שוטר חשוד באונס שוטרת ובהטרדה מינית

ביהמ"ש האריך את מעצרו של עופר קורן החשוד באונס ובביצוע מעשים מגונים בשתי שוטרות שח"ם בנות 19 ו-21. סנגוריתו טוענת: תפרו לו תיק

אבי אשכנזי ונתיב נחמני | 28/7/2009 10:58 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
רס"ר בן 35 ביחידת סיור במשטרת מרחב איילון נעצר בחשד כי אנס שוטרת וביצע מעשים מגונים באחרת. החשוד הכחיש את החשדות נגדו וטען כי היו לו יחסי חברות עם המתלוננות, גם מעבר לשעות העבודה. למרות זאת, קבע שופט בית משפט השלום בתל אביבי כי קיים חשד סביר שהמעשים בוצעו והורה להאריך את מעצרו בשלושה ימים.
 
עופר קורן
עופר קורן צילום: חן גלילי

בהחלטתו קבע השופט ציון קאפח כי קיים יסוד סביר ומוצק שהעבירות בוצעו על ידי השוטר. "מדובר בדפוס פעולה קבוע ושיטתי ולדאבוני אני מורה על הארכת מעצרו". השופט אף דחה את בקשת הסניגורית לאיסור פרסום פרטיו של החשוד, עופר קורן, כיוון שהפרסום יכול להביא לידיעתן של נשים נוספות שחששו להתלונן. ואכן, זמן קצר לאחר הפרסום התלוננה שוטרת נוספת נגד החשוד.

הפרשה נחשפה במהלך שיחה שערכה אחת השוטרות המתלוננות עם קצין ביחידה, במהלכה סיפרה, תוך כדי בכי רב, על מסכת של הטרדות מיניות, ואף סיפרה כי ידוע לה על שוטרת נוספת שהוטרדה על ידי אותו שוטר. השוטרת השנייה נחקרה גם היא וסיפרה כי אכן נאנסה על ידי קורן ואף הוטרדה על ידו יותר מפעם אחת.

עם קבלת שתי התלונות של שוטרות השח"ם (שירות חובה במשטרה) בנות 19 ו-21 פתחו במחלקה לחקירות שוטרים בחקירה נגד השוטר ואתמול הגישו השוטרות תלונה מסודרת.
הקצין הודה בקיום יחסי המין

במהלך חקירותיו סיפר קורן כי אכן קיים יחסים עם אחת מהשוטרות, אך הם בוצעו בהסכמה. בדיון בבית המשפט אמר נציג היחידה החוקרת כי למרות הכל חשוב לזכור כי בינו לבין אותה שוטרת היו יחסי מרות ולכן עצם קיום יחסים איתה הוא כבר עבירה.

עורכת דינו של קורן, רימונה שלג, הכחישה בשם מרשה את החשדות וטענה כי לא ייתכן שביצע את העבירות המיוחסות לו וכי התלונות הומצאו, לטענתה לאור העובדה שגם לאחר אותם מעשים שביצע בשוטרות לכאורה הן נהגו ליצור עמו קשר, להיפגש עמו והוא אף ביקר בבית משפחתן מספר רב של פעמים. "אחת מהן אפילו הזמינה אותו שיבוא לצבוע לה את הבית, זו לא התנהגות של מתלוננת" טענה עורכת הדין שלג.

הפרקליטה הוסיפה כי

באחד המקרים שבוצעו לכאורה השוטרת לבשה חגור על גופה, עליו מותקן לחצן מצוקה. "מדוע היא לא השתמשה באותו לחצן כדי לעצור את האונס?" שאלה עורכת הדין. לדבריה, עם אחת מהמתלוננות הוא ניהל מערכת יחסים וקיים איתה יחסי מין בהסכמה. באשר למתלוננת השנייה היא טענה כי ייתכן שהיא התלוננה כחלק ממסע נקמה נגדו.

"לאחרונה הוא פנה לקצין אגף המבצעים של המרחב וביקש לפרק את יחידת החינוך", אמרה הסניגורית. "השוטרים ביחידה אמרו לו 'אנחנו נתפור לך תיק', יכול להיות שכך נתפר התיק". בטיעוניה ביקשה מהשופט ציון קאפח כי יורה על שחרור השוטר החשוד למעצר בית. "מדובר בשוטר ואב לשני ילדים, אני רק מבקשת שהוא לא ישהה מאחורי סורג ובריח".

כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים