פינס למזוז: פתח בחקירה נגד הרבנים שהסיתו

חשיפת מעריב על ספרו של הרב יצחק שפירא, ראש ישיבת "עוד יוסף חי", הגורס שמותר להרוג כל גוי המהווה סכנה לעם ישראל מעוררת זעם בקרב חברי הכנסת. ח"כ אופיר פינס דורש מהיועץ מזוז להורות על פתיחה של חקירה משטרתית. "ההתנחלויות הפכו לחממה לגידול רוצחים והרבנים נותנים הלגיטימציה", ציין א-סאנע

לירן דנש ומרב דוד | 9/11/2009 16:32 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
ח"כ אופיר פינס פנה ליועץ המשפטי לממשלה מני מזוז, בבקשה להורות לפתוח בחקירה בעקבות חשיפת מעריב היום (ב'), שדיווח כי רבנים הפיצו ספר בשם "תורת המלך" ובו מתואר באילו נסיבות ניתן להרוג גוי. "הדמוקרטיה הישראלית חייבת להתגונן מפני אלה המפיצים דברי הסתה מסוג זה ובמיוחד אם מדובר בדמויות העומדות בראש מערכות חינוכיות דוגמת הישיבה הנ"ל", טען פינס במכתב ששלח למזוז.
 
ח
ח"כ אופיר פינס. צילום ארכיון: עודד קרני

חבר הכנסת מהעבודה קורא להורות למשטרה לפתוח בחקירה מיידית שתבדוק האם מדובר בעבירה על חוק העונשין בחשד להסתה לאלימות. "על פי הכתוב בספר מותר לפגוע בילדים של מנהיג כדי להפעיל עליו לחץ", אמר פינס. "מותר גם לפגוע בכל מי שמשתייך לעם האויב בטענה שהוא מסייע לרוצחים; קריאה לנקמת דם אלימה; קריאה ליחידים לבצע את ההרג ועוד כהנה וכהנה אמירות שהם בבחינת התרת דמם של 'הגויים' באשר הם 'גויים'".

לדבריו, דברים מזעזעים אלה הם קריאה בוטה וגזענית לאלימות, ויש חשש אמיתי כי יש בכוחם להביא לאלימות שעלולה לעלות בחיי אדם חפים מפשע. "שווה בנפשך מה הייתה התגובה אם מדובר היה בספר הפוך, שהיה מתיר את דמם של יהודים", כתב פינס.

חבר הכנסת הוסיף כי לצערו הרב רבנים נוספים ממליצים על הספר ואלו הם בדיוק המקומות מהם צומחים רוצחים ומפגעים. "ראוי להזכיר כי רק לאחרונה נחשף מפגע יהודי החשוד ברצח ובניסיון לרצח כנגד חפים מפשע", כתב. "אני קורא לך להידרש לנושא בהקדם האפשרי".
גם בציונות הדתית מגנים

במקביל, פנה גם ח"כ טלב א-סאנע בשם סיעת רע"ם תע"ל ליועץ המשפטי לממשלה בדרישה לפתוח בחקירה פלילית נגד הרבנים שהפיצו את הספר. "ההתנחלויות הפכו להיות חממה לגידול רוצחים והרבנים מספקים את האקלים הפורה והלגיטימציה לביצוע פשעיהם", טען א-סאנע.

גם בציונות הדתית גינו את הדברים. שמואל שטח, מנכ"ל תנועת נאמני "תורה ועבודה" המייצגת את הזרם הליברלי בציונות הדתית, אמר כי "האיסור לא תרצח ברור ביותר וכולל בכוונה רק שתי מילים על מנת שלא יהיה ניתן להסבירו אחרת בשם היהדות.

לדבריו, דיון בשאלות מוסריות ואתיות העלולות לצוץ בשעת מלחמה, הינו עיסוק חשוב וראוי, אלא שחובה להדגיש

בכל רגע ומתחת לכל שורה כי הסמכות לפעול נתונה אך ורק למדינה הפועלת לפי המוסר והחוק ובשום אופן לא ליחידים".

ח"כ אורי אורבך מסיעת הבית היהודי אמר כי הוא "מציע לרבנים כותבי הספר, שבמקום להתעמק בהיתרים להרוג גויים או ערבים, יתחילו לחשוב איך לחיות עם יהודים. זה נראה לי הרבה יותר דחוף ומועיל".

230 עמודים של "הלכות"

כמו כן, רבנים נוספים בציונות הדתית חשו כעס על עצם פרסום הספר, אולם בחרו שלא להשמיע את דעתם. אחד מהם אמר ל-nrg מעריב: "למרות שעל פי ההלכה יש מקרים בהם מותר לפגוע באזרחים בעת לחימה, עצם הדיון בעניין גורם נזק כבד".

הבוקר פורסם במעריב כי ראש ישיבת "עוד יוסף חי" הרב יצחק שפירא כתב ביחד עם הרב יוסי אליצור ספר בן 230 עמודים בשם "תורת המלך" ובו הלכות הריגת גויים. הספר משמש מדריך למי שמתלבט אם ומתי צריך ומותר לקחת חיים של מי שאינו יהודי.

הרב יצחק שפירא
הרב יצחק שפירא צילום: פלאש 90

הספר אינו מופץ ברשתות הספרים המובילות, אך זוכה להמלצות חמות מגורמים בימין, בהן המלצות שהודפסו בפתח הספר מרבנים חשובים דוגמת יצחק גינזבורג, דב ליאור, יעקב יוסף ועוד. ההפצה נעשית באמצעות האינטרנט ודרך הישיבה, בשלב זה במחיר היכרות של 30 שקל לעותק. באזכרה שנערכה בסוף השבוע בירושלים לרב מאיר כהנא במלאת 29 שנים להירצחו נמכרו עותקים של הספר.

כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים