אייל פלד משתקם: אני מתקדם צעד אחרי צעד

כבר 18 חודשים שפלד עובר את המסע המפרך מכולם. מי שערך והגיש תוכניות טיולים, עושה עתה את הדרך חזרה לחיים, לאחר שלקה בשבץ

רוני מלול | 22/11/2009 7:55 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
אייל פלד נולד מחדש. איש הטיולים ומגיש הטלוויזיה, שלקה לפני כשנה וחצי באירוע מוחי, הצליח להשתקם וחוזר בחודשים האחרונים לחיים נורמלים: יציאות למסעדות, ישיבה על הבר וטיולים רגליים - כל אלה חזרו להיות חלק מאורח החיים של מי שאושפז במצב קשה מאד, ורבים חששו לחייו.

- מסע לסוף העולם עם אייל פלד

אייל פלד
אייל פלד אלי דסה
בשבועות האחרונים, לשמחת חבריו ומשפחתו, החל פלד לצאת מביתו ולהתנהל בצורה עצמאית. "אני מתקדם, אבל לאט לאט", העיד אתמול על עצמו פלד בשיחה עם מעריב. "התהליך הוא ארוך וקשה, אבל צעד אחרי צעד אני מתקדם".

לאחרונה חזר אפילו לפקוד את "צ'אקרה", בר המסעדה האהוב עליו בירושלים, שבו נהג לבלות כמעט מדי ערב עד אותו בוקר ארור ששינה את חייו. המבלים במקום ראו אותו יושב על הבר, אוכל ושותה, מוקף בחבריו. ניכר היה שהוא נהנה.

"זה לא פשוט", אומר פלד. "התחלתי ללמוד הכל מחדש. למדתי מהתחלה איך להקשיב, לשמוע וללמוד אבל הדרך עוד ארוכה. עוד מוקדם להגיד שהכל פלד מדבר לאט, אך החיוך נשמע מקולו. "זה נכון שהתחלתי לצאת יותר. אבל לאט לאט. צעד צעד. הדרך עוד ארוכה".
אייל לא עונה

חייו של מדריך הטיולים הלאומי, מנחה תוכנית הטלוויזיה "מסע עולמי", השתנו לבלי היכר ב-8 אפריל 2008. הוא לקה באירוע מוחי בזמן ששהה בביתו שבשכונת קריית יובל בירושלים.

ערב לפני כן הוא עוד בילה עם חברים. בחצות פרש לישון וביקש מאחד מחבריו שיעיר אותו בשבע בבוקר. לשיחת הטלפון הזו הוא לא ענה. החבר המודאג מיהר לביתו ומצא אותו על הרצפה בסלון. 
פלד היה בהכרה, אך לא דיבר ונראה מבולבל למדי. הוא פונה לבית החולים, ובסריקת CT התגלה שהוא סובל מדימום וחסימה של כלי דם במוחו, וככל הנראה ממפרצת בעורק שגרמה

לשבץ מוחי.

כשהגיעו אל בית החולים הוריו, ציונה ועוזי פלד - מי שהיה מייסד ומנכ"ל זכיינית ערוץ 2 "טלעד" - הם מצאו את בנם, מגיש הטלוויזיה הפעלתן שנדד בכל רחבי הגלובוס, חסר הכרה, כרוך בצינורות ומחובר למכשירים מצפצפים.

על הטיפול הרפואי בפלד הופקד פרופ' חוסה כהן, אחד המומחים הגדולים במדינה לנוירוכירורגיה שטיפל גם בראש הממשלה אריאל שרון. כעבור שבועיים בטיפול נמרץ של בית החולים הדסה עין כרם הועבר פלד למחלקה רגילה, וכעבור כמה ימים נוספים החל את תקופת השיקום הממושכת בבית לוינשטיין.

ערך והגיש כמעט 250 תוכניות של מסע עולמי

פלד בן ה-50, הפיק, ערך והגיש כמעט 250 תוכניות של "מסע עולמי" במשך יותר מ-12 שנה. לאחר ש"טלעד" שהקים אביו הפסידה במכרז בערוץ 2, עברה התוכנית לערוץ 10 ושם שודרה במשך עונה נוספת.

אייל פלד
אייל פלד צילום ארכיון: אלי דסה
את דרכו בטלוויזיה החל כנער, כעוזר תאורן וסבל בהפקות של "טלעד", ועוד קודם לכן, כילד, במסדרונות רשות השידור, שם עבד אביו. מלבד הפקות הטלוויזיה, הוא עסק בשעות הפנאי באיסוף ושיפוץ מכוניות עתיקות ונדירות.

אביו עוזי סיפר בראיון למעריב בינואר האחרון על המאבק היומיומי של בנו. "אייל מדבר, אבל לא מספיק. זה לא אייל פלד שאתה מכיר מהטלוויזיה. אנחנו מנהלים איתו שיחות מלאות. המזל הוא שהזיכרון שלו כמעט ולא נפגע. אם הוא ראה אותך לפני 20 שנה הוא יזכור אותך. אנחנו מרגישים שיש שיפור במצבו, אבל זה שיפור של מילימטר ביום".

"כרגע הוא חצי בריא, שלא יהיה ספק", אמר עוזי פלד, "אנחנו מעריכים שבקרוב יורידו אותו מ-100% ל-70% נכות. בתשובה לשאלה אם הוא מאמין שבנו יחזור אל מסך הטלוויזיה ענה פלד האב באופטימיות: "לא מחר. אייל יחזור, אבל לא מחר. לאחרונה הוא עבר בחינת סימולטור לקראת חזרתו לנהוג. גילו שמהירות התגובה שלו הייתה מהירה יותר משל אדם רגיל. הרופא אמר שהוא לא מבין את זה".

כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

עוד ב''תקשורת''

כותרות קודמות
כותרות נוספות

פייסבוק

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים