגדר כפיגוע מתוכנן בקפידה.

זאדה נתפס ונאזק לעמוד האוטובוס, אך רבים התגודדו מסביב והשליכו עליו מכל הבא ליד. חלק מהחפצים שהושלכו פגעו בזאדה, וכמה מהאנשים שהתגודדו במקום הואשמו בניסיון לרצח ובהפרעה לשוטרים שהגיעו למקום.

מיד לאחר הפיגוע צצה בחוגי הימין דרישה למצות עם הפוגעים והמתפרעים את הדין, ולאחר ארבע שנים הוגשו כתבי האישום נגד 12 מהם, בהסתמך על חומר מוקלט ועל עדויות של 27 מתושבי שפרעם.

מאות מבני המגזר הערבי, ובהם אישי ציבור, מתכוונים להגיע לבית המשפט בחיפה ולערוך בפתחו מפגן הזדהות עם הנאשמים. גם משטרת חיפה תיערך לאירוע, כדי למנוע הפרות סדר.
"אולי השוטרים דרכו עליו"

הנאשמים טוענים כי הם הקורבנות בפרשה. "במקום לחפש את התשובה אצלנו, למה שלא ישאלו את המשטרה איך הוא נרצח בזמן שהשוטרים הגנו עליו", אמר החודש למוסף "סופשבוע" של מעריב ג'אקי בחוס, שבנו נעמאן נאשם בניסיון לרצח זאדה.

"אולי השוטרים דרכו עליו, אולי הוא איבד דם בזמן השהות באוטובוס, הייתה שם מלחמה ובתוך מלחמה אין אשמים. נראה שמנסים לרצות קבוצות

של אנשים מסוימים בחברה הישראלית על גבם של הנאשמים. הרי החייל הרג ארבעה, היו לנו גם פצועים, איך קרה שהקורבנות נהפכו לנאשמים", אמר אז עו"ד אחמד רסלאן, המייצג כמה מהנאשמים.

כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

עוד ב''בארץ''

פייסבוק

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים