משמר הכנסת הוקפץ כדי לנטרל שקית עפר

עוזריו של איוב קרא גילו בין דברי הדואר שקית עם אדמה ומיהרו להזעיק חבלנים. אחר כך התברר שמדובר באקט מחאה נגד הפרטת הקרקעות

אריק בנדר | 15/7/2009 19:16 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
שקית עפר שנשלחה לכל 120 חברי הכנסת על ידי מטה המאבק בהפרטת קרקעות ישראל עוררה היום (ד') בהלה במשכן הכנסת, לאחר שעוזריו של סגן השר איוב קרא (ליכוד) חששו כי מדובר ברעל או באבקה מסוכנת. לאחר בדיקה התברר כי מדובר באקט מחאה נגד הפרטת קרקעות המדינה, שעליו התריעו הארגונים המוחים מראש.

שקית החול ששלח מטה המאבק בהפרטה לראש הממשלה.
שקית החול ששלח מטה המאבק בהפרטה לראש הממשלה. צילום: nrg מעריב
עוזריו של סגן השר קרא ככל הנראה לא שמו לב להודעות שפירסם אתמול מטה המאבק, והזעיקו חבלני משטרה מחשש שמאחורי שקית העפר ישנה כוונת זדון כלשהי. ליתר ביטחון החרימו החבלנים את השקית שנשלחה לקרא, ושלחו אותה לבדיקות מעבדה.

מטה המאבק נגד הרפורמה במקרקעי ישראל, שעתידה לאפשר לחברות ולבני אדם פרטיים לרכוש קרקעות של מינהל מקרקעי ישראל, שלח היום אתמול והיום מכתבים לכל חברי הכנסת, ובכלל זה לראש הממשלה בנימין נתניהו, שאליהם צורפה שקית ובה "אדמת ארץ ישראל".

למשלוח צורפה הודעה בזו הלשון: "אנו ממליצים לך לשמור על פריט יקר ערך זה, שכן תוכנית הממשלה הנוכחית תביא לכך שבעוד מספר שנים כלל לא יישארו קרקעות בידי הציבור ומנהיגיו".
יועצו של קרא: "אנחנו לא לוקחים צ'אנסים"

מנדי ספדי, יועצו הבכיר של סגן השר איוב קרא, פתח היום אחר הצהריים את מעטפות הדואר שהגיעו ללשכתו של סגן השר. כשהבחין בשקית האדמה חשש כי מדובר בחומר מסוכן והזעיק למקום את אנשי משמר הכנסת. בתוך דקות הגיע למקום חוליה מיוחדת של המשמר, כולל חבלן וכלב גישוש, מאותם כלבים הסורקים כל יום את אולם

המליאה ואת לשכות השרים בכנסת.

לאחר בדיקה קצרה ניתנה הודעת הרגעה כשהתברר כי מדובר בסך הכל באקט מחאה נגד הרפורמה בקרקעות. ליתר ביטחון לקחו אנשי המשמר את שקית העפר לבדיקה. מנדי ספדי, עוזרו של קרא, אמר: "טוב שזה רק אדמה, אבל אנחנו לא לוקחים צ'אנסים. ליתר ביטחון הזעקנו את המשמר".

כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים