אסף ייקבר לצד אביו: מנהיגי המדינה ישתתפו בטקס

בבית העלמין בנהלל נשלמות ההכנות לקראת הלווייתו של סרן אסף רמון שנהרג אתמול בהתרסקות המטוס. רמון ייקבר בטקס צבאי בצמוד לקבר אביו בחלקה הריקה שנשמרה על פי בקשתה של אמו רונה. באיזור כבר פרוסים שוטרים וחיילים שיאבטחו את הטקס בו ישתתפו הנשיא, רה"מ, שרים חברי כנסת וצמרת צה"ל

אחיקם משה-דוד וזוהר סוסנקו | 14/9/2009 14:46 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
בני משפחת רמון ומספר חברים קרובים יצאו בצהריים (ב') מבית המשפחה ברמת גן בדרכם להלוויה של הבן סרן אסף רמון שנהרג אתמול לאחר שהתרסק עם מטוסו בדרום. אסף ייקבר בהלוויה צבאית לצד אביו אילן בחלקה שיועדה לאם רונה בבית העלמין של מושב נהלל בעמק יזרעאל. נשיא המדינה שמעון פרס, ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר הביטחון אהוד ברק, הרמטכ"ל גבי אשכנזי ובכירים נוספים מצמרת המדינה צפויים להגיע להלוויה. 
אסף רמון.
אסף רמון. צילום ארכיון: דודו גרינשפן


בטרם יצאו מביתם ביקשו בני המשפחה מפקחי העירייה להרחיק את העיתונאים מהמקום ולמנוע מהם לצלם את כניסתם לשני המיניבוסים שהובילו אותם צפונה. במקביל, התקיימה בבית העלמין חזרה גנרלית לקראת הלוויה שתיערך בשעה 16:00. במקום נפרסו חיילים, שוטרים ומאבטחים רבים שישמרו על הסדר במקום.

המשטרה תחסום לתנועה את כביש 73 מצומת נהלל לאיזור כפר ברוך בין השעות 15:30 עד 16:30, כמו גם את הכביש בין צומת נהלל למגדל העמק. בנוסף, הפניה שמאלה מצומת נהלל לכיוון בית זרזיר לא תתאפשר באותו הזמן. במשטרה מבקשים מנהגים שלא להגיע למקום שלא לצורך עקב עומסי התנועה הצפויים.

אחד מראשוני המבקרים בבית העלמין היה שכנם של המשפחה, שלמה שחר בן 73 מרמת חן, שהגיע למקום בצהריים ונזכר כיצד חלם שהילד אסף יגדל ויהיה כמו אביו. "קמתי בבוקר ודבר ראשון עליתי על האוטובוס והגעתי לכאן", סיפר. "היה ברור לי שאני חייב להיות כאן. המשפחה שלי בוכה מאתמול ללא הפסקה. כל הזמן חלמתי שהילד הזה שראיתי בשכונה יהיה כמו אביו שהיה גאוותנו. זה עולם אכזר".
חלקת הקבר משקיפה על בסיס רמת דוד

למרות שהוא אינו בן היישוב  או העמק, ביקשה אשתו של אילן, רונה, לקבור אותו במקום בו קבורים גיבורי ישראל ובהם משה דיין והאלוף מוסה פלד. ראש המועצה האזורית עמק יזרעאל, אייל בצר, יניח זר פרחים מטעם המועצה האזורית. "אני רואה באסף ובאילן אנשים שאהבו את העמק התחברו אליו וקשרו פה קשרי ידידות אמיצים עם התושבים", אמר בצר. "הם המשיכו את רוח העמק וההתנדבות".

כבר אתמול בערב החלו להגיע לבית העלמין ראשוני המתייחדים עם זכרו של אסף ובהם דרור כהן, תושב היישוב תמרת הסמוך. "הרגשתי צורך לבוא לכאן כששמעתי", סיפר.

"זאת טרגדיה גדולה והלב נקרע. הייתי חייב להגיע לקבר של אילן ולהניח אבן לפני שאני נוסע הביתה. אין מילים, פשוט אין מילים".

קברו של רמון משקיף לכיוון בסיס רמת דוד, שם כיהן אילן כמפקד טייסת F-16, והתאהב במקום. רמון לא נקבר בחלקה הצבאית, אולם קברו הוא צבאי ומעוטר בסמל הטיסה של המעבורת קולומביה STS107.

על המצבה חקוק גם המשפט שמחובר עם זכרו "התשמע קולי באשר הנך", עם ציון השם רונה בסיומו. במראשותיו קן נרות ובתוכו נר נשמה ודף עם תולדות חייו ומותו של אילן, אותו קוראים המבקרים הרבים במקום.

כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים